Opel Astra h Boştayken Titriyor üşüyor sanki :)

Hvs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Www.bilgimafyasi.com
Cümleten Selamun Aleykum Arkadaşlar Aranıza Yeni Katıldım ve Opel İle İlk Sıkıntımı Sızınle Paylasmak Istedım Yaklasık 4 Ay Oldu Aracı Alalı Ve aldıgımda Boştayken Sarsıntı Yapıyordu Fazla sıkıntı Etmedım Rolantisi Dusuktur Dıye Meger Bunlarda Otomatik Ayarlıyormus Verhasıl Sıkıntıma Geleyım Arac Boştayken Yerinde Titriyor Sanki Al Ver Yapıyor Eksoz Öksürüyor Hapsruyor Sanki Gidişatında Sıkıntı Yok Ama Sanki Gazı Gec Algılıyor Ve Gazı Kokledıgımde Sankı Hemen Algılamıyor.Ve Bundan sonra Yapılanlar
Aracım Opel Astra H 1.6 2005 Model Benzin Lpg

Boğaz Kelebeği Temizligi
Emme Manifoldu Kurum Temizligi
Egr Kanalları Temizligi
Buji Ve Ateşleme Bobini Değişimi
Külbülatör Kapağı Degişimi ( Motorun Ustundeki Siyah Parca )
EGR Fişi Çekildi
Ve En son Gösterge Kendı Kendıne Yanıp Sonuyordu
Kendi Kendine Düzeldi o Titreme ve Yığılma Devam Ediyor Yardımcı Olursanız Sevinirim Şimdide 1.500 Liraya yakın Masraf Yaptım ve Yola cıkmaya Korkuyorum

Cümleten İyi Forumlar

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:19 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:19 ----------

Cevap Yok Sanırım :)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bir LPG servisi bulun öncelikle. Yoksa hiç elletmeyin daha iyi, para harmamış olursunuz.
Montajda sıkıntı var mı kontrol etsinler. Manifolda doğru yerden giriş yapılmış mı, gaz kalibrasyonu doğru mu, lpg enjektörleri doğru mu seçilmiş, düzgün çalışıyor mu? Bunlara baksınlar.

Hvs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Www.bilgimafyasi.com
Yardımınız İcin Tsekkurler
Pazartesi Günü İlk İşim Dediklerinizi Uygulamak Insallah Ondandır Cunku 1 kere Kalibrasyon Yapıldı ama bi Fayda etmedi Ve Dün Lpg Enjektorlerı Sallanıyordu Elimi Attım ve Elimde Kaldı :) Degiştirmek Farz Oldu.

Farklı Onerileri Olan Arkadaşları Beklıyorum Cok Can sıkıcı Bir Sorun Hem LPG Hemde Benzınde Yapıyor benzındede Yapması Lpg Kalıbrasyonuyla Ilgısı varmıdır yanı

Hvs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Www.bilgimafyasi.com
Selamun Aleykum Arkadaşlar Sorunum Cozuldu Dün Sürekli Gittigim Opel Ustasına Gittim Ve Araçtaki Titremenin Sorununun Cozulmedıgını Belirttim Ve Oda Triger Sentesine Bakalım dedi Baktık ve Triger Cizgilerinin Birbirine Eşit olmadıgını gorduk dedıgıne gore 2.5 diş aşagıdaymıs onu duzelttık hazır trigeri açtık kayışıda degiştirelim dedi degiştirdik ve boştayken titremesi gecti ama Bazen gaza yuklendıgımde Aracın hızı 140 Ve Uzeri Oldugunda Sanki arabayı birşey tutuyor araç gitmek ıstıyor ama gidemiyor gibi birsey oluyor