İlk marşta çalışıp vuruntu yapıp stop ediyor

Batuhan33

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Öncelikle selamlar herkese Opel Astra j 1.6 115hp edition 2015 model aracımızda son günlerde motor soğukken(bir gece bekleyince) ilk marştan sonra araba çalışıyor motor vuruntu yaparak(tak tak ses çıkartıp boğulurmuşcasına) stop ediyor ve 4-5 marş boyunca aynı şeyi yapıp sonra normal bir şekilde marş alıp çalışıyor araçta LPG takılı LPG vanasını kapatıp 1-2 gün bu şekilde kullanırken benzinde iken bu problemi yapmadı LPG ci ayarlarını uapti bir tane enjektörde sıkıntı olduğunu söyledi ama tekrar yaparsa ısı müşürü uygulayacağını söyledi. Böyle bir problemi yaşayıp çözen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa güzel olur herkese iyi günler.

• Beğen
Tepkiler: Ozkan6057

Ozkan6057

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Regülötör motora gün boyu gaz üflüyor ve motor boğuluyor. Marşa basıncada motordaki gaz bitene kadar marş basıp aracı çalıştıramıyor. 3-5 denemeden sonra araç çalışıyor. Sorun regülötör diyaframı yırtılmış. İster regülötör diyaframını değiştirin isterseniz komple regülötör değiştirin. Ben diyaframı değiştirdim ve sorundan kurtuldum.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Batuhan33

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Regülatör diyaframını kontrol ettirdim sorun gözükmüyor 2 enjektör arızalı görünüyordu onlarıda değiştirdim LPG nin ısı müşürüde değişti motorun buji ve bobinlerinide kontrol ettirdim hala ilk marş sorunu devam ediyor birde bunun üstüne rölantide motor tekliyor.

Ozkan6057

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Regülötör motora gün boyu gaz üflüyor ve motor boğuluyor. Marşa basıncada motordaki gaz bitene kadar marş basıp aracı çalıştıramıyor. 3-5 denemeden sonra araç çalışıyor. Sorun regülötör diyaframı yırtılmış. İster regülötör diyaframını değiştirin isterseniz komple regülötör değiştirin. Ben diyaframı değiştp
Regülatör diyaframını kontrol ettirdim sorun gözükmüyor 2 enjektör arızalı görünüyordu onlarıda değiştirdim LPG nin ısı müşürüde değişti motorun buji ve bobinlerinide kontrol ettirdim hala ilk marş sorunu devam ediyor birde bunun üstüne rölantide motor tekliyor.
diyaframı nasıl kontrol ettiniz ? Regülötörün yanında çapı 5 mm civarında bi küçük hortum var. Aracı çalıştırın gaza geçsin daha sonra bu hortumu çıkarın elinizi koyun hava geliyorsa diyafram yırtıktır gelmiyorsa sağlamdır. Diğer ihtimal regülötörü komple değiştirmeniz

Batuhan33

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Vallahi işte bulunduğum şehirde ki 2 BRC yetkili servisine de götürdüm ikiside kontrol etti regülatörü ve sorun yok dediler.