Motor değişimi

grii_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar swap konusunda tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi istiyorum. 1.2 kadett alıcam 1 haftaya kadar ve elimde 2.0 opel manta motorum var faturalı duruyor ayrıca arka dingil şanzuman vs. bunu yani yürüyen kısmı tamamen kadett e sorunsuz şekilde oturtabiliyorum. 1.6 kadett c ön traversi takınca 2.0 motor sorunsuz oturuyor.

sıkıntı ise şurda motoru taktıntan sonra tekrar muayeneye gidip ruhsata yeni motoru işletme şansım nedir ? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım edin. piyasada birsürü swap honda vs. araçlar var benim 1.2 aracı 2.0 yapıp bunu ruhsata işletme şansım nedir. Ve böyle bir işlemde makina mühendisleri odasından plan proje çizimi çok masraflı oluyormu? tahmini bu işlemin plan proje kısmındaki masrafını bilenle varsa söylerseniz sevinirim.

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konunun takıpcısıyım benımde kadettım var motor deyıstırmek nıetındeyım bıraz arastırdım
2000cc olunca ıslatemıyosun eskı motor 1200 oldugu ıcın bellı bır orandan daha yuksek motor koymana ızın verılmıyor
dıyer masraflar ıse tup ıle aynı 600.700lıra arsına hallolur

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla yeni çıkan yasaya göre araçların motor hacmi artık % 10 dan fazla büyütülemiyor.

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla yeni çıkan yasaya göre araçların motor hacmi artık % 10 dan fazla büyütülemiyor.
evet oyuzdeyı astırmıyoar hatta orjınal motor olma gıbı bı sartta getırmısler orjınal parca oldugunun belgesı gerekıyor

textilman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor gucu ve hacmi icin +- 10% tolerans var v yakit cinsi ayni olmali. Orj. Parca vs gibi bir kistas yok

yeni motor eskisinden 2 sene yasli yada 4-5 sene genc olabilir. Motor faturasi ve iscilik faturasi ile proje cizilecek. Proje masrafi 120-150 tl arasinda

sonra tuvturkten ek1 ile tespit yaptirilip yeni ruhsat cikarilmali.

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor gucu ve hacmi icin +- 10% tolerans var v yakit cinsi ayni olmali. Orj. Parca vs gibi bir kistas yok

yeni motor eskisinden 2 sene yasli yada 4-5 sene genc olabilir. Motor faturasi ve iscilik faturasi ile proje cizilecek. Proje masrafi 120-150 tl arasinda

sonra tuvturkten ek1 ile tespit yaptirilip yeni ruhsat cikarilmali.
bır belge ıstenıyor hocam belkıde ekstrem bır parca olmasın ıdyedır ama uygunluk aranıyor ben bır zaman urastım hatta benım kadette 1.4 fatura keselım 2.0 ecotech motor koyalım dedık brokrası yuzunden olmadı

tabı arkadasımın azmını kırmak ıstemem keske olsa yolu varsa ben hala aynı hevesteyım 5.000tl kadar ayrıabılırım bu ıse

PoPuLeR06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bu konu ile tam bir bilgim yok fakat aracımda 2,2i motor takılı ve ruhsatınada işletmiş aldıgım adam tek sorun ruhsatta 1,5 olarak görünüyor motor bununda araştırmasını yaptım ve ek1 ile degişiyormuş.

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manta motorun nedir ?
C20ne mi?
C20 ne ise sen onu birde c20xe ye cevirmen lazim ki istediğin gibi yürüsün

ama bana c20ne yeter dersen tabiki konu tartisilmaz.
Aslinda koy makinayi sonra yavas yavas kapagini vs vs yapmanda yardimci oluruz
tebrikler
sonuna kadar destek :)

Aheste

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında motorun hacimini kiçük gösterip yapılabiliyor. bi abimde bmw 3.18 var ama motoru 2.5 ruhsatta da araba 3.25 diye geçiyor fakat motor hacmi 1.8 gözüküyor. boyle bi şansınızda olabilir. onu dışında en fazla %10 toleransınız var hem hacim hemde hp olarak bunu geçemezsiniz