İlk çalışmada sarsıntı ve 3000 devirden sonra titreşim artışı...

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar...Aracım 2012 Astra j 1.6 115 hp. 2 adet konuda yardım edebilecek ya da fikir verebilecek olursanız şimdiden teşekkür ederim.
Arabayı ilk çalıştırırken yani anahtarı çevirdiğimiz anda araba biraz fazla sarsılıyor gibi geliyor bana. Böyle bi irkiliyor gibi. Bazen bu hisse kapılmıyorum bazen de böyle yapıyor sanki. Çalıştığı anda bir problem yok fakat ilk marş anından bahsediyorum, elimin henüz anahtarda olduğu an. Sizce herşey normal mi yoksa biraz sarsıntılı mı çalışıyor bu arabalar?
Birşey daha sormak istiyorum bunla alakalı...Aracımda 3000 devire çıktığımda araçta titreşim artışı oluyor. 3000 devire kadar hiçbirşey yok, 3000e gelince genel olarak kabindeki titreşimin arttığını hissediyorum, aynı şekilde gaz pedalında da ayağımın hafif titrediğini hissediyorum. Sıfır araç bu sonuçta, tabiri caizse yağ gibi akıp gitmesi lazım değil mi? Bu saydıklarım normal şeyler mi? Benimle aynı şeyleri yaşayan arkadaşlar var mı? Bir de bugün ntv'de saffet üçüncü'nün programını izliyordum. Orda motorun yarattığı titreşimin araca fazla yansımaması için motor kulakları/takozları gibi birşeylerden bahsetti... Benim de bahsettiğim bu 'ilk çalışmada sarsıntı' ve '3000 devire geldiğimde artan titreşim' sorularımın bu motor kulakları/takozlarıyla bir ilgisi olabilir mi acaba?