koltuk temizleme zamanı geldi...

tesla273

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar koltukların temizlenme zamanı artık geldi ufak lekeler gözüme çarpıyor bunun için ne önerirsiniz?

kosla halı şampuanı benzeri ürünle silmek?
arap sabunu vs kullanmak?
yada halı yıkama makinesi?

herhangi birini deneyen oldu mu?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: koltuk temizleme zamanı geldi...

֖nceki araçlarımdan birinde 4. yılında  (sıfır almıştım) genel temizlik maksadıyla halı yıkama makinesi ile koltukları temizledim. Açık gri olmasına rağmen tertemiz oldu ve sorun çıkmadı. Yalnız bu işlemi yaz aylarında yapmanızı tavsiye ederim, zira ben makineyle yıkadıktan sonra 2 gün hiç binmemiştim. Oto yıkamacılarda ahtapot adı verilen kurutma makinesi var, kendiniz yıkadıktan sonra götürüp orada da kurutabilirsiniz.

Bu arada şuanki aracımda ''En güzel temizlik kirletmemektir.''  mantığıyla plazadan çıkardığımdan beri ayda 1 kez (bazen 1,5 ayda bir)  koltukları ve motoru temizliyorum, böylece kirin sinmesini engelliyorum ve asla kirlenmiyor. Temizledikten sonra size de tavsiye ederim :)

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Temizleme köpüğü kullanabilirsin.Sonax ,meguiar's , atas, turtle wax gibi markaların ürünüleri mevcut ben atas vinet kopük le temizliyorum koltuların kumaş kısımlarını.Köpüğü koltuğa sıkıyorum mikrofiber bezle veya mf süngerle koltuğu siliyorum. Bu sayede koltuk fazla ıslanmamış oluyor kurutmayla uğraşmıyorum.Tertemiz oluyor.Tavsiye ederim

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ttt35 link' Alıntı:
Temizleme köpüğü kullanabilirsin.Sonax ,meguiar's , atas, turtle wax gibi markaların ürünüleri mevcut ben atas vinet kopük le temizliyorum koltuların kumaş kısımlarını.Köpüğü koltuğa sıkıyorum mikrofiber bezle veya mf süngerle koltuğu siliyorum. Bu sayede koltuk fazla ıslanmamış oluyor kurutmayla uğraşmıyorum.Tertemiz oluyor.Tavsiye ederim

+1 bnde de var shelleden almıstım markaswını unuttum ama mukemmel iş yapıyor hatta esım evde falan kullandı :) :)

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Döşemelerin rengi siyah olduğundan dolayı ev tipi temizlik malzemeleri rengini açacaktır, otomobil için kullanılan sonax würth gibi profesyonel ürünleri kullanmanızı öneririm.