Opel 2016 model 1.4 motor otomatik sıfır aracım 48binde sarsılmaya başladı

Machupichu

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
2016 model 1.4 motor otomatik sıfır aracım kışın çok fazla motor gücü azaldı uyarı verip hızlanamıyordu. Genelde yagmurlu ve soğuk havada olduğu için havalar ısınınca düzeldi götürdüğüm tamircide 2014 modele kadar programı oldugu için 2016 modelden anlamadı. Bugün ise kırmızı ışıkta beklerken araba sarsılmaya başladı. Motor titremesiyle senkronize araç titriyodu. Şiddeti gittikçe arttı. Sonra düz yolda 40 hızla giderken sarsılmaya başladı ardından motor arıza işareti ve kayma işareti yandı. Hemen sağa çektim. Tekrar çalıştırınca ikazlar söndü. 500 metre ilerdeki evime gidene kadar 2 kırmızı ışıkta çok şiddetli titredi. Motor hararet göstergesinde sorun yoktu. Yağ seviyesi yüzde 93lerde. Fakat ne yapacagımı bilmiyorum. Araç daha 48binde. Bujilerden, aküden, motor başlığından olabilir gibi birsürü şey söylendi. Yakın zamanda yağ değişimi yaptırdım. Yağdan kaynaklanıyor desem 1000 km yol yaptım değişimden sonra.Adana'dayım otomatik arabadan anlayan bi yerde bilmiyorum. Yetkili servisin sürekli yüksek fiyat çekmesinden dolayı götürmekte istemiyorum. Ne yapabilirm?

Karell

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Turbodan yapabılır yada pistonlardan adanada sanayide carpel oto var oraya götürün derim opel yetkili servisinden ayrilma usta oraya baktırın cözerler

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bobinden yapar ama bize arıza kodunu söyleyin yardımcı olalım

Machupichu

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bobinden yapar ama bize arıza kodunu söyleyin yardımcı olalım
93 numaralı arıza gösterge lambası ve 95 numaralı elektronik stabilite kontrolü ve çekiş kontrol sistemi uyarıları gösterge panelinde yandı. Sağa çekip tekrar çalıştırdıktan sonra sadece 95 numara yanmaya devam etti. Bunun dışında arıza kodu varsa nasıl öğreneceğimi bilmiyorum hocam

Machupichu

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Turbodan yapabılır yada pistonlardan adanada sanayide carpel oto var oraya götürün derim opel yetkili servisinden ayrilma usta oraya baktırın cözerler
Anladım hocam orayı bi araştırayım

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Code 95 hava yastığı olmalıydı
2016 model 1.4 motor otomatik sıfır aracım kışın çok fazla motor gücü azaldı uyarı verip hızlanamıyordu. Genelde yagmurlu ve soğuk havada olduğu için havalar ısınınca düzeldi götürdüğüm tamircide 2014 modele kadar programı oldugu için 2016 modelden anlamadı. Bugün ise kırmızı ışıkta beklerken araba sarsılmaya başladı. Motor titremesiyle senkronize araç titriyodu. Şiddeti gittikçe arttı. Sonra düz yolda 40 hızla giderken sarsılmaya başladı ardından motor arıza işareti ve kayma işareti yandı. Hemen sağa çektim. Tekrar çalıştırınca ikazlar söndü. 500 metre ilerdeki evime gidene kadar 2 kırmızı ışıkta çok şiddetli titredi. Motor hararet göstergesinde sorun yoktu. Yağ seviyesi yüzde 93lerde. Fakat ne yapacagımı bilmiyorum. Araç daha 48binde. Bujilerden, aküden, motor başlığından olabilir gibi birsürü şey söylendi. Yakın zamanda yağ değişimi yaptırdım. Yağdan kaynaklanıyor desem 1000 km yol yaptım değişimden sonra.Adana'dayım otomatik arabadan anlayan bi yerde bilmiyorum. Yetkili servisin sürekli yüksek fiyat çekmesinden dolayı götürmekte istemiyorum. Ne yapabilirm?
Sanırım koltuğu ileri geri yapın ve altında soket varsa çıkarıp takin motor kapalıyken

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam orayı bi araştırayım
Carpel denilen yeri önermiyorum. İki yıl önce bu diskler bitmiş değiştirmemiz lazım dedikleri arka fren disklerini 28bin km'dir kullanıyorum. Çok güvenilir bulmadım açıkçası. Atilla Usta var önerebileceğim. Ben olsam yetkili servise gider tespit yaptırırdım. Orada özel servislere nazaran bir nebze disiplin var. Yetkili serviste çok yüksek fiyat söylerlerse, nasıl olsa sorun tespit edildiği için istediğiniz yerde yaptırırsınız.

Machupichu

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Sorun bulundu bobin kırılmış. Toplamda 910 tl ye hem akü hem bobin değişti 👍

Son düzenleme: