Neden Astra tercih ettim?

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şuanki aracınızı merak ettim açıkçası :D o kadar mecaredan sonra Opelden vaz geçtiniz mi ? :D Güzel ... Yazınızı okurken, benim kullandığım araç sınfıır biraz daha yüksek sınıftaydı ama açıkçası piyasa şartları ve şuan ülkemizin bulunduğu durum ÖTV derken OPEL ASTRA ya itildim diyebilirim. Ama bir çok şeye rağmen ve bence bir çok Astra J ve Opel gurubunu kullanan araç sahiplerinin ortak fikirleri bu tarz bu segment araç beklentileri karşılıyor. Bana ters gelen tek bir konu 2020 Model Araç alıyoruz, araçta iyi bir donanım ve değişiklik yok, Adete müşterisini yolan bir araç firması, Konfor konusunda tabiki haklarını yemiyoruz ama 2017 -2020 arasında olumlu bir fark yok 2017 araçlar bizim araçtan daha dolu :D:D

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Şuanki aracınızı merak ettim açıkçası :D o kadar mecaredan sonra Opelden vaz geçtiniz mi ? :D Güzel ... Yazınızı okurken, benim kullandığım araç sınfıır biraz daha yüksek sınıftaydı ama açıkçası piyasa şartları ve şuan ülkemizin bulunduğu durum ÖTV derken OPEL ASTRA ya itildim diyebilirim. Ama bir çok şeye rağmen ve bence bir çok Astra J ve Opel gurubunu kullanan araç sahiplerinin ortak fikirleri bu tarz bu segment araç beklentileri karşılıyor. Bana ters gelen tek bir konu 2020 Model Araç alıyoruz, araçta iyi bir donanım ve değişiklik yok, Adete müşterisini yolan bir araç firması, Konfor konusunda tabiki haklarını yemiyoruz ama 2017 -2020 arasında olumlu bir fark yok 2017 araçlar bizim araçtan daha dolu :D:D
Editon pluslar yanılmıyorsam 2020'ye kadar 16 inç alaşım jant ile geldi artık 17 inç full paket jantı ile geliyor, yine 2020'de dijital klima eklendi. 2019'a kadar arka koltuk tavan aydınlatmaları yok. 2019'da koydular tekrar. 2016 edition plus kullanıcısı olarak beterin beteri var diyorum😊
Bu arada aracını sorduğunuz @quattro arkadaşımız sanırım geçenlerde egea almıştı.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
:D hahaha Yani anlattığınız gibi araba Full Paketten - Boş pakete doğru ilerlemiş. Normal şartlarda olsa hayatta binmem derdim. Ama insan bir takım güvenlik ve konfor olayı istiyor ya da ben öyle bakıyorum açıkcası araba seçiminde. Varsın usb olmasın napalım dedik :D Tesla Ekran taktırdık :D. Bilemiyorum 2021 pandemi şartları vs.vs bakalım nasıl bir araç çıkartacak astra j den sonra mutlaka bir sedan yerine koyacağını düşünüyorum.

Onun içinde hayırlı uğurlu olur , Teşekkür ederim. Bilgilendirme için

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
:D hahaha Yani anlattığınız gibi araba Full Paketten - Boş pakete doğru ilerlemiş. Normal şartlarda olsa hayatta binmem derdim. Ama insan bir takım güvenlik ve konfor olayı istiyor ya da ben öyle bakıyorum açıkcası araba seçiminde. Varsın usb olmasın napalım dedik :D Tesla Ekran taktırdık :D. Bilemiyorum 2021 pandemi şartları vs.vs bakalım nasıl bir araç çıkartacak astra j den sonra mutlaka bir sedan yerine koyacağını düşünüyorum.

Onun içinde hayırlı uğurlu olur , Teşekkür ederim. Bilgilendirme için
Malesef astra sedan 2020 son. Devamı gelmeyecek.

• Beğen

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun, yazınızı zevkle okuyanlardanım. Sizin seçimleriniz arasında bulunan C5'i bende çok hayal ettim ama piyasasının biraz ağır olması, birde yarı otomatik olmasından dolayı C5e pek yanaşmayıp bende dizel otomatik astra almıştım. Ama C5in konforunu hala merak ediyorum. Gerçi şuan ben astrayı sattım 2012 accord var onunla devam ediyorum ama forumda kalmaya devam ediyorum. :) Astradan tek şikayetiniz ş.içi yakıt tüketimi olabilir, ben 8 ltnin altına düşürememiştim.

Şu zamana kadar ki deneyimlemiş olduğunuz araçların çok üstünde bir araç astra ve parasının hakkını veren nadir markalardan biridir. Benim tek şikayetim keşke şu kasayı artık güncelleseler, 10 senedir aynı kasa artık piyasayı boğdu, opelin yeni bir sedan çıkarması bence şart.

• Beğen

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bi aralar tüm opel severler K kasa için merakla bekliyordu, hatta internette fotoları bile çıkmıştı bakınız :)

Bunlar mazide kaldı sayın adminim, yollar ayrıldı artık. Resimdeki holden gm üretimi bir araç.

Evet onu söylediler serviste de. Asıl Merak ettiğim konu Astra J nin yerine bir sedan koyacak mı? bakalım

Psa'nın c segmentinde yıllar yıllar öncesi sedan 306'sından ve ucube c4 sedanından başka sedan kasa namına bir üretimi olmadı. Sedan üretmek gibi bir niyetleri de yok gibi sanki.

C4 hb - c5 sd , 308 hb - 508 sd düzeninde astra hb - insignia sd (gerçi o da liftback gibi bişey oldu) devam ederler gibi geliyor bana.

Gözlemlediğim kadarıyla dünya genelinde bir suv'a yöneliş var. Benim gibi araba konusunda 80'lerin, 90'ların kafasında 😂😂 yaşayan bir kaç kişi için sedan araba üretmezler kanımca...

Mpv ve sedan'ların azalması beni üzüyor. Suv sevmiyorum ben. Araba dediğin sedan olur, olmadı hb ya da station olur😊😊

• Beğen

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bunlar mazide kaldı sayın adminim, yollar ayrıldı artık. Resimdeki holden gm üretimi bir araç.

Psa'nın c segmentinde yıllar yıllar öncesi sedan 306'sından ve ucube c4 sedanından başka sedan kasa namına bir üretimi olmadı. Sedan üretmek gibi bir niyetleri de yok gibi sanki.

C4 hb - c5 sd , 308 hb - 508 sd düzeninde astra hb - insignia sd (gerçi o da liftback gibi bişey oldu) devam ederler gibi geliyor bana.

Gözlemlediğim kadarıyla dünya genelinde bir suv'a yöneliş var. Benim gibi araba konusunda 80'lerin, 90'ların kafasında 😂😂 yaşayan bir kaç kişi için sedan araba üretmezler kanımca...

Mpv ve sedan'ların azalması beni üzüyor. Suv sevmiyorum ben. Araba dediğin sedan olur, olmadı hb ya da station olur😊😊

Evet Suv konusunda dünya genelinde bir dönüş var. Korkarım öyle olursa yollarıımız Opelle ayrılabilir :D :D çünkü peugeot 2008 -,3008 tasarım olarak ve konfor olarak deneyimlediğim Suv sınıflarından Hatta DS 3 Crossback bu konuda hakkını verenlerden diyebilirim.
Neden bilmiyorum ama opelin suvları bana çekici gelmedi. işte burdaki en büyük etken,
yani konfor açısından opel astra j sedan almamış olsaydım opel sınıfından insignia ya şu şartlarda da o kadar para veremeyeceğim için ortalama bütçeme göre tercihim ikisinden biri olurdu.

Birde gerçekten Opelin şu kafadan çıkması lazım 2020 üretim arabada USB yok dedirtmemesi lazım müşterisine, çünkü bu tarz teknolojik işler artık standart hale geldi multimedia ekran, ışık paketi vs.vs bunlarda bence müşterilerini kaz gibi yolmaması lazım. Çünkü komik yani Adam GRANDLAND X almış 291.000 şuanki başlangıc fiyatı, park sensörünü de koyarsın yani , o yüzden benim OPEL'den vazgeçeceğim nokta burası olur. TROC - 2008 - DS 3 CROSBACK - GrandlanX seçim yapsak, hem fiyat olarak hem konfor olarak, hemde iç donanım olarak TROC ya da DS3 Öne çıkar. Umarım sesimizi duyuyuruz birilerine :D :D :D