K&N Açık Hava Filtresi

• Konuyu başlatan noproblem91
  • Başlangıç tarihi
N

noproblem91

Bilgi Girilmemiş
Bu pazar Ankara buluşmasında insigniateam den Utku abinin aracının sesini duyduktan sonra 2 gündür araştırıyorum acaba dizel araca açık hava filtresi takılırsa o sese ulaşılabilir mi? MaşAllah diyelim nazara gelmesin Utku abinin araçtaki ses çok hoştu. Dizel araçlar için açık hava filtresi hakkında bilgisi olan varsa buradan paylaşıp yardımcı olursa sevinirim.
1.4 turbosu olan arkadaşlara da şiddtle tavsiye ediyorum :)

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş
Ynt: K&N Açık Hava Filtresi

o ses 200 küsür beygirin sesi...  011zaa

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi baktım dizel için yok sanırım ama turbolar için açık filtre üretmiş
http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=69-4521TS
69-4521TS.jpg

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

1.4 t icin cok denemelerim oldu ama simdilik takmanin hic verimli olmadigini dusunuyorum.
Oncelikle performansta inanilmqz dusus gosteriyor. tam 3 kere farkli sekilfe farkli hava filitreleri ile denedim sonuc ayni, alt drvirlerde homurdanma ust devirlerde ses kesiliyor turbo hava dolduruyor sonra ayaginizi gazdan cekince blowoff gibi hava atiyor.
Ayrica bu denemelerimden dolay maf sensorumu ve emme manifoltum arizalandi, suanda kutu k&n kullaniyorum performansi basarili.
Sonuc olarak takilir tabiki kullanan var ama performansta dusus yasatiyor rolling yapilarak denenmistir.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

NewPa1n link' Alıntı:
1.4 t icin cok denemelerim oldu ama simdilik takmanin hic verimli olmadigini dusunuyorum.
Oncelikle performansta inanilmqz dusus gosteriyor. tam 3 kere farkli sekilfe farkli hava filitreleri ile denedim sonuc ayni, alt drvirlerde homurdanma ust devirlerde ses kesiliyor turbo hava dolduruyor sonra ayaginizi gazdan cekince blowoff gibi hava atiyor.
Ayrica bu denemelerimden dolay maf sensorumu ve emme manifoltum arizalandi, suanda kutu k&n kullaniyorum performansi basarili.
Sonuc olarak takilir tabiki kullanan var ama performansta dusus yasatiyor rolling yapilarak denenmistir.

Kimler gelmiş :)

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Trabzon61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de motorla rasına birşeyler yaptırmayı planlıyorum. Sese öyle alıştım kı çıkarmam imkansız :D :D

C

cozgul

Bilgi Girilmemiş

Utku abi

Sen o filitreyi değiştirrisen ben bi daha buluşmalara gelmem :p

biz senin arabanın sesine hastayız bir ahali :D

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

cozgul link' Alıntı:
Utku abi

Sen o filitreyi değiştirrisen ben bi daha buluşmalara gelmem :p

biz senin arabanın sesine hastayız bir ahali :D
:D

Trabzon61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeşim değiştireceğim demedim ki tam tersine değiştiremem dedim. Bunun için motorun sıcağıyla arasına bir ara parça bulmam lazım. Bilen varsa lütfen yazsın. Ya gideceğim sanayide yaptıracağım ya da orjinal kn ara parça var ise alacağım...