Oksijen (lambda sensörü)

M

mcy

Bilgi Girilmemiş
Merhaba herkese. 2004 Opel Corsa 1.3 dizel Enjoy araç sahibiyim. Aracımda lambda sensörünü bulamadık.Acaba bu araçta oksijen lambda sensörü yokmu? Hava filresinin orada Maf senaörü var sıfır aldım. Emme manifold üzerinde Map sensörü var sıfır aldım. Egr söküldü temizlendi.Sorun %50 düzeldi. Araçta çekiş düşüklüğü ve geç marş alma sorunu var.Tek marşta alıyor fakat geç alıyor. Enjektörler kontrol edildi temiz. Araçta oynar volant var. Araç 2 bin devir altında ölü. İsteseniz bile pati çekemezsiniz. Sollamalarda ve şehir içi rampalarda sorun malesef. Lütfen yardımcı olurmusunuz.Duman atma vs. yok araçta

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet hemen hemen aynı sıkıntı benim araçtada vardı 1.3 dizel corsa marş basıyor ama geç alıyordu hatta ilk marşta motor titreşimli şekilde start alıyordu ve stop ederkende titreşimli yaz olmasına rağmen ısıtma bujilerinden diye düşündüm ama değilmiş çekişte düşmüştü baskı balata değişim zamanının geldiğini düşündüm ki 100 bin km yaptım mevcut üzerindeki balatalarla ve bunları değiştim volant oynaktı asıl kusurlu oydu üzerindeki yaylar kırılmış marşla ilgili sıkıntıyı yaratanda oymuş fiyatı tuzlu olduğundan oynak taktırmadım onun yerine sabit taktırdım şimdi tek marş hemen alıyor çekişte fark edilir derecede arttı ilerde nasıl olur bilemem sabit volantı ama sıkıntılarım gitti lampda sönsörünü varmı yokmu bende emin değilim o konuda

M

mcy

Bilgi Girilmemiş
evet hemen hemen aynı sıkıntı benim araçtada vardı 1.3 dizel corsa marş basıyor ama geç alıyordu hatta ilk marşta motor titreşimli şekilde start alıyordu ve stop ederkende titreşimli yaz olmasına rağmen ısıtma bujilerinden diye düşündüm ama değilmiş çekişte düşmüştü baskı balata değişim zamanının geldiğini düşündüm ki 100 bin km yaptım mevcut üzerindeki balatalarla ve bunları değiştim volant oynaktı asıl kusurlu oydu üzerindeki yaylar kırılmış marşla ilgili sıkıntıyı yaratanda oymuş fiyatı tuzlu olduğundan oynak taktırmadım onun yerine sabit taktırdım şimdi tek marş hemen alıyor çekişte fark edilir derecede arttı ilerde nasıl olur bilemem sabit volantı ama sıkıntılarım gitti lampda sönsörünü varmı yokmu bende emin değilim o konuda
ilgilenip cevap yazdığınız için teşekkür ederim.Bu arabada lambda sensörü var mı varsa neredeyardımcı olabilecek var mı acaba