Irmscher Egzoz ve Difüzörüme Kavuştum :)

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Re: Irmscher Egzoz ve Difüzörüme Kavuştum :)

Mert,simdi gordum uygulamani.Cidden cok guzel olmuslar ve ayri bir goruntu vermis araca.Kazasiz,belasiz,zevkle,gule gule kullan.

Bu arada,belki coktan isletmissindir ama kaskoya ek donanim/parca olarak kesin islet derim.

Bu tamam,navimaster da tamam.E o zaman guzel bir jant iyi gider bence :)

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Re: Ynt: Irmscher Egzoz ve Difüzörüme Kavuştum :)

MeRt link' Alıntı:
Hem yay takayım diyorum, hemde aracı garaja koymak istiyorum ama bir seçim yapmam gerekiyor.  :)
Yada 3-5 tane kalas alıp garaj giriş çıkışlarında zemin yükseltmek için kullanabilirim.  :D

Mert,nacizane fikrim,yayi takmayi cidden istiyorsan,ne yap et garaj girisini yay ile girilebilecek gale getir derim :) garaj bulunmaz nimet nede olsa bu memlekette :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Re: Irmscher Egzoz ve Difüzörüme Kavuştum :)

araba link' Alıntı:
Mert,simdi gordum uygulamani.Cidden cok guzel olmuslar ve ayri bir goruntu vermis araca.Kazasiz,belasiz,zevkle,gule gule kullan.

Bu arada,belki coktan isletmissindir ama kaskoya ek donanim/parca olarak kesin islet derim.

Bu tamam,navimaster da tamam.E o zaman guzel bir jant iyi gider bence :)

araba link' Alıntı:
Mert,nacizane fikrim,yayi takmayi cidden istiyorsan,ne yap et garaj girisini yay ile girilebilecek gale getir derim :) garaj bulunmaz nimet nede olsa bu memlekette :)

Teşekkür ederim. abi.  :)

Kaskoya mutlaka işleteceğim ama bir türlü fırsat bulamadım. Bende dengesizin biri gelip arkadan vurur falan diye korkuyorum.  :)
Yay konusunu da biraz daha düşünüp çözeceğim abi. Belki yay değilde coilover'da taktırabilirim.  :)
Garaj mevzusuna da bir çözüm bulmam lazım. Dediğin gibi garaj cidden bulunmaz nimet.  :)

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Irmscher Egzoz ve Difüzörüme Kavuştum :)

MeRt link' Alıntı:
Tekrardan hoş geldin Serdar.  :)
Uzun zaman oldu görüşmeyeli. Nerelerdesin, neler yapıyorsun?  :)

valla iş güç koşturmaca aynı bi değişiklik yok :)
işler bana kaldı ablam doğum yaptı.
siz neler yapıyosunuz, görüşmelere devam mı?  evill2

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

srd link' Alıntı:
valla iş güç koşturmaca aynı bi değişiklik yok :)
işler bana kaldı ablam doğum yaptı.
siz neler yapıyosunuz, görüşmelere devam mı?  evill2

Hadi gözünüz aydın, Allah analı babalı büyümeyi nasip etsin.  special_prayer
Bu aralar pek sık buluşma yapamıyoruz ama havalar biraz ısındığında eski anlık buluşmalara devam ederiz.  :)

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Bu videoyu çekmek için İstanbul'da havaların biraz soğumasını bekliyordum ki tam istediğim şartları bu akşam yakaladım.  :)
Egzozların duman çıkış oranları için ufak bir video çektim. Hemen paylaşayım.  greatt

Astra J - Irmscher Egzoz ևıkışı

s.a .. iletiler çok eskide kalmıs ama aradıgım sey tamda buydu .  okkk  video yu gördüğüm an " heh işte bu ya dedim "  ;D
imzam daki araç bana ait. egzoslar görüntüde oldugu gibi sistemdede aynı oldugunu düşünerek soruyorum .
1) benm aracımda sol çıkışlardan gelen duman sağ çıkışlara göre bariz daha yogun görünüyor. sağdanda çıkıyor evet ama sol egzos çıkıuşı daha yogun duman veriyor. aracın altına baktıgımda egzos borularını inceleyince mantıgıma gayet rahat yatan bi durum söz konusu. sol egzos çıkısıının hemen hemen bi 30-40 cm gerisinden sag egzos a giden boru ayrılıyor . yani sağ egzos çıkışına giden yol daha uzun . gazlarda ilk buldugu en yakın yerden çıkıyor ve tamda orada sıkışmaya meyilli olan bir kısım gazda sağ egzos borusuna dogru kaçıyor . bu sebeple sag egzos dan daha az duman geliyor. KENDİ ARACIMDAN bahsediyorum . fakat videonuzda gördügüm kadarıyla sizin her iki egsoz danda aynı miktarda bir yogunluk var . bende ki problem ne olabilir ??

2) bu duman neden çıkıyor? normal mi ? neyin eseridir ?

aracımı 2.el satın aldım . ve alırken bu sistem zaten uzerınde mevcuttu . kendi uygulamam olmadıgı ıcın detaylı bilgiye sahip degilim malesff

şimdiden  thnxx

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uçaktamircisi link' Alıntı:

s.a .. iletiler çok eskide kalmıs ama aradıgım sey tamda buydu .  okkk  video yu gördüğüm an " heh işte bu ya dedim "  ;D
imzam daki araç bana ait. egzoslar görüntüde oldugu gibi sistemdede aynı oldugunu düşünerek soruyorum .
1) benm aracımda sol çıkışlardan gelen duman sağ çıkışlara göre bariz daha yogun görünüyor. sağdanda çıkıyor evet ama sol egzos çıkıuşı daha yogun duman veriyor. aracın altına baktıgımda egzos borularını inceleyince mantıgıma gayet rahat yatan bi durum söz konusu. sol egzos çıkısıının hemen hemen bi 30-40 cm gerisinden sag egzos a giden boru ayrılıyor . yani sağ egzos çıkışına giden yol daha uzun . gazlarda ilk buldugu en yakın yerden çıkıyor ve tamda orada sıkışmaya meyilli olan bir kısım gazda sağ egzos borusuna dogru kaçıyor . bu sebeple sag egzos dan daha az duman geliyor. KENDİ ARACIMDAN bahsediyorum . fakat videonuzda gördügüm kadarıyla sizin her iki egsoz danda aynı miktarda bir yogunluk var . bende ki problem ne olabilir ??

2) bu duman neden çıkıyor? normal mi ? neyin eseridir ?

aracımı 2.el satın aldım . ve alırken bu sistem zaten uzerınde mevcuttu . kendi uygulamam olmadıgı ıcın detaylı bilgiye sahip degilim malesff

şimdiden  thnxx

Hatırladığım kadarıyla Mert abide de aynı durum söz konusu idi bir egzoz diğerinden daha az duman çıkarıyordu . Dumana gelirsek uygulamayı kışın yaptırdığı için çıkıyor. Duman için özel bir uygulama yok yani :)

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

VIII link' Alıntı:
Hatırladığım kadarıyla Mert abide de aynı durum söz konusu idi bir egzoz diğerinden daha az duman çıkarıyordu . Dumana gelirsek uygulamayı kışın yaptırdığı için çıkıyor. Duman için özel bir uygulama yok yani :)

Duman için özel bir uygulama olarak degil de sorum daha çok sebebi ni öğrenmek anlamindaydi :) çünkü bende kışın değil yazın bile bariz bir şekilde çıkıyor tıpkı video daki gibi . Belki biraz daha az . :)
Eğer normal se benm egzoz larda neden sağ tarafta çok daha az çıkıyor . Bir diğerinin nerdeyse yarısı kadar az . Video 'dakiler birbirine çok çok yakın .

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uçaktamircisi link' Alıntı:
Duman için özel bir uygulama olarak degil de sorum daha çok sebebi ni öğrenmek anlamindaydi :) çünkü bende kışın değil yazın bile bariz bir şekilde çıkıyor tıpkı video daki gibi . Belki biraz daha az . :)
Eğer normal se benm egzoz larda neden sağ tarafta çok daha az çıkıyor . Bir diğerinin nerdeyse yarısı kadar az . Video 'dakiler birbirine çok çok yakın .
Eğer susturucu çıkışına sağ egzoz borusu için içeriye ek konulmadıysa soldan daha çok çıkar. Hava doğal olarak en kısa yolu izliyor.