Mikrofiber Bez

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mikrofiber Bez Tavsiyesi

Mikrofiber bezleri daha detaylı bir şekilde araştırdım ve aslında aklımdaki bazı soru işaretleri de gitti sayılır.
Aslında piyasada birçok mikrofiber bez var ama içlerinde kullanılan pamuk oranı fiyatına ve kalitesine göre değişiyor.
Pamuk oranı arttıkça fiyatı da dayanıklılığı ve kalitesi de artıyor. Deneyimlerime dayanarak söylüyorum şu ana kadar kullandığım
5-10 tl arasındaki mikrofiber bezlerin hepsi araçta gözle çok net görülmese de ince harelenmeler ve kılcak çizikler oluşturuyor
ve silerken bunun farkına varmıyoruz. Diğer bir özellik ise yün miktarı %100 olan ve bu iş için üretilen profesyonel mikrofiber bezler
aracı daha hızlı bir şekilde silebiliyorsunuz. Bu çerçeve de araştırmalarım sonucunda çok da alternatif yok aslında ama
4 ürün diğer mikrofiber bezlerden fazlasıyla ayrılıyor. Daha detay ve incelik düşünenler için birebir bu ürünler. Hepsini tek tek
araştırdım ve ben de almaya karar verdim. Fiyatları biraz uçuk ama daha uygun fiyata aldıklarım daha çabuk yıpranıyor ve
istemediğim çizikler oluşturuyor aracın üzerinde.

Araç silmek ve kurulamak için
Araç silmek için kullanılan 2 tane mikrofiber havlu var. Bunların özellikleri ağırlığının 5-10 katına kadar su taşıyabilmesi ve
bezi sıktıktan sonratekrar iz bırakmadan silmesi. Ayrıca silerken araç üzerinde kayarak rahat ve hızlı silmeye imkan sağlaması.

1- Meguiars Water Magnet
p84678z.jpg
Meguiar´s Water Magnet Microfibre Drying Towel

Bu ekstra büyüklükteki (50 x 75 cm.) mikrofiber kurulama bezi geleneksel bezlerin üç katı kadar emiciliğe sahip olup hızlı ve
lekesiz bir kurulama sağlar. Water Magnet™, aracınızı kurularken size zamandan tasarruf sağlar. Çamaşır makinasında yıkanabilir.
Fiyatı : 33 tl

2- UBER BLUE/"Gentle Giant" Microfibre Drying Towel
[img=550x600]http://img811.imageshack.us/img811/6720/120122w640h640rulamabez.jpg[/img]Autobrite deluxe fluffy drying towel - results!

24'‘ x 36’‘=60x90cm Yıkama bilgileri: 90 ’,yıkamaya dayanıklıdır ve yıkama yaparken yumuşatıcı kullanılmamasını tavsiye edilir.
Bu ekstra Büyüklükteki 24'‘ x 36’‘=60x90cm. "Gentle Giant" Mikrofiber Kurulama Bezi
Geleneksel Bezlerle mukayese edildiğinde "Gentle Giant"UBER BLUE Kurulama Bezi
Kendi Ağırlığının 10 Katı Kadar SU Emiciliğine Sahip Olup Hızlı ve lekesiz kurulama sağlar.
Fiyat: 35 tl

Wax Silme Mikrofiber Bez
Araca wax uyguladıktan sonra normal mikrofiber bezler ile silindiği zaman araç üzerindeki waxın bir kısmını kazıyarak istenilen
uygulamayı bir bakıma tam anlamıyla yerine getiremiyor. Wax silmek için kullanılan mikrofiber bezin %100 yün ve üzeri
kesinlikle sert olmamalıdır. Bunun için de profesyonellerin tercih ettiği 2 alternatif ürün var

1-Meguiars Supreme Shine™ Mikrofiber Silme Bezi
p84679z.jpg

Kalınlığı, çift taraflı kullanıma imkan vermesi ve mikrofiber teknolojisi nedeniyle geleneksel silme bezlerinin üç katı emiciliğe sahiptir.
Hem parlak bir görünüm hem de artık ürünün kolay silinmesini sağlar. Güvenli kenarlar çizme riskini elimine eder. Çamaşır makinasında yıkanabilir
fiyat: 14 tl

2-A-Top Wax Silme Havlusu
[img=282x600]http://trprom-image.s3.amazonaws.com/349220_w640_h640_plush.jpg[/img]
Wax-Cila Silmek İçinı Özel Her İki Tarafı Kalın Tüylü Mikro Fiber Bez 40cmx40cm(Kore Malı)
fiyat: 16 tl

Mikrofiber bezlerin temizliği

Mikrofiber bezleri kesinlikle çamaşır suyu ve yumuşatıcı kullanmadan yıkamak gerekiyor. Yumuşatıcı mikrolifleri birbirine yapıştırdığı için bezin bir özelliği kalmıyor. Bezleri 40 derecede makinada az bir deterjanla kısa programda yıkamak en iyisi. Bir de dipnot olarak bezlerinizi olabildiğince az yıkamaya çalışın. Çünkü su bile değse o mikrolifler birbirlerine yapışıyor ve bez özelliğini kaybediyor. Wax silmek için kullanıyorsanız 3-4 defa wax silebilirsiniz bir bezle, eğer polish tozlarını siliyorsanız 2 defa yine silersiniz, araç kurulama ve temizlik işlemleri yaptığınız bezlerde ise ölçü yok, gözünüze kirli geldiği zaman yıkarsınız.
Ayrıca yere düşen bezinizi asla ama asla yıkamadan kullanmayın. Yere düşen bezi diğer bezlerle birlikte yıkamayın. Yıkandıktan sonra da gözeneklerinin arsında ufak taş vs olması durumuna karşı kontrol edip öyle kullanın.

Sonuç olarak daha profesyonel silme isteyenler için bahsettiklerim güzel alternatifler. Ben 2. nolu seçenekler olan
Uber Blue (silme ve kurulama için) ve A-Top (wax silme için) almaya karar verdim.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Mikrofiber Bez

kaliteli ve dokusu yumuşak olduktan sonra fark etmez.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olur esas farklarıysa ömürlerinde olur; ben Bim den 1.5 liraya mikrofiber alıyordum ve harika iş görse de 5-6 kullanmdan sonra yıpranıyordu şimdi 3M ve Vileda dan pahalıca bezler aldım epeydir kullanıyorum hala yeni gibiler örneğin.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dikkat et de viledanın S.B ın mutfak yada banyo bezi diye içinde sert parçacıklar barındıran bezleri var Aman diyeyim yani  :) iyi incele

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

meguairsin microfiber bezini aldım henüz kullanmadım ama
o kadar para verdim bildiğimiz pamuklu havlular gibi geldi banyoda kullanılanlardan
bu tarz ürünlerde ederinden fazla para veriyoruz gibi geliyo

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu mikrofiber bezleri alıp yıkamacıya vereceğim yıkmadan sonra kurulaması için istanbuldan hangiş marketten hangi marka almalıyım?

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemomekan link' Alıntı:
[quote author=tomacco link=topic=2040.msg55007#msg55007 date=1320609673]
bu mikrofiber bezleri alıp yıkamacıya vereceğim yıkmadan sonra kurulaması için istanbuldan hangiş marketten hangi marka almalıyım?

valla ben sonax ta yıkatıorm onlar arabayı kurularken bi bez kullanıo gram su kalmıo o bezde migros ta satılıo ama tarif et deseniz edemem :))))
[/quote]
cemomekan link' Alıntı:
[quote author=tomacco link=topic=2040.msg55007#msg55007 date=1320609673]

valla ben sonax ta yıkatıorm onlar arabayı kurularken bi bez kullanıo gram su kalmıo o bezde migros ta satılıo ama tarif et deseniz edemem :))))
[/quote]
Bende sonax a götüreyim çok kuş pisliği var düzgün yıkasınlar.
Nasıl bir işlem yapılıyor sonaxta normal yıkma falan mı yoksa başka işlede yapılıyormu?
Birde normal yıkama ne kadar boşuna gereksiz para vermyelim ektstra birşeyler yapmıyorlarsa.
Kuş pisliği aracı alırken vardı yıkanmış araba teslim alıcam leke kalmış kocaman dedim bunu düzeltin bir solüsyon döktüler sonra silindi dönen bir makina var adını bilmiyorum onunla iyice yedirdiler.
Anlık müdahale etmek istersek ne kullanmamız lazım.Sonaxta nasıl temizliyorlar.Aracı ilk defa yıkatıcam düzgün yapayım bu işide siyah araç çizilmesinn ondan bu kadar detaylı soruyorum.:)

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Sonaxta hiç aracı yıkatmadım ama başka bir işlem yaptırmıştım.Bana normal oto yıkamacılar gibi gelmişti ortam.ama şef bayağı ilgilenmişti araçla o bakımdan memnun kaldım.bencede sonax a götürün biraz daha iyi iş yapıyorlar ve en azından derdinizi dinliyorlar.