Opel Astra g 1.4 benzinli hız kesme sorunsali

Okandeniz22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba 5 ay önce aldığım araç yaklaşık 2 haftadır 2 ve 3 viteste sabit hız ile gitmede gaz kesme ve titereme sağlamakta 2 viteste özellikle araba çok sert titremektedr yakın sisteminde arıza var düşündüm ve ustaya götürdüm benzin pompası değişti fakat halen yapmaktadır fakat depo fullken yapmamakta depo 3 ceyrekten altindna sonra başlamaktadır daha öncesinde böyle bir durum ile karşılaşmadim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Çeyrek deponun altına düştüğünde yapıyorsa benzin pompası veya enjektörler gibi geldi bana. Ayrıca unutmamanız gereken bir diğer durum ateşleme sistemidir. Elektrik her zaman en kolay yolu seçer, bobin kablolarındaki bir çatlak yüzünden aracınızın güce ihtiyacı olduğunda burdan kaçak yapıyor olabilir.

Okandeniz22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çeyrek deponun altına düştüğünde yapıyorsa benzin pompası veya enjektörler gibi geldi bana. Ayrıca unutmamanız gereken bir diğer durum ateşleme sistemidir. Elektrik her zaman en kolay yolu seçer, bobin kablolarındaki bir çatlak yüzünden aracınızın güce ihtiyacı olduğunda burdan kaçak yapıyor olabilir.
Belirtiğim gibi benzim pompası filitresi değiştirildi. Sadece 2 ve 3 viteste yapmaktadır. Ayrıca tüm herşey kontrol edildi. Bilgisayara taktırdığımda ise bir hata çıkmadı

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Daha önce vectra aracım varken araç yüke bindiğinde 2-3-4 vitestelerde titreme yapardı. Bobinleri kontrol ettiğimizde kabloları parça parça kırıldığını görmüştük. Benzeri bir durum sizdede olabilir hocam.

Okandeniz22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce vectra aracım varken araç yüke bindiğinde 2-3-4 vitestelerde titreme yapardı. Bobinleri kontrol ettiğimizde kabloları parça parça kırıldığını görmüştük. Benzeri bir durum sizdede olabilir hocam.
Değerli cevabın için teşekkür ederim. Kontrol edeceğim.