Lütfen yardım (Ampli Bağlantısı)

wertchan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Teybim Sony CDX GT450U. Arkasında 2 adet rca çıkışı var.
Piliippo 4 kanal amfi bağlı. Kicker CVX-12 besliyor.

Ustam amfiye birde hoparlör bağlanabilmesi için 2 adet y kablo kullanılarak teypten amfiye bir kablo daha çekilmesi gerektiğini söyledi ve işçilik + malzeme için 100 tl fiyat istedi. Amfi sadece bass seslerini veriyormuş şuan.
Benim aracımda şuan tesisat çekili zaten.

(Teypten amfiye bir tane ikili rca kablo gidiyor)

Ben malzemeyi kendim alıp, fiyatıda daha aşağıya düşürmeyi düşünüyorum.
Bir tweeter bağlamak için fiyat bana oldukça yüksk geldi.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-go...ereo-ses-kablosu-73550289#product-information

kablo olarakta bunu düşünüyorum.

Önerir misiniz?

Yoksa bu kabloyu amfi üzerinden Y kablo ile çoğaltarak kullanmam daha mı doğrudur?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teybinizin 2 adet cikisi varsa teypten sadece bas kanali acik olabilir. 100 lira hakikaten cok ama isciliktir bisey demek dogru degil birde kullandigi kablonun kalitesini bilmiyoruz. teypten bir takim kablo gelmekte ekstradan bi takim hoparlor daha koyabilmeniz icin 1 adet yani 2 tane rca yi 4 taneye cikaracak y fis olmasi lazim. ben en uygun yollu fiyatini soyleyeyim, y kablo 5 tl rca kablo da 10 tl. tabi kaliteye gore fiyat artar. philipsin kablosu iyidir ama bu ev sistemleri icin kullanilmakta bu kadar para vermeye gerek yok. bir de tweeter baglamak istediginizi soylemissiniz. anfiye tweeteri baglamak biraz riskli bir is. yanma riski olabilir bilginize...

wertchan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şuan bir rca bağlı zaten. Bir rca daha mı almam gerekiyor yani?

Philips'in almıştım, fakat iade ettim sonra.

Ben şuan mevcut bağlı olan rca kabloyu çoklayacağımdan, başka bir kabloya gerek yok diye düşünmüştüm.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hazırda çekili olan kabloyu Y kablolar ile çoğaltarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz
bu arada amfiye tweeter girme fikri gereksiz.o kullandığınuz amfi ve tweeter ikilisi şu anki tweeterların ana ünitye bağlı halinden daha iyi ses vermezler.
subwooferı beslemek için köprülenmiş ve sadece bas frekansları geçiren amfiniz tweeterda çalacak frekans bulamayacaktır.

wertchan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tweeter şuan teybe bağlı. Gerektiği kadar tiz vermiyor ne yazıkki.

Ampli'ye bağlanınca yanma tehlikesi var, teybe bağlayınca da verim alamıyoruz.

Aldığıma pişman olmadım desem yalan olur aslında :D
Birde şöyle bir durum var, tweeterlerin biri sorunsuz çalışıyor. Sol taraftaki ise kısa devre mi yapıyor ne yapıyorsa artık, ses kısıktayken sorun yok. biraz açtığımda ciddi bir şekilde cızırdamaya başlıyor

(müziiğin sesi duyulmaz hale geliyor)

Tweeterda ve krossoverlerde sorun yok gibi. Usta bağlantıda da sorun olmadığını iddia ediyor. Neden olabilir?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o tweeter bozuk olabilir :)