Kalorifer giriş çıkış hortumları nasıl sökülür?

Atlantic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

Evelsi gün eve dönerken motordan ufak bir buhar çıkışı gördüm ama pek önemsemedim. 2-3km sonra eve yaklaştığımda dur kalk yaparken fanın tam hız çalıştığını duydum ve hemen sağa çektim. Radyatör fanı tam gaz çalışıyordu, gizli menüden hararete baktım hemen, 105 dereceye gelmişti. Kaputu açınca da yedek su tankında hiç su kalmadığını gördüm. :confused: Biraz soğumasını bekledikten sonra su ekledim tekrar ve aracı çalıştırdım ancak kalorifer giriş veya çıkış hangisi bilemiyorum, patlamış ve tüm su oradan boşalmış gitmiş.

Şimdi sormak istediğim bu hortumları sökmeye çalıştım ama başaramadım o gün. Internetten sipariş verdim yenileri bugün geldi. Ama çözemedim gitti. Hortumların fotosu aşağıda, nasıl sökülüp takıldığı hakkında bilgisi olan var mı? Aracı yerinden oynatmak istemiyorum, kendim yapmalıyım. Yoksa çekici falan çağırtmam gerekecek, usta yok yakınlarda.. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden..

Bu motordaki patlayan hortum;

3af8.jpg

Bunlar da yeni hortumlar;

ul8tw.jpg

lyj2.jpg

Şu üzerinde bir tırnak var ama ne yaptıysam başaramadım. Bunun bir şekilde dönmesi lazım. Döndürüp kilidi açacak ve hortumu çıkartabilicem sanırım. Yada direk çekip mi çıkarıcam anlamadımm? :confused:

Ometto

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çözüm var mı