jant rengi hakkinda yardim

gri arac icinn spoon en guzel hangi renk gider?

• bronz

Oy: 11 61.1%
  • siyah

Oy: 7 38.9%

• Kullanılan toplam oy
    18

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen, ilk adım bu Metin'can. :)

o en basıtı acarımda ama sonra sılıkonlamu yapıstırıyorsun ıcıne ne tur boya kullanıyorsun sadece bunları ogrenmek ıstemıstım elımızden herıs gelır allahıma sukurler olsun meslegını almam korkma mustafa abı :)

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o en basıtı acarımda ama sonra sılıkonlamu yapıstırıyorsun ıcıne ne tur boya kullanıyorsun sadece bunları ogrenmek ıstemıstım elımızden herıs gelır allahıma sukurler olsun meslegını almam korkma mustafa abı :)
Est. kardeşim, meslek değil zaten hobi olarak yapıyorum ben o işi, camları zorda olsa ayır bi şekilde, sonra farın boyanacak olan ön kısmını camdan çıkart, o parçayı en ince zımpara ile matlaştır, bu işlem bulaşık süngerlerinin sırtındaki yeşil yüzey ilede yapılabilir, matlaştırma çok önemli ama, hiç krom kalmasın o parçada, sonra güzelce yıka, kurula, kaliteli bir siyah boya ile, mat yada parlak o senin zevkine kalmış bişey, fazla kalınlaştırmadan katmanı boya.

Turuncu kısım ise benim farda bir kat daha cam olan tiplerinden, bu farlar 01-03 arası modellerin oem farı, o camıda ben vitray boyası ile boyadım, ama vitray boyasını boya tabancası ile attık, berrak bir görüntü olması için.

Camları farların kasasından ayırdıktan sonra, hem farda, hem camlarda slikon kalıntıları olucak, bunları iyice sıyır, maket bıçağı yada tornavida ile, ne kadar az kalırsa o kadar iyidir.;)

Camları tekrar birleştirir iken kullanıcağın slikon çok önemli, Dayson marka silikon kullan, çok kalitedir bu marka, siyah rengini tercih et, farın kasasında, camın oturduğu kanal var, o kanalı taşmadan silikon ile baştan başa gez.

Camları kasasına düzgünce oturt, bastır ön ve arka düzeyler arasında, camlar kasaya iyice otursun. o şekilde iken maskeleme bandı ile farları sar, camlar yapışşın, otursun iyice kasaya, bantlı olarak kurusun silikonlar, acelen yok ise farları takmak için birkaç saat bekle.

Bunlar haricinde ise o anda eğer sormak istediğin yada takıldığın bir konu daha olursa, cep numaramı verebilirim, gece geç saatlerde aramadığın sürece sıkıntı yok, yardımcı olabilirsem eğer ne mutlu. :rolleyes:

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
d36e3ff0656211e2904b22000a1f8c1d_7.jpg

Bu da yakından fotosu.

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorması ayıp jantlar ne marka ve ne kadara buldunuz? Bende çok beğendim de. =D