İlk çalıştırmada gelen 15 snlik şıkırtı metal sesi

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı günler arkadaşlar. Aracımı işim sebebiyle haftada 1 anca kullanabiliyorum. İlk çalıştırmada 10 sn metalik bir şıkırtı sesi geliyor. Sonra kesiliyor.
Aynı gün İkinci çalıştırmada veya kapatıp açarken yada sürüş halinde bir daha duyulmuyor. Bu sesin sebebi ne olabilir. video burda.
Herkese kolay gelsin sevgiler.

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı günler arkadaşlar. Aracımı işim sebebiyle haftada 1 anca kullanabiliyorum. İlk çalıştırmada 10 sn metalik bir şıkırtı sesi geliyor. Sonra kesiliyor.
Aynı gün İkinci çalıştırmada veya kapatıp açarken yada sürüş halinde bir daha duyulmuyor. Bu sesin sebebi ne olabilir. Herkese kolay gelsin sevgiler.
Yağı luiqi moil olarak değiştir dene kesilmesi lazım zincir sesi olabilir

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Ben bir müsait olunca videosunu da atarım

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı gün İkinci çalıştırmada veya kapatıp açarken yada sürüş halinde bir daha duyulmuyor. Bu sesin sebebi ne olabilir. video burda.
Herkese kolay gelsin sevgiler.
Lifter,itici sesi gibi geldi bendede oluyor yağa bakın eksikmi diye yoksa yağ ömrü doluyordur özelliği yağ değişimi yapınca geçer büyük ihtimalle

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Aynısı geçen forumdan bir arkadaşın corsasında olmuştu v kayışı gergisi çıktı. Ses aynı onunki sıfır takıldığı halde bozuk çıkmıştı sizinki ne zaman değiştir yada hiç değişti mi
Merhaba çağatay. V kayışı, gergi kütüğü ve klima kompresörü yeni değişti. Hep aynı yere götürüyorum. Götürdüğüm serviste gergi olabilir dedi. Yada şarj dinamosunun kasnağı(rulmanı) olabilir dedi. Arabayı bırakmak zorunda kaldım çünkü sesin çıkması için arabanın en az 1 gün yatması gerekiyor. Yarın akşama doğru yanıt gelir. Ondan sonra yağ değişimi de yapacağız. Sonucunu burdan da paylaşırım

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Bugün servisten aradılar. Sesin V kayışından kaynaklandığını düşündüklerini ve değiştireceklerini söylediler. Parça yarın gelince deneyip tekrar bilgilendirecekler

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bugün servisten aradılar. Sesin V kayışından kaynaklandığını düşündüklerini ve değiştireceklerini söylediler. Parça yarın gelince deneyip tekrar bilgilendirecekler
Gergi kütüğüyle beraber değişsin mutlaka ve takılırken orjinal ölçü çok önemli yoksa kuş serisi gibi ses yapıyor ileride

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
V kayışı ve gergi kütüğü geçen ay birlikte takılmıştı zaten hocam. O yüzden bu sefer sadece kayışı değiştirirler.