MOTOR SICAKKEN GEÇ ÇALIŞMAYA ve ABS IŞIĞINA ÇÖZÜM

hemelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda motor sıcakken geç çalışma sorunu vardı ve abs ışığı yanıyordu. Gezmediğim servis tamirci kalmadı hatta siteyede yazdım ama çözemedim. Tamirciler dünya bir para isteyip bu sorunu çözeceklerini söylediler nasıl dediğimde bazıları meslek sırrı bazıları da biyerleri değiştireceklerini söylediler. Kafama yatmadı ve marş motoru basmamaya başladı bende dişlisini değiştirdim.Biranda sorunlar kökten halledildi. Çok sıkıntı yapıyordu hatta satmayı bile düşündüm. Şunu anladım ki arabadan anlayan doğru dürüst adam yok hep deneme yanılma usulü ve işi halleden amerikayı keşif bedeleni benden tahsil etmek istiyor. Arabanızın doktoru siz olun yapılan işi ayrıntılı sorun her dediklerine inanmayın her zaman kaliteli parça kullanın işi ehli olana yaptırın ucuza kaçmayın.

Mesela bir parça değişecek usta diyorki orjinal avrupası 100 yerli yan sanayi 50. Geçin bu muhabbeti bitti artık. artık internet var tıkladığın şeye ulaşabiliyorsun. Orjinal avrupa ise markası ne? markası efendim avrupaymış. Arkadaşlar markalı malların üzerinde metale kazınmış şekilde markaları yazar eğer bu markayı göremiyorsanız kutuya itibar etmeyin. Takılan parçayı gözünüzün önünde taktırın. Parasını ödüyorsan kontrole hakkın var. Hiç kimsenin umrunda değil sizin can taşıdığınız. Arabanızın doktoru siz olun önce

Geçen bir olaya şahit oldum adam yağ filitresini değiştirirken filtre kutusu içinden çıkan yayı tekrar oturtamadı ve yana koydu çaktırmadan. Hoca bu yay buraya takılacak dedim. Bu nerden çıktı bilmiyorum ayakları yaptı. Sonra ben diyince taktı yerine.

Sürc-ü lisan ettiysem affola. Siteyi kuranlara teşekkürler

tatum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle haklısınız ben aracın yanından kesinlikle ayrılmam sanırım daha öyle bir şey olmadı ama bir defa yetkili servise götürdük orda da aracın yanına yaklaştırmıyolar zaten ama aklım orda kalmıştı.ne yapıyolar gibisinden,Daha sonra yapılan her şey hakkında detaylı bilgi aldım ama insan gözle de görmeyince yine de içinde şüphe kalıyor.

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
...

Astralarımızla o kadar kronik sorunlar yaşıyoruz ki bugün inanın arabamı yükseltecek olsam (-ki astra-g'den başka İnsignia'ya binmeyeceksem sanırım değiştirmem:cool:) servisteki ustaların bakmadığı yerlere bile bakar,TÜVTÜRK'ün testlerini geride bırakır, araç sahibinden de dayak yerim sanırım :D

Oksijen Sensörü yanıyor mu?
Emniyet kemeri rahat topluyor mu?
Göğüsten ve koltuktan ses geliyor mu?
Marş rahat alıyor mu? Kömürü bitmiş mi ?...
...vs vs

Perşembe günü angelları sağda solda sergilerken nazara geldik sanırım. Arabaya soldan dalan belediye otobüsü sonrası işçilik için fiyat almaya karar verdim. Özel servislerdeki eş-dost
"Abi boya için en fazla 100TL, arka stop için de 55TL" dedi.
"Bu parçalar orjinal mi?, boyan kaliteli mi?"
"Evet abi."

Sonra Servise gittim. Bu arada servise girdiğimde artık beni farketmiyorlar çünkü gire çıka onlardan birisi gibi oldum, ne iş yaptıracaksam direkt ustaya gidiyorum.(Bu arada servisin de eleştirdiğim yanları yok değil) Sabah rötuş için boya almaya gittiğimi ve akşamında kaza yaşadığımı söyledim.Ustam da en az benim kadar üzüldü. Boya masrafı 300-400 arası,sana 200 yaparız. Stop ise 185TL. Toplam maliyet 400Tl civarı. Ustanın insafıyla biraz sevindim yani.Özel servisteki farkı sordum,anlattı:

Aynı hafta içinde bize gelen ve verdiğim fiyatı beğenmeyen bir opelci arkadaş sanayi de ucuza boyattığı arabayı geri getirdi. Onlardaki boya 40TL bendekinin kilosu 140TL, İşçilik de farklı tabi. Ama arabayı öyle bir hale koymuşlar ki artık istesem de düzeltemem. Arabanın stopunu yan sanayi alsanız güneşte 2 gün sonra solacak, araç üzerindeki orjinal stop ile yeni alınan yan sanayinin renk tonları farklı olacak!

Hasılı arkadaşlar,...
"Yokuşta ağır arabamı hızlıdır, hafif arabamı?" misali, arabamızı yerine göre işin ehili kimse ona teslim etmek ve bu forumu hatim etmek gerekiyor. Şu an arabamı çok iyi tanıyorum, saniyelik bir anormallik olsa hemen seziyorum ama başka bir arabayı almak istesem sanırım sahibini çileden çıkarırım: Şu çalışıyor mu, bu uyarı veriyor mu?...vs vs.

Marş motorunun çözümünü aynen ben de bu şekilde yapmıştım geçen sene. 2-3 kerede anca alıyordu ve sıcakta iyice delirtiyordu.Faydalı bir başlık içindekileri alabilene. Çok konuştuk :) kazasız günler dilerim...

Son düzenleme: