Hız sabitleyici aktif etme

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili form üyeleri bende astra g aracıma hız sabitleyici tesisatı çekmiş bulunmaktayım.fakak serviste tech 2 ıle aktif edemedik.Yaptığım işlemleri anlatayım sıkıntı varsa bilen arkadaşlar yardımlarını esirgemesinler.
Öncelikle
1)benim aracımda debriyaj şalterinin tesisatı olduğu için ona hiç dokunmadan şalteri alıp soketi taktım.
2) X120 soketinde pinler dolu olduğu için o 3 pinin kablolarını kesip uçlarına kola çektiğim kabloları ekledim.Kolun 4. kablosuna fren müşüründen aldığım elektriği de ekledim.
Bu şekilde kol ve şalter tesisatı yapmama rağmen aktif edemedik.Ne dersiniz sorun nerede olabilir?Birde burada bi beyıncı var Tıs 2000 den program atmak için 70 lira istedi bende yaptıranlardan bıldığım ıcın ona açtırmadım.Tech 2 den açamama sebebi ne olabilir yardımlarınızı beklıyorum.yada 70 lıra bayılıp o adama açtırsam mı?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
X120 de pinler doluysa kabloyu niye kestin.
Pinin katşılığı yoksa debryajdaki gri kabloyu da x120 soketine taşıman gerek.
Ama programlamanın bunlarla hiçbir alakası yok. hiçbi bağlantı yapmasanda ecu programlanır.
Sen programlayıp depbyaj müşürünü görmediği için devreye girmemiş olabilir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pinler doluysa tesisat hazırdır boşuna kesmiş olabilirsin kabloları.aynısı başıma geldi ama ben kabloları kesmedim:) ve direk çalıştı.aktif etmeniz yeterli olabilir

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim direksiyondaki soket yoktu ve sigorta panelinde aynı renkten 2 tane olduğu için kabloyu kestim.Bulamadım yani sigorta panelinde X120 den gelen kablolaları.Bu durumda benim ne yapmam gerekiyo cengiz abi güzelce bi açıklasan bana birde bi ara program atıldı tuşları falan gördü ama hızı sabitlemedi daha sonra debriyaj kavrama aktif değil falan dedi debriyaja basmamıza rağmen Bu arada debrityaj musurunun de pini dolu karşılığı var yani X120 de

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kolu gördüyse programda sıkıntı yok.
Görünen.
Debryaj müşürünü de x120 soketine taşıman gerek

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence sıkıntı fren müşüründe :) müşür soketi dört pinlidir fakat fren müşürü ikili tiptir ona bir bakın derim.... eğer ikili ise dörtlü tip ile değiştir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin aktif edilmiş cc merak etmeyin.debriyaj şalteri ya da fren şalteri sorun bunlardan biri kol bağlantılarını şalter bağlantılarını tekrar kontrol edin.baştan tekrar gözden geçirin

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem abi Fren soketinde 3 kablo var ve 12 v enerjıyı doğru kablodan aldım değiştirmem gerekir mi?
Cengiz abi debriyaja da kablo çekerim sıkıntı olmaz onun ikinci kabloyu nerden bırı x 120 tamam diğrei 12 v mu koldaki gibi?
Tolga abi kontrol ettim bi sıkıntı görünmüyo bağlantılar falan doğru küçük bi ayrıntı var ama onu da çözcez yardımlarınızla inşallah

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün debriyaj soketine de kablo çekip f38den elektrık verdım ama sonuç aynı program atıyoruz ama programlı değil diyo olayı çözemedik.Artık fren soketine bakcam son seçenek olarak 2li 4lü olduğundan bahsetmişti Ethem abi 2liyiyse nasıl 4 lü yapcaz bu soketi?