LÜTFEN YARDIM!!

serlev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

2005 model opel corsa dizel aracım var. Seyir halinde iken aracımda akü lambasının yanmasıyla stop etti. tekrar marşa bastığımda araç çalıştı. bir süre sonra yine aynı şekilde durdu yine çalıştırdım. birkaç kere daha oldu aynı durum. aracımı sanayide bir elektronik ustasına verdik. onayımı almadan aracıma bakım yapılmış. 1450 tl masraf olduğunu söyledi. bende neler yapıldığını sorduğumda bana aşağıdaki maddeleri saydı.
1-map sensörü değişimi
2-egr valf temizliği
3-yakıt basınç müşürü ve yakıt kütüğü temizliği
4-yakıt filtre değişimi (15 gün önce yağ ve filtre değişimlerini yaptırmıştım.mazot filtreside dahil olarak)
5-yakıt hatlarının temizliği
6-araç beyni program atılarak arızaların silinmesi

sizce bu yapılan işlemler 1450 tl tutarmı? araçtan anlamadığım için beni bu konuda yanıltıyor olabilirlermi?

Teşekkürler..

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun Serap hanım, bu şekilde net bilgi verebilmek zor. Keşke hata kodları olsaydı, daha net birşeyler söyleyebilirdik. Ancak yapılan işlemler genel olarak birbirinden bağımsız duruyor. Özellikle 3 numara 4 numara ve 5 numarayı elektrikçiler kendisi yapmazlar, Başka yerde yaptırırlar. 6 numarada yazan konuysa bilgisayarla hata kodlarını silmişler, abartılacak bişey değil.. Kısacası iyi bir pazarlık edin, bu dünyanın öbür tarafıda var...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Elektrik kesmeyle yaptığı işler arasında bir anlam yok map sensorunde arıza olsa belirli devirlerin üzerin e araç çıkmaz egr de sorun çıksa çalışmaz geç mars alır tekleme yapabilir yakıt hatlarının temizliği filan yakıt sistemi bunlarda da sorun olsa ya geç çalışır yada debelenirken tekler araba ve dediği program atmış ods tuhaf elektrik akü lambası sadece arabanın alternatörü elektrik keserse akü lambası yanar oda alternatör sokulur bakım yapılır ve konjektor değişip takılır hasip beyin dediği gibi mutlaka arıza yakmış onlara bakılması gerekli belkide akü zayıfladı

serlev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@kannn merhaba. Akü ölçümü yapıldı. Aküde bir sıkıntı yok. Ama bu dediği arızalarla ne bağlantısı var akü lambasının yanmasının bende bilmiyorum. Saymış olduğum bakımlar yapılmış araca. Aracın şuanki gidişi güzel ve stop etmiyor ve akü lambasıda yanmıyor artık. Masraf bilgisi ve yapılsın onayını almadan arızalar giderilmiş ve önüme böyle bir rakam konuluyor. Bende birkaç kişiye sordum başka bir servis vs.bukadar tutmayacağını söylediler. Bende konular ile ilgili hiçbir bilgim olmadığı için pazarlık yapmadan önce forumdan destek almak istedim. İlginize Teşekkürler..

serlev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun Serap hanım, bu şekilde net bilgi verebilmek zor. Keşke hata kodları olsaydı, daha net birşeyler söyleyebilirdik. Ancak yapılan işlemler genel olarak birbirinden bağımsız duruyor. Özellikle 3 numara 4 numara ve 5 numarayı elektrikçiler kendisi yapmazlar, Başka yerde yaptırırlar. 6 numarada yazan konuysa bilgisayarla hata kodlarını silmişler, abartılacak bişey değil.. Kısacası iyi bir pazarlık edin, bu dünyanın öbür tarafıda var...

Haklısınız @Hasip bey. Ben sıkı bir pazarlık yapacağım sanırım. Teşekkürler..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sizin bilginiz dışında normalde yapamazlar tabikide bu parçalar bu kadar tutmaz internet üzerinden bu parçaların fiyatına bakabilirsiniz yapilan islemler ile aku bağlantısı gözükmüyor

serlev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısınız @kannn bey. yapılan işler ile ilgili fiyatlandırılmış bir liste istedim. birde değişen parçaların eskilerini. çok fazla değişen parçada yok anladığım kadarıyla daha çok temzilikten bahsediyorlar. yakıt hatlarının temizliği demişler. bununla ilgilide çok bi bilgim yok. aracımın arızası giderilmiş ve gidişi gerçekten fark etmiş ama yapılan işlemlerin bukadar tutabileceğini işçilikte dahil olmak üzere inanmıyorum açıkçası. yapmadan önce onay alsalardı bende onaylamazdım zaten bu meblağı 2.bir ustaya göstermeden aracımı. Teşekkürler..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tabikide serap hanım temizlik işi içinde ort. Fiyat depo sökülür 300 tl civarıdır gerekli contalar da değişiyor kısmet böylesi daha makbul imiş hayırlı olsun iyi günler de kullanın