Marş sonrası ABS ışığı yanıyor

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Araba marş yapıp çalıştıktan sonra ABS ışığı 2-3 sn. yanıp sönüyor.

Şimdi bu konu açıldı diyeceksiniz, biliyorum AKÜ zayıf ise olabiliyor bu durum ama ben akümü birkaç ay önce yeniledim.
Bir de dün balığa gitmiştik, bir tarla yoluna girdik dönecek yer bulamayınca orda kalmamak için arabayı tarlaya sürdüm. Tarlada kalmamak için de bayağı bir zorladım arabayı.
Bu olaydan sonra marş yaptıktan sonra yanmaya başladı ABS ışığı. Acaba herhangi bir yeri vurmuş, sürtmüş olmaktan mı kaynaklanır yoksa AKÜyle ilgili de tesadüfen mi dün başladı bunu yapmaya?

Akü 3 ayda boşalır mı, ne yapmamı tavsiye edersiniz?...

Teşekkürler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensor o camurda islanmis kirlenmis olabilir bundan kaynaklanabilir

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensörde temassızlık da oluyor olabilir evet. Bir ara bir ağacın üzerinden geçmişim sonradan farkettim :) Allah'tan 2.0 motor da traktör gibi çıkmam demedi.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arac bekledikten sonra ilk çalıştrmada yanıyrsa Akün zayıflamıştır.
yenilemiş olman bişey ifade etmez. aracında kaçak varsa sıfır da taksan zayıflar.
Eger gün içinde motor scakken de her çalıştrdığında yanıyorsa. sensör kirlenmiştir

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz abi sağol cevabın için. Dün akşam denedim, ilk iki çalıştırmada yandı fakat üçüncüsünde yanmadı...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de airbag lambası yandı sabah..koltuğun altındaki soketleri kurcaladım söndü sonra..ne nazlı makine bu opell..bi daha alırsam ya sıfır astra j alcam,ya da toyota!! lambasında uyarısından bıktım..