opel astra gls 98 lpg tekleme

astra03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 98 model opel astra sedan 1.6 aracımda brc sıralı sistem lpg mevcut aracı alalı daha 2 ay oldu aldığımda sıkıntısı yoktu. araç ilk çalışmada bazen kendi kendine gaz veriyor devir saati 0 dan 2000 devir arası oynuyor. ben gaz pedalına bir kez dokunuyorum normale dönüyor.. bunun sebebi ne olabilir acaba ?? birde en büyük sıkıntı seyir halinde iken hangi viteste olursa olsun fark etmez devir saati 2000 ve üzerinde yada tam 2000 bine gelmeden araçta tekleme sallama bir tutulma yani gaz yememe durumu söz konusu gaza bastıktan 2 yada 3 saniye sonra araç ivmeleniyor öncesinde kısa süreli bir tutulma söz konusu yaklaşık 1 aydır sanayiye mesai yapıyorum sabah 9 akşam 6 tı bir türlü çözemediler opel servisi lpg ciye lpg ci opel servisine yönlendiriyor .arıza tesbiti için sıfır lpg enjektörü,bobin, buji ve buji kabloları , egr takıldı yinede sorun çözülmedi map sensörünün ve oksijen sensörlerinin fişi çekilerek kontrol edildi ama parça olarak değişmedi benzinde çok az hissettiriyor ama yukarıda anlattığım sorunlar lpg de iken çok rahatsız edici boyutta nerdeyse aracı satmak zorunda kalıcaktım ama son anda vaz geçtim arızayı bulup sorunu gidermek istiyorum ama sizin yardımınız olmadan bunu başarmam imkansız gibi duruyor rica ederim müsait olduğunuzda foruma giriş yaptığınızda sorunumla ilgili 1 fikri olan arkadaşım varsa memnun olurum hayırlı ramazanlar.

Son düzenleme:

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsozun ömrünü tamamlamışsa içi dağılmışsa , sonra bobinden, bujiden olabilir. aynı sorunu yaşamıştım her gittiğim usta başka bir arıza söylüyordu. elektrik tesisatı komple yenilenecek diyen bile çıkmıştı :D kendimce araştırma yaptım ve aracın yazılımını güncellettirdim opel özel yetkili servisinde. 50 liraya sorunumu çözdüm.

sleeperman001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu durumda hiç arıza lambası yandımı, motor arıza tespit cihazına bağlandı mı. Bahsettiğin gibi olay geçen sene benimde başıma geldi ama bende hep arıza lambası yanardı.Aracı stop edip çalıştırdıktan sonra giderdi. Özel serviste cihaza bağladılar motor devir sensörü hatası verdi. değiştirdik bir sorun yok şimdilik. Benzer bir sorun olabilir. bilgin olsun.
Araç: vectra a gt 2000 ecotech motor.

astra03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ümit bey ve osman bey öncelikle ilgi ve alakanızdan ötürü teşekkürler zaman ayırıp sorunumla ilgilenmişsiniz gerçekten çok teşekkür ederim .

Ümit bey: öncelikle eksozcuya gitmiştim life kaldırdılar ve eksozun kötüsünü takmışlar buna deyip 150 tl masraf çıkardılar bende sorunun tam çözülmeyeceğini düşünüp kalsın dedim .ama sizin söylediğiniz yazılım olayını afyondaki mersedes bmw servisi otocan var daha bugün gittim onlarda öyle söyledi abi hiç uğraşma yazılımını güncellettir dediler. ama malum afyonda yazılım deyince hiç kimse yanaşmadı .olmazsa ankaraya gelmeyi düşünüyorum nede olsa afyon ankara 2 yada 2.5 saat.fikriniz için teşekkürler.

Osman bey: aracı aldığımdada zaten motor lambası yanmıyordu sanırım aldığım şahıs devre dışı bıraktırmış. arıza tesbit cihazına bağlandı ve birden fazla arıza var bunun işi uzun aracın 3 yada 5 gün kalması gerek depoyuda doldurun bırakın biz bulana kadar deneriz dediler yani şundan yapar bunu kardeşim diyen olmadı zihniyet bu olunca vazgeçtim ama osman bey devir sensörü hiç aklıma gelmedi ustalarda söylememişti ... ona bi baktırayım belkide devir sensöründendir.fikriniz için sağolun..

en kısa zamanda yazılım ve devir sensörü sıkıntılarını çözebilirsem afyonda çözemediğim durumda ankarada.halletmeye çalışıcam sonucu sizinlede paylaşırım paylaşımlarınız için sağolun ...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gemiş olsun sorunu inşallah en az masrafla çözesiniz. sorununuzla ilgili bir fikrim yok ama size depoyu doldurun biz sorunu bulana kadar deneyelim diyenler kendilerine gezmeye araç arıyorlar heralde. bence ordan uzak durun

astra03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar opel astra tekleme problemiyle ilgili konu açmıştım( forum üyelerinden) ankaradan osman bey ve ümit beyin fikir ve önerileri sonucu çözüm yolları aradım netice olarak oksijen sensörü gaz potansiyometresi ve rolanti sensörünü değiştirdik sorun şimdilik yok gibi araç aynı zamanda debriyaja basınca stop etmeyede başlamıştı seyir halinde ikende stop ediyordu bu problemler şimdilik yok 2 gündür hiç bir problem yaşamadım.ilgi ve alakanız için teşekkür ederim .allah nasip ederse pazarlığını bitirdim aracı haftaya satıcam korkuyorum aynı arızaların tekrar etmesinden bu arada oksijen sensörü 120 tl bosh marka gaz potasiyometre 60 rölanti sensörü 50 tl toplam 230 tl ben tanıdık bir usta olduğu için işçilik ödemedim yani sürekli gittiğim için almadı. işçilik hariç fiyattır.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözmüş olmanız iyi, maalesef bu gibi sorunlar insanı üzüyor. Bir türlü bitmiyor, ustalar sağolsun yok ondan yok bundan diye diye yoldukça yoluyorlar.