Lpg takımı önerisi?

Nihat8790

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aranıza yeni katıldım. Hoşgeldim ve hoş buldum 😊
Bir sorum olacaktı ki ileriki zamanlarda da illaki olacak...
2019 model opel astra sedan turbo aldım yeni 1 aylık araç bile diil. Yakıtın fazla olduğunu duymuştum tavisye etmediler ama bile bile aldım ve memnunum da. Şimdi LPG takacam çoğu Landirenzo diyor ama çok fazla fiyat çıkardılar. Kimide Lavato da iyi diyor (fiyatı da gayet iyi 2600-2800 arası) bu yani Lavato 'yu taktırsam harhangi bir sorun sıkıntı yaşarmıyım veya tavsiye edermisiniz bilgisi olan var mı? Simdi den Cevaplarınız çok teşekkür ediyorum

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Oncelikle aramiza hosgeldiniz. Kendi aracima 4500 tl ye landrenzo taktirdim. Ama kardesime lavato taktirdim. Ikimizde cok memnunuz. Servise lavato taktirirsam aracim garanti disi kalirmi diye bi sorun. Araciniz 0 ise hatirladigim kadariyla landrenzoya garantiyi devam ettiriyorlar. Ayrica landrenzonun belirli bir km ye kadarda motor garantisi mevcut. herhangi bir parca arizalaasi durumunda lpg firmasi parcayi karsiliyor. Suan landrenzoya daha yuksek fiyat verebilirler. Eger servis garantide skinti olmaz der ise uygu fiyatli olan lavato ve brcyi tercih ederbilirsiniz. Yanliz,ustalik cok onemli yeriniz istanbula yakin ise candan muhendislik, ankaraya yakin ise akif tezel ile goruserek montaj ve afr ayari yaptirabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Mtunc

Nihat8790

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle aramiza hosgeldiniz. Kendi aracima 4500 tl ye landrenzo taktirdim. Ama kardesime lavato taktirdim. Ikimizde cok memnunuz. Servise lavato taktirirsam aracim garanti disi kalirmi diye bi sorun. Araciniz 0 ise hatirladigim kadariyla landrenzoya garantiyi devam ettiriyorlar. Ayrica landrenzonun belirli bir km ye kadarda motor garantisi mevcut. herhangi bir parca arizalaasi durumunda lpg firmasi parcayi karsiliyor. Suan landrenzoya daha yuksek fiyat verebilirler. Eger servis garantide skinti olmaz der ise uygu fiyatli olan lavato ve brcyi tercih ederbilirsiniz. Yanliz,ustalik cok onemli yeriniz istanbula yakin ise candan muhendislik, ankaraya yakin ise akif tezel ile goruserek montaj ve afr ayari yaptirabilirsiniz
Yok ben her ikisnden de kmlerce uzakta yani Van ilindeyim. Dediğiniz gibi eğer farklı bir LPG taktırsam garanti dışı olmayacaksa LAVATO taktırcam hem fiyatsal olarak hemde tanıdık.

Nihat8790

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafer abi aradım bayisini aradım nerden taktırsam takayım garanti dışı kalacakmış. Bende garantisi bitene kadar taktirmicam. En azından arıza olunca gönlü rahat bur şekilde garantiye götürürüm.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Zafer abi aradım bayisini aradım nerden taktırsam takayım garanti dışı kalacakmış. Bende garantisi bitene kadar taktirmicam. En azından arıza olunca gönlü rahat bur şekilde garantiye götürürüm.
Ben sana zaten ne soyledim lpg yi landrenzodan taktirirsan arizalanam parcana 80 bin km ye kadar servis degil landrenzo garanti veriyor. Yani parca parasini landrenzo oduyor sen sadece iscilik veriyosun servise. Sunu goz onunde bulundur bu araclar 2 yilda kolay ariza verecek araclar degil. Sonrasindada verecek ariza abartilacak arizalar degil. Eger araca az biniyosan lpg taktirmasanda olur. Ama ben araca binerim diyosan araci 69750 de aldim 2018 kasimda 2019 agustos oldu 86 binde
benim gibi biniyosan benzin parasi cebini yorar soyleyim.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Astra 1.4 T sedan icin konusiyorum. uzun yolda 700 km ye 320 tl benzin yakiyordu. Suan 700 kmde 190 yakiyo.
benzinde binseydim bukadar
16250 km x 700 = 23 x 320= 7.360 tl lik yakit yakardim
Lpg deyken 23x 190= 4.370 Tl lik gaz hadi max 500 de benzin yaksin yakmadi ama 4870 tl yapar.

7360-4370= 2990 tl kârım olmus 10 ayda. lpg sistemini 4500 e taktirmistim
Bu gidisle yil sonuna amorti edecek.

Şimdi bazi arkadaslar diyecekki ya okadar km cok ben 5000 anca yapiyorum yillik. Onlara sunu diyebilirim binmeyeceginiz arabaya 80 bin tl yi neden veriyosunuz. 30 binlik arabada ayaginizi yerden keser. 50 bininizi bosa araca vermek yerine yatirim yaparak kullanabilirsiniz. Paraniza yazik. 😀Ben aracimi binmek icin aldim ve biniyorum gayette memnunum. Lpg de cebimi gayet rahat ettiriyor. Psikolojikmende rahatliyorum bi depo 120 ye doluyo😂Benzini fullesem 400 tl icime oturuyo resmen😂

• Beğen
Tepkiler: Nihat8790

Nihat8790

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 1.4 T sedan icin konusiyorum. uzun yolda 700 km ye 320 tl benzin yakiyordu. Suan 700 kmde 190 yakiyo.
benzinde binseydim bukadar
16250 km x 700 = 23 x 320= 7.360 tl lik yakit yakardim
Lpg deyken 23x 190= 4.370 Tl lik gaz hadi max 500 de benzin yaksin yakmadi ama 4870 tl yapar.

7360-4370= 2990 tl kârım olmus 10 ayda. lpg sistemini 4500 e taktirmistim
Bu gidisle yil sonuna amorti edecek.

Şimdi bazi arkadaslar diyecekki ya okadar km cok ben 5000 anca yapiyorum yillik. Onlara sunu diyebilirim binmeyeceginiz arabaya 80 bin tl yi neden veriyosunuz. 30 binlik arabada ayaginizi yerden keser. 50 bininizi bosa araca vermek yerine yatirim yaparak kullanabilirsiniz. Paraniza yazik. 😀Ben aracimi binmek icin aldim ve biniyorum gayette memnunum. Lpg de cebimi gayet rahat ettiriyor. Psikolojikmende rahatliyorum bi depo 120 ye doluyo😂Benzini fullesem 400 tl icime oturuyo resmen😂
Açık sözlerine hayran kaldım zafer abim 👏👏👏
Dediğin çok mantıklı biraz toparlayayım hiç beklemeden takacam Landirenzo veyahut lavatoyu. Açıklayıcı Fikirlerin için minnettarım

• Beğen
Tepkiler: Zafer715