Neden Astra j yi seçtiniz?

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Neden Astra j yi seçtiniz?

Aracım henüz elime geçmemekle birlikte Astra J Kasa almamın nedenlerini sıralamam gerekirse şunları yazabilirim. 1- Tabii ki muhteşem dış dizaynı. 2- Harika iç dizaynı. 3- Eksiksiz güvenlik donanımları. 4- Aracın tok ve sağlam duruşu. 5- Yol tutuş özellikleri ve direksiyonunun tepkileri. 6- Genişliği ve ferahlığı. 7-Malzeme kalitesi ve işçiliği... diye gider. Bu arada aracım 1.4 Astra Sedan Cosmo renk, bronz kahve olacak,(nasıl bir renkse hiç görmedim yollarda ve bayide... sanırım aylardır satılmadı bana sattılar bu rengi)  gemide... pardon indi, tıra yüklenmeyi bekliyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bronz kahve duymadım ama mahogny var sizinkide belki ondandır o ise güzel bir renk gece siyah gündüz kahverengi oluyor :)

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

megathone link' Alıntı:
eskiden toyota aurisim vardi 2008 model...Aurisi 6 sene kullandim ve hic bakima sokmadim..Evet HIC BAKIMA SOKMADIM....yemin ediyorum ne bir ariza verdi , ne bir yeri bozuldu ne de motor arizasi verdi..Sadece lastiklerini degistirdim o kadar...bu sekilde 100 bin km uzeri yaptim....Icinizden ''Hadi oradan'' diyorsunuz muhtemelen ama dogrulari yaziyorum.......Neyse onu satip yeni astra alayim dedim luks arabam olsun diye ve de aldim...1.4 T Sport aldim..Disardan bakinca hos ve cekici araba..ici de guzel...AMAAAAAA  ben bu kadar kalitesiz araba olacagini hic dusunemedim...sayiyorum simdi

Geri viteste yokus cikamazsin , zorlanir zorlanir dunyanin gurultusunu cikarir sonra pis bir koku yayar(ossurur) moralini bozar
  Sabah aracini calistirirsin sanki kaputun altinda 6000 motorluk dizel kamyon motoru var..Beynin sikilir gurultuden ve titresimden
  Yola cikarsin biraz gaza yukleneyim dersin motor sesi o kadar gelir ki muzik sesini duyaazsin moralin bozulur
  Hele ki karayolunda micirli yolda gitmek istersen iste o zaman boku yedin..Tanriya yalvarirsin lutfen hemen bitsin bu yol diye..Muzik dinlemek icin kulaklik takmak zorundasin..Yol gurultusunden aracin icindeki hic kimse konusamaz nasilsa duymuyoruz birbirimizi diye..
  Sehir icinde dolasirsin keyif yapayim diye..ZORRRT diye bir uyari verir ''ESP ARIZASI'' Zorttt ''SOGUTUCU SUYU EKLE'' Zortt ''MOTOR ARIZASI'' insani panik yapar moralini bozar
  Dersin ki Farlarin Lambalarini degistireyim..10 tane usta gezersin anca biri cesaret edebilir fari sokup lamba takmaya o da 2 saat ugrasir parani alir..
  Kisin yagmurda sevgilimle keyif yapayim dersin dolasayim arabamla..Bi yerde bagajdan birsey lazim olur bagaji bi acarsin icinde baliklar,karidesler,yengecler,lepistesler yuzuyor oyun oynuyo dans ediyorlar KAPAT KAPAT diyorlar...
  Arkada oturan birileri varsa ki simdiden gecmis olsun diyelim..Kendini korku tunelinde zanneder got kadar karanlik bir yer..camdan baksa etrafi goremez,sicak bassa ortada havalandirma yok amele gibi terler, ayaklarini uzatmak istese soforun kafasina uzatmak zorunda baska yer yok...
  Yolda gidersin gidersin bir anda sacma salak bir tikirti duymaya baslarsin ararsin ararsin bulmak imkansizdir..Sonra bir bakmissin yandaki o duduk kadar sinyal lambasinin kablosu kaportaya carpiyormus.Haydaaaaa onu oraya bantlamak istersin ama butun arabayi parcalaman gerek malesef..Onu muhendisler akil edememis artik napalim...
  Arabana kizlari atip gezdirmek istersin yokusa bi gelirsin yanindan miyavlayarak kediler gecer..kiyamazsin zaten araba bogulmusken durup mama veriyim dersin..sonra spor yapma bahanesiyle kizlari indirip yurutursun..
  Mesela sikindirik bir parca bozulmustur diyelim ki dunya genelindeki her arabada yaklasik 20 TL fiyati olsun..Opel Servisine gidersin sorgusuz sualsiz degistirin bunu yenisini takin dersin..Bir fatura geli OHAAA bu ne lan PAVYON HESABI MI BUUUU der got gibi kalirsin..Sonra sanayide usta ara dur isin yoksa...
  Kasko yaptirirsin 3.0 motorlu arazi araci fiyatindan kasko yaparla sikindirik arabana...
  Hele ki Onden bir yere carptin iste o zaman boku yedin..Dagilmayan yeri kalmaz arabanin..Belediyeden temizlik araci getirtmen lazim..Tampon diye oyun hamurundan oyuncak yapip koymuslar arabaya
  100 kiloetreyi biraz gecersin bi bakarsin on kelebek camlarindan sana seslenen fisiltilar duyarsin..SSSS baksana SSSSS senn SSSSS FUUUUU FIIIIIGGGG shhhhhh...boyle mistik sesler
  Aracin benzinlidir ( zaten boku yemissin de bari neresinden donsek kar dersin) LPG takayim dersin usta simit tanki takip bagaj halisini bir koyarr veeee Arabaniz 9 aylik hamile efendim.gozunuz aydin nur topu masallah...Belediyenin yaptigi kasisler gibi bir bagajin olur ki bu arabalar avrupada fabrika cikisi lpgli uretiliyor unutmayin..Turkiyede dusunmemisler demek ki lpg oldugunu

off yoruldum yazarken geri kalanini sonra yazarim...hepinize tesekkur ederim  sevgi dolu yolculuklar dilegiyle... m34444 special_Partyman special_Yeah bravoo dancee 14alkiss

Maşallah ağzınızdan bal akıyor,satıp kurtulun daha satmadıysanız,size Astra diye başka bir araç vermişler hemen toyotaya geçin kurtulun bu lanetten.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı aracı kullandığımıza inanamıyorum. Bir insan aldığı araçtan memnun olmayabilir, beklentilerini karşılamamış, umduklarını bulamamış, hayal kırıklığına uğramış olabilir. Yukarıda yazılan hayal kırıklıklarında genel olark kendince haklı da olabilir, ancak bu üslup tarzıyla yazı yazmak hiç hoş değil. Aracı beğenmeyebilirsin arkadaşım, ancak okuyanlara karşı biraz saygılı olabilirdin, o aracı biz okuyanlar imal etmedik, sorumlusu biz değiliz ve bu yakışıksız cümleleri okumayı hak etmediğimizi düşünüyorum.

megathone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harın hocam okuyanlarla ne alakası var anlamadım..yazdığım herşey aracın uretimi ile ilgili..siz niye üzerinize alındınız?

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Aynı aracı kullandığımıza inanamıyorum. Bir insan aldığı araçtan memnun olmayabilir, beklentilerini karşılamamış, umduklarını bulamamış, hayal kırıklığına uğramış olabilir. Yukarıda yazılan hayal kırıklıklarında genel olark kendince haklı da olabilir, ancak bu üslup tarzıyla yazı yazmak hiç hoş değil. Aracı beğenmeyebilirsin arkadaşım, ancak okuyanlara karşı biraz saygılı olabilirdin, o aracı biz okuyanlar imal etmedik, sorumlusu biz değiliz ve bu yakışıksız cümleleri okumayı hak etmediğimizi düşünüyorum.
Hocam arkadaş tüm konu başlıklarına kopyalamakta kararlı yazısını her yerde bu yazı amacı neyse zaten arabasının ne olduğunu herkes biliyor bunu okuyunca arabamızdan vazgeçecek değiliz.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

paşa link' Alıntı:
Hocam arkadaş tüm konu başlıklarına kopyalamakta kararlı yazısını her yerde bu yazı amacı neyse zaten arabasının ne olduğunu herkes biliyor bunu okuyunca arabamızdan vazgeçecek değiliz.
Olay aracımızdan şüphelenmemiz veya beğenip beğenmemiz değil. Ben beğenirim bir başkası beğenmez, bir başkasının kriterlerine göre beş para etmez bir araç olabilir. Olay bunu ifade ediş şekli. Sin kaflı küfür dolu sözler ile bunu anlatmasına gerek yoktu, benim demek istediğim sadece bu. Üzerime alınmadım sadece o satırların nezaket sınırları içerisinde olmadığını görünce üzüldüm. Biz medeni insanların öfkemizi de, hoşnutsuzluğumuzu da daha nezih cümleler kurarak ifade edebiliriz, tarz kötü, üslup kötü, şikayetler veya hoşnutsuzlar değil. Neyse boş ver çok önemli değil kendini bu şekilde ifade eden insanlar maalesef gündelik hayatta da oluyor.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanirim 6 yada 7. opelim.

corsa b ile başladım; corsa c araçlarım oldu; astra h ile devam ettim.

öncelikle eşimin yetkili serviste çalışıyor olmasından dolayı yine opel tercih ettim. araç alırken bir artısı yok belki ama bakım fiyatlarında oldukça farkediyor.

aklımda mercedes a serisi audi a3 vardı ama maddi olarak bakınca astra j aracımda olan komfor ve donanımı farkli bir marka da almak istesem ödemem gereken rakam epey yüksek olacaktı.

aracımda benim açımdan donanım olarak ekis olan tek şey otomatik vites seçeneğinin olmaması. ülkemizdeki satış politikaları yüzünden felexride; opel eye (şerit takip sistemi; tabela tanıma sistemi; çarpışma ön ikazı) 18' paket gibi donanımları alamadım :( keşke onlarda olsaydı.

bugüne dek ufak tefek sorunlar her arabada olduğu gibi benim arabamda da çıktı. turbo hortumunda yağ kaçağı vardı, söfor tarafı koltuk ısıtmada rezistanslarda kopma oldu vs. ama bunların da hepsi zaten garanti kapsamında giderildi.

bir sonraki aracım kımet olursa yine opel olur.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
sanirim 6 yada 7. opelim.

corsa b ile başladım; corsa c araçlarım oldu; astra h ile devam ettim.

öncelikle eşimin yetkili serviste çalışıyor olmasından dolayı yine opel tercih ettim. araç alırken bir artısı yok belki ama bakım fiyatlarında oldukça farkediyor.

aklımda mercedes a serisi audi a3 vardı ama maddi olarak bakınca astra j aracımda olan komfor ve donanımı farkli bir marka da almak istesem ödemem gereken rakam epey yüksek olacaktı.

aracımda benim açımdan donanım olarak ekis olan tek şey otomatik vites seçeneğinin olmaması. ülkemizdeki satış politikaları yüzünden felexride; opel eye (şerit takip sistemi; tabela tanıma sistemi; çarpışma ön ikazı) 18' paket gibi donanımları alamadım :( keşke onlarda olsaydı.

bugüne dek ufak tefek sorunlar her arabada olduğu gibi benim arabamda da çıktı. turbo hortumunda yağ kaçağı vardı, söfor tarafı koltuk ısıtmada rezistanslarda kopma oldu vs. ama bunların da hepsi zaten garanti kapsamında giderildi.

bir sonraki aracım kımet olursa yine opel olur.
Bu araçlar harika süper ötesi mükemmel arabalar olmaya bilir, ancak eleştirinin de öfkenin de bir yolu yöntemi var, benim itirazım sadece buna. Söz kirliliğine, bel altı vurmaya... yoksa opel babamın oğlunun değil, diledikleri kadar eleştirsinler.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkes herşeyi eleştirebilir. Bu insanın doğal hakkı ancak eleştirirken kelimelerimizde seçici olursak forumumuza daha yakışır sözler kullanırsak daha iyi olur. Zira forumumuzda nezih bir ortam olduğuna inanıyorum. Arabası çalınan arkadaşımız oldu, park halinde arabasına çarpılan arkadaşımızda oldu ama hiçbiri böyle küfürlü sözler sarfetmedi. Böyle küfürlü konuşmalar foruma yakışmıyor.