Klima kompresörü devreye girmiyor

Mustafastra07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımın klimasi çalışmıyor diye klimaciya gittim gaz yok dedi bastı ve bilgisayara bağlandı basınç sensörü arızası verdi degistirdim yine kompresör devreye girmiyor sigortalar röle sağlam kontrol paneli arızali dediler 2 tane daha çıkma denedim yine çalışmadı aç tuşuna basınca uzerindeki ışık yanıyor ama bir türlü kompresör devreye girmiyor direk elektrik verince kompresör devreye giriyor soğutma yapıyor varmı başına gelen bir fikri olan ha bu arada elektrikci klimaci opelci gezerken kadran yandı şanzıman beyni arızalandı birde bu zarar meydana geldi klimayı tamir edecez derken 2010 model Astra h otomatik

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba röle vs. sağlam yazmışsınız pek röleden bobine giden kabloda kopukluk var mı sigortası(sanırım bagajdaydı) sağlam mı? Klima otomatik mi manuelmi. Ac tuşuna basıp fanı açmazsanız yine devreye girmez.

Aracı o şekilde kurcalatmayın. Olmuyorsa servise gidin en azından bozdukları yeri yapmak zorundalar.

Mustafastra07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Merhaba kabloda kopukluk yok sigirtalar sağlam klima analog kompresör devreye girmediği için fanda çalışmıyor hararet yükselirse fan devreye giriyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Fandan kastım iç havalandırma fanı eğer o çalışmazsa kompresörde çalışmaz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba kabloda kopukluk yok sigirtalar sağlam klima analog kompresör devreye girmediği için fanda çalışmıyor hararet yükselirse fan devreye giriyor
Fan kesik kesikmi çalışıyor yoksa sürekli belirli devirde dönüp yani 3 4 dakika sonramı kapanıyor

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Klima basınç musirine elektrik gittiğine aynı şekilde kompresöre elektrik gittiğine eminmisinsiniz eminseniz kontrol düğmesini çıkma bulup deneyin

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Mustafastra07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Fan tek devre çalışıyor evet kompresöre gelen kabloyu kontrol ettik 2 tane kontrol paneli buldum çıkma yine olmadi

Mustafastra07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Fandan kastım iç havalandırma fanı eğer o çalışmazsa kompresörde çalışmaz
Son durum motor kaput altındaki röle nin 85 ayağına şasesnin gelmediğini tespit ettik ama bize devre şeması lazım kontrol paneli arkasında kabloyu bulmak için

• Beğen
Tepkiler: Kaan.