Koltuk kılıfı

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Mevcut koltuk döşemesinin üzerine koltık kılıfı taktıran oldumu hiç? Eski aracımdan biliyorum, bir süre sonra dökülen sıvılarla harita gibi oluyor döşemenin üzeri. Hepsiburada'da 50 liraya bile güzel (görünen) kılıflar var ama bildiğim kadarıyla koltukarın bazılarının içinde airbag var. Uyumlu olmayan kılıf takılması bunların fonsiyonunu yitirmesine sebep olduğu yazıyordu kitapçıkta. Tecrübesi olan oldu mu?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Koltuk kılıfı

ben sevmiyorum koltuk kılıfı, piyasada gayet güzel koltuk ve döşeme temizleyiciler var, hatta bazı spreyler koltukların leke tutmasını engelleyici, bu tip ürünler kullanmayı tercih ediyorum

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

koltuklar kirlenecek diye asla kılıf kullanmam

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Kılıf herzaman aracı basitlestirir.....

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Aracınıza iç koruma yaptırın bir şey döküldüğü zaman koltuğa işlemeden akıp gidiyor. Kılıf aracı basitleştirir sn. deathburün dediği gibi

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
Aracınıza iç koruma yaptırın bir şey döküldüğü zaman koltuğa işlemeden akıp gidiyor. Kılıf aracı basitleştirir sn. deathburün dediği gibi
+1

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kılıf yanlarında airbag olduğu için kılıflar uyumlu olmuyor, sadece üst kısma gelen koruyucu alınabilir
ama en güzel koltuk koruma yaptırmak, kir ve leke tutmuyor ve silince rahat geçiyor
ben aracı sonuna kadar kullanmasını seviyorum, ben binip eskitmeyeceksem satacağım kişi eğer öyle olsa bile
neden benim kullanmadığım sıfır koltuğu kullansın diye bakıyorum olaya

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu başlığı görmüşken şunu yazmadan edemicem. Pazartesi günüydü yanılmıoyrsam, akşam eve geldim aracımı park ettim, araçtan indim karşımda bitane Duster  vardı, o araca da tuhaf bir ilgim var,ilgileniyorum anlamında sölemiyorum ama ne zaman görsem, gidip jantlar çelikmi kapakmı, donanımı nasıl fln diye bakarım, ucuz olduğu için bu paraya ne kadarını verebilmişler durumundan dolayı. Tam o esnada otoparkçı aldı aracı yıkama bölümüne, bende fırsat bu fırsat gidip içine fln bi bakiym dedim. Ve karşlışatıım manzara inanılmazdı. Aracın km si 3500 küsürdeydi, yepyeni araba, koltuk kılıfını görmeliydnz arkadaşlar. Bildiğin bi zaman şahin, kartal gibi araçların koltukları olurda ya buruş buruş, kıvrılmış, hani ütülenecek kıvama gelmişti. İlk başta sonradan özensiz bir biçimde yaplımış kaplama kumaş sandım, fakat aracın gerçek kılıfı olduğunu öğrendim ve şok oldum. Sanırım baz donanımıydı.Bu araç her ne kadar ucuz olursa olsun, o koltukları görünce bu kadarına pes dedim.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kendinizde koltuk koruma yapabilirsiniz. Ben kendim yapıyorum. 3m Scotch Guard alın 1 kutusu 20 Tl. İnce 1 kat atın bekleyin kurusun sonra üzerine yoğun diğer katı geçin. Her 6 ayda bir tekrarlayın, bu kadar basit. Herhangi birşey döküldüğünde de sadece su ile sildiğinizde leke kolaylıkla çıkıyor.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok istiyorsanız deri kaplama yapabilirsiniz ama kılıf düşünmeyin. En mantıklısıda koltuk koruma sanırsam..