Önemlİ opel satra h su ekİlteme

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
model itibariyle değişmesi gereken borular olabilir .borular degistikten sonra da kaçırıyorsa bağlantı yerleri sık sık kontrol edilmeli. birkaç ay önce su eksiliyor diye bir boru değiştirdim baktım daha fazla eksiltmeye başladı. lpg ye bağlanan yerlerdeki plastik dirsek ten kaçırdı. direkleri değişti tamam oldu dedik yeni taktığımız boru hatalı üretim olduğundan borudan kaçırdı
5-6 defa ustaya gittim sonunda çözdük. ustaya gidinceye kadar su eksiltmiyor. motor sıcak olduğu zaman genelde kaçıran yerlerde iz gozukmez. motor soğumaya başladığında kacak yerleri kendini belli ediyor. sizde motor soğumaya başladığı zaman kontrol edin .
birde o su kabının kapağını değiştirmeyi pek onermezler. yan sanayiler kaçırır genelde.degistirdiyseniz keşke çıkma orjinal bulsaydiniz.

murat esbeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ali bey ilginize teşkkür ederim, benim araçda lpg yok, şimdilik takip ediyorum dün yine kontrol ederken birde su kabını kokladım yağ kokusu veya değişik koku varmı diye sanki egsoz kokusu var gibi geldi, bu neye işaret bilmiorum.....

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:58 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:53 ----------

ilginize teşkkürler, Kapak servisinde değişti orjinaldir herhalde, yağda anormallik yok çekişde problem yok titreme yok, sadece kronik opel sorunu 1,4 motora göre kasa büyük o yüzden yokuşlara hızlı girilmezse kasıyo.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ali bey ilginize teşkkür ederim, benim araçda lpg yok, şimdilik takip ediyorum dün yine kontrol ederken birde su kabını kokladım yağ kokusu veya değişik koku varmı diye sanki egsoz kokusu var gibi geldi, bu neye işaret bilmiorum.....

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:58 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:53 ----------

ilginize teşkkürler, Kapak servisinde değişti orjinaldir herhalde, yağda anormallik yok çekişde problem yok titreme yok, sadece kronik opel sorunu 1,4 motora göre kasa büyük o yüzden yokuşlara hızlı girilmezse kasıyo.

Egzoz dumanı kokusu gibi koku varsa hemen yağın rengini de kontrol edin ve antifiriz renginde hafiften de olsa değişme var mı eğer antifiriz rengi kırmızı iken hafiften siyahlıklar varsa contalar kacırıyodur ve devirdaim olduğu için ordaki yanık kokusu geliyodur bi baktırın ustaya

murat esbeach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ kıvamı iyi, su rengi normal, sadece üç ay önce su kabı temizlenmden önce kir ve lekeler vardı kapaktada sarımtırak tortu vardı yanlış antifiriz ve uzun süre yenilenmediğinden denildi. temizlediler şimdi renkte sorun yok,,,

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yağ kıvamı iyi, su rengi normal, sadece üç ay önce su kabı temizlenmden önce kir ve lekeler vardı kapaktada sarımtırak tortu vardı yanlış antifiriz ve uzun süre yenilenmediğinden denildi. temizlediler şimdi renkte sorun yok,,,

Siz bi ustaya baktırın hortumlar da kaçırma falan yoksa