Multimedya tavsiyesinde bulunabilir misiniz ?

sertac94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2020 astra sedan J kasa aracıma multimedya taktırmak istiyorum, hangi marka taktırmalıyım baya araştırdım model olarak tesla göze de hoş geliyor ama android işletim sistemini beğenmemekle birlikte markaların da pek kaliteli olacağını düşünmüyorum.Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz ?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ne gibi ihtiyaçlarla böyle bir cihaza gereksinim duydunuz?

Geri görüş kamerası mı? Usb'den müzik dinlemek mi? Pek güncellenmeyen, güncellense de çok işe yaramayan, bulunsun diye konulmuş bir Navigasyon mu? Bluetooth mu?( Harici mikrofon kullanmak ve mikrofonu uygun bir yere yerleştirmek kaydıyla)
En kötü cihazda bile tatmin edici sonuçlar alırsınız. 512mb ya da 1gb ram ile dahi iş görür. Mesela en ucuz kocaman ekranlı teslayı alabilirsiniz.

Ama yok ben carplay ya da android auto kullanırım, google haritalar, youtube, spotify vb. gibi sık güncelleme alan uygulamalar kullanırım derseniz arkadaşların önerdiği navimex 4gb ram, 32gb rom, 8 çekirdek işlemcili cihazdan bile şüpheliyim. Uzun araştırmalarım sonucu kağıt üstünde en iyi cihazın bu navimex olduğuna karar vermiş olmama rağmen.

Alacağınız cihazın depolama alanı 16gb ise net olarak almayın... Muhtemelen sistem bu alanın 13-14 gb'nı kullanıyor olacak ve uygulama güncellemelerini yapamayacaksınız.

Bu tip cihazlarda aracınızın orjinal radyosunu ve genel ses kalitesini, orjinal teypteki stabilite ve kaliteyi de bulamayacağınızı hatırlatmak isterim.

Daha önce hiç multimedya cihazı kullanmadıysanız ilk başta heyecan verici görünecektir fakat zamanla arkadaşların da dediği gibi kullanmak tatsız bir hale gelebilir.

Bir süre sonra benim gibi hediye edebilir (necvox platinum 1033-wince) ya da 2000tl'ye alıp 650tl'ye satabilirsiniz (newfron an-06 10 inç 1gb ram 16gb rom- android).

Bir buçuk yıldır multimedya cihazı kullanmıyorum. Navimex 7inç 4gb ram, 32gb rom 8 çekirdek işlemcili cihaz biraz cazip geliyor. 2000-2400tl'ye satıldığını biliyorum.

Not: necvox'un 7 inçten büyük cihazı yok bildiğim kadarıyla. Necvox tesla satıyorum diyen yanılıyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Murat

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum. Aracıma idare edecek şekilde bir multimedya alacağım. Bir adet ürün buldum. Xetec marka android olmayan bir cihaz. Bana Bluetooth olsun telefondan müzik dinlensin görüşme yapılsın yeterli. Navigasyon da yuklu geliyormuş. Ozellikle tesla falan almak gibi bir niyetim hic olmadı. Çokta para vermek istemiyorum. 1 GB android ürünlerde kasiliyor diyorlar onları da istemiyorum. Bilgili arkadaşlar yönlendirirse sevinirim. Xetec 1.100 tl civarında. En uygun android bile 2.500 tl.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2020 astra sedan J kasa aracıma multimedya taktırmak istiyorum, hangi marka taktırmalıyım baya araştırdım model olarak tesla göze de hoş geliyor ama android işletim sistemini beğenmemekle birlikte markaların da pek kaliteli olacağını düşünmüyorum.Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz ?
Merhabalar ben size Tesla taktırmamıştı öneririm büyük bir kolaylık ve konuyu daha önce açmıştım
Göz atmalısınız.
Onun dışında android 7 inclik cihazlar var içinde Carplay özellikle vs olan cihaz seçebilirsiniz. Android sistem bana göre en iyisi şuan için Navimex taktırabilirsiniz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum. Aracıma idare edecek şekilde bir multimedya alacağım. Bir adet ürün buldum. Xetec marka android olmayan bir cihaz. Bana Bluetooth olsun telefondan müzik dinlensin görüşme yapılsın yeterli. Navigasyon da yuklu geliyormuş. Ozellikle tesla falan almak gibi bir niyetim hic olmadı. Çokta para vermek istemiyorum. 1 GB android ürünlerde kasiliyor diyorlar onları da istemiyorum. Bilgili arkadaşlar yönlendirirse sevinirim. Xetec 1.100 tl civarında. En uygun android bile 2.500 tl.
Beklentilerinizi wince işletim sistemli xetec'in veya 1gb ramli herhangi bir cihazın karşılayacağını düşünüyorum. Bluetooth görüşme ve müzik dinleme, ile geri görüş kamerası tamam ama kanımca google haritalar haricindeki tüm navigasyon uygulamaları yetersiz. Navigasyondan çok bir verim alabileceğinizi düşünmüyorum. Telefon ekranını cihaz ekranına yansıtma varsa o da olur. Telefondan navi uygulamasını açar rotanızı oluşturur multimedya cihazından takip edersiniz.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugün aracı lpg kontrolü için kontrole götürdüğümde ustama yakınlarda multimedya takan biryer var mı dedim. Şans eseri önceden iletişime geçtiğim bir isyeri lpgcimin arka sokağında imiş. Gittk beraber orada aklımda olmasada newfron yeni seri 4 gb tesla ekran taktırdım. Hd geri gorus kamerası takıldı. Orta direğe kadar tesisat varmış kapı içine kablo çekilip pioneer hoparlör takıldı. Cihaz 3500 tl hoparlör 300 tl 3800 tl ye yapıldı. Ses görüntü ve cihazın hızı cok iyi. Fiyat yüksek olsada piyasaya göre daha iyi fiyat ve temiz işçilik oldu.

IMG-20210203-WA0001335c07bfe4ba81cc.jpg

chesteren

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
Sertaç Bey ben aynı süreçten geçmiştim yakın zamanda, çokça inceledim ve tesla ekranları Astra J kasaların göğüs kısmında bir türlü beğenemedim. At ve kelebek birlikteliği gibi geliyordu bana :) Yüksek donanım seviyesinde bulunan ekranların oldukça yerine yakıştığını düşündüm ve bu yüzden o boyuta karar kıldım, kullanırken de hep çok doğru karar verdiğimi düşündüm şimdiye kadar. Belki teslalar daha fonksiyonludur, emin değilim ondan fakat görüntüsü beni halen rahatsız ediyor. Şu anda kullandığımız cihaz 7" boyutunda 4 çekirdekli 32 gb rom 2 gb ram'i bulunan gayet yeterli bir cihaz. Benim beklentilerimi karşıladı. Geri görüş kamerası yeterli çözünürlükte. Usb portumu vitesin önünde aux girişinin bulunduğu kısıma yaptırdım, oldukça güzel oldu. Hazır ekran için vites çevresi sökülmüşken, yine üst versiyonlarda bulunan vites altındaki kırmızı ledlerden yaptırdım, o da yerinde çok güzel durdu. Ayrıca edition plus'larda arka kapılarda hoparlör olmadığı için oraya da hoparlör attırdım, araç içerisindeki ses dağılımı çok daha homojen oldu. Bunları ben yaptırdım diye övmek istemem fakat hepsinin yerini bulduğunu düşündüğüm için size de tavsiye ederim.

Unutmadan, araç göğsünü sökerken nazik olmalarını isteyin, benimkini yapan andavallar göğsü sökerken biraz hoyrat davranmışlar sanırım, klimanın orta kısımdaki üfleçlerini biraz zedelemişler alt kısımlarını kırmışlar. Görünce çok kızdım ama fonksiyon kaybı olmadığı için çok üstelemedim. Siz lütfen gerekli uyarıları önceden yapmış olun.

• Beğen
Tepkiler: Tuncg