Ltft ve stft durumu

munveren

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selamünaleyküm.
Aracım corsa c 1.4 benzin+lpg li.aracımda obd cihazını kullandığımda ltft değerini -10 -12 gibi değerlerde sabit görüyorum.bu normalmidir? Zararı varmıdır?düzeltmem için ne yapmam gerekir.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ltft-stft grafiği

Screenshot_20201204-203911e5cdd203e5864221.png

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yüzde 10 aracın zengind e kalıyor sınır buna normalde yüzde 5 fakir zengin arası gezer benzinde

munveren

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yani %5 aralığına çektirmem gerekirmi bi zararı yada performansa etkisi olurmu?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yani %5 aralığına çektirmem gerekirmi bi zararı yada performansa etkisi olurmu?
Fakire geçmesin zenginde kalsın fakirin zararı motora olur asiri zengin yine zarar verir onu yüzde 5 e zor çekerler lpg için iyi bir afr ayarı yapan yer bulmalısın bence ara ara takip et %10 geçmesin ltft

munveren

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlgin için sağol üstad afr yi araştırıcam

m_tatlisu

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Fakire geçmesin zenginde kalsın fakirin zararı motora olur asiri zengin yine zarar verir onu yüzde 5 e zor çekerler lpg için iyi bir afr ayarı yapan yer bulmalısın bence ara ara takip et %10 geçmesin ltft
Eğer istanbuldaysanız Candan Mühendislik var ümraniyede onlara afr üzerine tek diye biliyorum opel için

munveren

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Malesef ustam izmirdeyim

Mahone

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Malesef ustam izmirdeyim
İzmirde özsoy lpg var karabağlar sanayide AFR yspıyolar. Eski candan mühendislik çalışanı Recep sahibi. candan müh. de tavsiye ettiği bir yer bende lpgyi orada taktırdım özellikle yakıt konusunda çok memnunum. Bi görüş istersen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Selamünaleyküm.
Aracım corsa c 1.4 benzin+lpg li.aracımda obd cihazını kullandığımda ltft değerini -10 -12 gibi değerlerde sabit görüyorum.bu normalmidir? Zararı varmıdır?düzeltmem için ne yapmam gerekir.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ltft-stft grafiği

Screenshot_20201204-203911e5cdd203e5864221.png
Bunu busekilde atarsan cok anlasilmaz cunku ltft stft degerlerin vites dusumu ve yukseltiminde asiri yukselme ve dusmeye denk gelebilir. Video cekebilirsen yada ltft stft devir araliklari ile gosteren grafik var isedaha net anlasilir genel anlamda. Stft dongune bakmiyorum cunku uzun bant sensoru muhtemelen yoktur aracinda o sebeple araca bastigin zaman cok yakit yakmasi normal, ltft sine baktigim zaman aracinda minimum yuzde 5 oraninda fazla yakit yakilmasi var. Yani zenginde calisiyor aracina zarari olmaz. Bide benzinde grafik at eger benzindede zenginde kaliyorsa yakit kacagi olabilir, eger benzinde degerleri +5 -5 deger araliginda ise lpg ayarin fazla aciktir. Bunun icin afr ayari yaptirabilirsin. Oncelikle benzin degerlerink paylas kiyaslama yapalim

Merruse

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Elletmeyin. Yazın değişecek. Büyük ihtimalle de düzelecek. O zaman da olcturup ona göre hareket edersiniz.