Karter Korumam Geldi

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün itibariyle karter korumam elime ulaştı.Opel Gm yedek parça sitesinden kargo dahil 67 liraya aldım.Edremit Tınaz opel servise sorduğumda 150 Tl + işçilik demişlerdi. 10 lira işçilik verdim taktırdım. Motor salmasına engel olmaması için orjinal somunlarıyla birlikte geliyor.Özellikle sordum ustaya engel olurmu dedim evet olru dedi sonradan somun yollamışlar mı bi bakalım dedi var deyince bu somunlarla sıkıntı olmayacağını konik olduğundan vidayı sıktığında üst tarafı yuvasında şişiriyor dedi yani levye ile bastırsan bile aşağıya salarmış. Araç askıdayken ön tamponun sol altını sürttüğümü farkettim sinir oldum.Bizim araçların ön tarafı çok alçak rampa bi yerden indiğimde düzlüğe illaki sürtüyor :S karter koruma taktıracaklar kesinlikle karter somunu kullansınlar normal somunla sacı sabitlemeyin kesinlikle.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Karter Korumam Geldi

Fiyat anlamında süper olmuş ayrıca somun meselesini öğrenmemiz iyi oldu valla. Tıkladım teşekkür butonuna. (:)

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Somunun çalışma mantığı dübel gibi ama tırtık yok tabi.Somun vida yatağına giriyor vida sıkıldığında yatak içine sıkışıyor.Fotoğraf çekicektim ama askılar dolu olduğundan krikoya alıp taktılar eğilip çekemedim.

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Faydalı olabildiysem ne mutlu :)

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

FredericKapuska link' Alıntı:
Bugün itibariyle karter korumam elime ulaştı.Opel Gm yedek parça sitesinden kargo dahil 67 liraya aldım.Edremit Tınaz opel servise sorduğumda 150 Tl + işçilik demişlerdi. 10 lira işçilik verdim taktırdım. Motor salmasına engel olmaması için orjinal somunlarıyla birlikte geliyor.֖zellikle sordum ustaya engel olurmu dedim evet olru dedi sonradan somun yollamışlar mı bi bakalım dedi var deyince bu somunlarla sıkıntı olmayacağını konik olduğundan vidayı sıktığında üst tarafı yuvasında şişiriyor dedi yani levye ile bastırsan bile aşağıya salarmış. Araç askıdayken ön tamponun sol altını sürttüğümü farkettim sinir oldum.Bizim araçların ön tarafı çok alçak rampa bi yerden indiğimde düzlüğe illaki sürtüyor :S karter koruma taktıracaklar kesinlikle karter somunu kullansınlar normal somunla sacı sabitlemeyin kesinlikle.

öncelikle hayrını görün derim :) ve çakallara para kaptırmadığınız için çok sevindim  045thumbsup

sürtme konusuna gelince bi gün babam mezarlık otoparkından çıkacaktı yaklaşık 15-20cm lik kot farkı olan bi yerden belki de daha fazla (kaldırım gibi değil iniş için eğimli beton vardı gözünüzde canlandırabilirsiniz) inmek için yeltendi ki korkuyla koştum yanına eyvah diyerekten eski araba broadway olunca jeep gibi yüksekti mübarek :) sonra babam bana gülerek arabayı inişe 60-75 derece kadar bi yanlama ile soktu (bende yanlardım ama bu kadar değil) ve emin olun zerre sürtme olmadan indi ve dedim ki tecrübe bu olsa gerek tavsiye ederim bu metodu olabildiğince yanlayarak girin kasislere bile  okkk

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende yanlıyarak iniyorum ama zaten yanladığım taraf sürtmüş sürtme sesini duydum ben alttaki siyah bant sürttü sanmıştım meğer tamponu sürtmüşüz.Sağlık olsun büyük bişey değil.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

FredericKapuska link' Alıntı:
Bende yanlıyarak iniyorum ama zaten yanladığım taraf sürtmüş sürtme sesini duydum ben alttaki siyah bant sürttü sanmıştım meğer tamponu sürtmüşüz.Sağlık olsun büyük bişey değil.

en azından sürekli göz önünde bi yer değil bence de sağlık olsun nazar boncuğu olsun

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle güzel günlerede kullanın.

Benim aracında sağ ön alt kısmında benzer bir sürtme var, söylediğiniz gibi aracın önü çok alçak malesef

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşalr bu karter korumayı taktırdım ama kafam takılan bir şey var bazı arkadaşlar 8 vidadan bahsediyor benimki gelen 4 vida ile takıldı yani allah korusun yolda izde düşerek aracın alt kısmına falan bir hasar oluşturmasın ne bleyim gevşeyip çıkar mı bu alet yada diyelim taşa falan vurduk çat diye çıakr mı

bunyasg1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
arkadaşalr bu karter korumayı taktırdım ama kafam takılan bir şey var bazı arkadaşlar 8 vidadan bahsediyor benimki gelen 4 vida ile takıldı yani allah korusun yolda izde düşerek aracın alt kısmına falan bir hasar oluşturmasın ne bleyim gevşeyip çıkar mı bu alet yada diyelim taşa falan vurduk çat diye çıakr mı

heye ya benimkinde de 4 vida var şu an...