opel arıza kodları ( Türkçe)

findlove61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.OPEL ASTRA 1.3 DİZEL 2005 H KASA aracım var. Öğrenmek istediğim şu yardımcı olursanız sevinirim. Araç servis ışığı yanıp sönüyordu internetten arıza kodu nasıl öğrenebilirim diye araştırdım ve uyguladim. Çıkan arıza kodları 1614 , 0683 , 0107 . Aracında şu sorun var bana göre hızlanma turboya geçme süresi 3000 3500 devir civarlarında oluyor araba ağır hantallasti. Arabayı bir kaç arkadaşım daha sürdü onlarda ağır dediler hızlanma sorunu var dediler. Sizce nedir. 0107 arıza kodundan mi kaynaklanıyor acaba. Ne yapmak gerekir. bu arada yakıt tüketimide arttı gibi gelidi bana

findlove61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 2005 h kasa arıza kodu

Merhaba arkadaşlar. Öğrenmek istediğim şu yardımcı olursanız sevinirim. Araç servis ışığı yanıp sönüyordu internetten arıza kodu nasıl öğrenebilirim diye araştırdım ve uyguladim. Çıkan arıza kodları 1614 , 0683 , 0107 . Aracında şu sorun var bana göre hızlanma turboya geçme süresi 3000 3500 devir civarlarında oluyor araba ağır hantallasti. Arabayı bir kaç arkadaşım daha sürdü onlarda ağır dediler hızlanma sorunu var dediler. Sizce nedir. 0107 arıza kodundan mi kaynaklanıyor acaba. Ne yapmak gerekir.

Onore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler.

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/120663-soguk-havalarda-gaz-yememe-ve-ariza-isigi.html

Bu başlıkta yaşadığım duruma bağlı olarak bilgisayara bağlanınca çıkan arıza kodları 212700 ve 213800. Opel'de bu kodlar yok. Nedir nasıl öğrenebilirim acaba?

Ekleme: Ben sanırım çözdüm. Benzer durumda olacaklar için yazayım. Benimki gibi aldığınız arıza kodlarının son 2 hanesi (genelde sıfır oluyor) silinince Opelin arıza kodlarında başında bir harf olarak karşınıza çıkıyor. Mesela yukarıda verdiğim kodların Opel listesindeki kodları P2127 ve P2138 olarak karşıma çıktı.

Son düzenleme:

Astron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trigger

Merhaba arkadaşlar. Öğrenmek istediğim şu yardımcı olursanız sevinirim. Bende Opel Corsa D 1.4 benin 2007 var, öğrenmek istediğim şey şu bu model arabalarda zincir midir yoksa kayış mı? Zincir ise ne zaman değişmeli veya kayışsa ne zaman değişmeli

scooby

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler. Özellikle yeni olanlar için güven verici :)

adige30

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Üstadlar slm
Aracım 2001 vectra b 2 yıl öce gaz kelebeği ecu elektrik tesisatı yenilendi.p1120-1122-1550 kodlarını veriyordu.hatta ecu 2 kez değişti,1.5 2 senedir sıkıntısız bindim geçen gün kontak bastığımda almadı,3 sefeden sonra çalıştı arıza lambası yaktı.çıkan kodlar:p1600-1612- 3 adet p1550 kodu verdi servis ecu ile alakalı olmadığını diğer arızalar ile ilgili herşeyin yapıldığını diğer hataların p1612(immob veya anahtar çipinden verebileceğini)yedek anahtar ile kullanmamı sorunun 1. anahtarda mı immob da mı olduğunu anlamamız gerektiğini söyledi.korkum yine ecu gaz kelebeği sorunu çıkması 4 senedir bezdirdi beni yapılıyor 1 sene sonra yine arıza lambası yetkili servise götürüyorum birde enson pedaldan yeni hat çektik dediler ecuya ne yapacağım bilmiyorum tekrar olmadık biryerde çalızmazsa!hata kodu silindi ancak şehir dışına çıkmaya korkuyorum.bu sorunu yaşayan yardımcı olursa sevinirim

CihanCakir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba bu ECN 36504 hata kodu benimde karşıma çıktı. ne olduğunu bilen varmı ?

Sinan H

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı arıza kodları yok dikkatimi çekti iyi incelendiğinde yinede emeğinize sağlık...