lpg dönüşümü sonrası buji değişimi hk.

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2013 astra edition 1.6 115 BG. aracın lpg dönüşümü sonrası buji değişimi yapılması gerekiyor diye bir şey okumuştum yolda kalmak istemiyorum araç 25 000 kmde 21 000 de lpg takıldı ne zaman buji değişimi yapılmalı ve lpg ye özel bir buji mi olmalı ?

Mhsnmtn

Kayıtlı Kullanıcı
12-Bingöl
Siteyi ziyaret et
2013 astra edition 1.6 115 BG. aracın lpg dönüşümü sonrası buji değişimi yapılması gerekiyor diye bir şey okumuştum yolda kalmak istemiyorum araç 25 000 kmde 21 000 de lpg takıldı ne zaman buji değişimi yapılmalı ve lpg ye özel bir buji mi olmalı ?
Bildigim kadarıyla lpg ye özel buji yok. Eger gorevlerini tam yerine getirmiyorlarsa opel ustasından kontrol etmesini söylersin duruma gore degistirirsin

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Lpgye özel buji dedikleri iridyum bujidir. Daha uzun ömürlüdür tek başına takılırsa herhangi bir performans artışı olmaz(Pazarlama taktiğine aldanmayınız). Tahminin 4 tane 250-300 tl civarı tutar. Aracınıza göre soğuk ve sıcak buji olarak iki tipi bulunabiliyor.

Birde bosch 4 tırnaklı builer vardı önceden forumda satılıyordu.

• Beğen
Tepkiler: Mhsnmtn

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
25bin km 2013 model çok enteresan adam hiç mi binmemiş mübarek :)

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben orijinal buji kullanıyorum gm tek tırnak bizimkiler. Lpg'den dolayı 2 bakımda bir yenilenmesini tavsiye ederim. En son buji değişimi ne zaman yapıldı.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Orj. Buji ile devam edin atmosferik makine iridyum olmaz bobin cabuk arızalanır lpg bujiside yoktur afr ayarı yaptırın üst devirlerde benzine geçmesini ayarlatın 4000 devirden sonra benzine geçsin lpg ısınız 40 derece olsun devam edin sorun çıkmayacaktır orj. Buji aralığından kesinlikle şaşmayın

Mhsnmtn

Kayıtlı Kullanıcı
12-Bingöl
Siteyi ziyaret et
Konudan bağımsız ama bende birsey sormak istiyorum. Aracımdaki lpg tesisati beyin hariç atiker marka ama lpg beyni universal yaziyor. Bunu çıkma atiker beyni ile değiştirsem ne gibi problemler olur ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Konudan bağımsız ama bende birsey sormak istiyorum. Aracımdaki lpg tesisati beyin hariç atiker marka ama lpg beyni universal yaziyor. Bunu çıkma atiker beyni ile değiştirsem ne gibi problemler olur ?
Sorun olmaz tesisata uygun olan bir beyinle değişim yaparsanız sorun çıkmaz

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
teşekkürler yorumlar için aracı yeni aldığım için buji değişimi ne zaman yapıldı bilmiyorum ama yarı yolda da kalmak istemiyorum o yüzden sormuştum ozaman normal orijinal bujisiyle devam edebilirim anladığım kadarıyla iridyum olması gerekmiyor

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN