Motor Yagi Fiyat

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben de bir soru sorayım. onlineyedekparca.com'dan gm ve mann filtre seti almayı düşünüyorum.
1-GM sette; hengst üretimi gm logolu mazot ve yağ filtresi ile yine gm logolu mann üretimi hava polen filtreleri var (430 tl).
2-Mann setteki mazot ve yağ filtrelerini bilmiyorum ama hava ve polen filtresi kodları GM ile aynı (239tl)
Bu iki seçeneğe ek olarak bir de benim oluşturduğum set var,
3-GM mazot ve yağ filtreleri, mann hava ve polen (350TL) ya da
4-GM hava mazot ve yağ ile wunder polen (360tl)
Hangisini seçeyim?

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben de bir soru sorayım. onlineyedekparca.com'dan gm ve mann filtre seti almayı düşünüyorum.
1-GM sette; hengst üretimi gm logolu mazot ve yağ filtresi ile yine gm logolu mann üretimi hava polen filtreleri var (430 tl).
2-Mann setteki mazot ve yağ filtrelerini bilmiyorum ama hava ve polen filtresi kodları GM ile aynı (239tl)
Hangisini seçeyim?
Ömer hocam bu gece 12ye kadar kampanya var bir bakın isterseniz 408.tl
Geliyor indirimli orijinal parçalar

• Beğen
Tepkiler: omeroz

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.4 T icin Mann filtre seti 169 TL
MOTUL Xclean efe 5 30 159 TL olarak onlineyedekparcadan siparis verdim kargo bedava %5 uygulandi 312 liraya aldim. Ama su sekman kirma olayini arastiriyorum Dexos 2den Dexos 1 e gecis yapilmis ama bunun sebebi sanirim astra k 1.4 T motorlardan dolayi 2017den beri fazlaca sikayet soz konusu.. Iyi mi yaptim kotu mu bilemedim. 🙄

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hangisini seçeyim?
3 No...

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
1.4 t motorlara dexos 2 yag yeterli. k kasa haric k kasada dexos 1 gen2 kullanma gerekir. Zira motor direk enjeksiyonlu sistemlidir. Ama 1.4 t j kasalarda dexos 1 gen 2 kullanmanda yagin kalitesinden dolayi faydali olacaktir.

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Evet ben bu Astra K sekman probleminden bilgi sahibi olmadigim icin bazi arastirmalarda bulundum forumlarda arac sahiplerinin deneyimlerini okudum. DEXOS 1 GEN 2 kullanmakta fayda var ama Astra j icin Dexos 2 olsa ne olur cok da tehlikeli bir durum soz konusu degil ama dusuk hacimli turbolu motorlarin hepsinde olusabilecek bir durum o yuzden onlemse bu yag seciminde tercih edilebilir zaten j ve k kasa 1.4 T motor kodlari farkli.. Tamamen ilk nesil K'larda sıklıkla gorulen yag ve yazilimla onlem alinan ama ona ragmen problemi yasayan insanlar mevcut. Bu konuyla ilgili sitede paylasimda vardir zaten ben bilmiyordum ogrenmis oldum bu vesileyle almis oldugum MOTUL 8100 XCLEAN EFE dexos 2 yagini icime sinerek kullanacagim galiba 😁

thedementor

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
biz son 1 yıldır motul eco lite 5w-30 kullanıyoruz. motul yağ seçici kısmı çünkü bu yağı önermişti. dexos 2 yağdan geçtik herhangi bir sorun yok.

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bilgi kirliliği olmaması açısından yeni konu açmadım. Kendi aracım için(1.6 dizel) bakım malzemeleri ararken yağın ve malzemenin uygun fiyatlı olanını sizlerle paylaşmak istedim.

Motor yağı Gitti gidiyorda 5lt Motul Dexos II 169,5 lira ki bu fiyat çok çok iyi. Satıcı ile iletişim kurdum üretim tarihi 2019 yılı ve aynı gün kargo yapacağını söyledi. Hatta şimdi mail geldi fatura bile hazırlanmış.

Filtre grubunu(yağ-polen-hava-mazot) bosch tercih ettim. En uygun fiyatı sileceksepeti.comda buldum. 182 liraya. online yedekparça sitesinde 195 liraydı. Mann filtre grubunu seçecektim ancak arada 50-60 liralık bir fark var ve Bosch markasınında kötü olmadığını düşündüğümden onu tercih ettim. Belki birilerinin işine yarar.