Opel Astra H için Chip Tuning

IEJDERI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Slm ,

2008 model opel astra h 1.3 enjoy dizel aracım var buna ben chip tuning yaptırmak istiyorum bi kaç yerden fiyat ve bilgi aldım chip taktırma değilde beyine girip arabada olan bir özelliği açıcaklarını sölediler bi nevi uygulama yüklemek gibi istenildiğinde geri düzeltilebilirmiş.90 beygir den 115 120 arasına çıkıcakmış araçta farkını görceğimi ve yakıtında dahada düşeceğini sölediler.

Fiyat olarak 2 ayrı yerden aldım biri 600 diğeri 500 fiyat verdi.

Sizce fiyaatı uygunmu böle bir uygulamanın ve en önemlisi arabaya ilerde yada zamanla sıkıntı yaşattırırmı.Bikaç yerden forumlara baktım yapanlar hiç bir eksi yanı yok diyorlar ve yaşamadık demişler.

Sizdende bilgi alim dedim

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Slm ,

2008 model opel astra h 1.3 enjoy dizel aracım var buna ben chip tuning yaptırmak istiyorum bi kaç yerden fiyat ve bilgi aldım chip taktırma değilde beyine girip arabada olan bir özelliği açıcaklarını sölediler bi nevi uygulama yüklemek gibi istenildiğinde geri düzeltilebilirmiş.90 beygir den 115 120 arasına çıkıcakmış araçta farkını görceğimi ve yakıtında dahada düşeceğini sölediler.

Sizce fiyaatı uygunmu böle bir uygulamanın ve en önemlisi arabaya ilerde yada zamanla sıkıntı yaşattırırmı.Bikaç yerden forumlara baktım yapanlar hiç bir eksi yanı yok diyorlar ve yaşamadık demişler.

çok basit düşünürsek hem performans artacak hemde yakıt azalacak ve hiçbir zararı olmayacak, bir de motor ömrü de uzayacak deseler tam olacakmış
sizce söyledikleri doğru olsa opel mühendisleri arabayı hem daha performanslı hemde daha az yakacak şekilde tasarlardı

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Slm ,

Yaptir kardeşim , biraz kara duman atar onun haricinde bende bir zararı olduguna dair bir sey okumadım , sadece emisyon degerlerin cevre katili oluyor :) , Opel mühendisleri bundan dolayı zaten o beygirleri gizliyor .

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mühendisler bunu düşünemedi mi diye bir argüman biraz yanlış. Mühendisler 1.3 CDTI 'ı kendilerine verilen sınırlar içinde üretiyor. Burada en önemli kısıt emisyon ölçüleri. Bu nedenle motorlar içinde hep saklı bir güç bulunur. Önemli olan limitler dahilinde bunu açığa çıkarabilmektir. Tabii ki limitlere çok yüklenen bir yazılım, buna ek olarak aracı çok sıkıştırarak kullanmak motor ömründen alır.

Ben eski CDTI ama yaptırmıştım yazılım. 120hp 240nm olmuştu. Denildiği gibi de normal kullanımda 1 lt ye yakın tasarruf yapmıştı

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fizik kuralları her şey den kazanç olmaz bir yerden kazanıyorsan bir yerden de kayıp olur benim demek istediğimde bu zaten çevereyi fazla kirletirsin ki kimsenin umrunda değil! Birde hızlı yaşa genç öl misali motor ömrün kısalır

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukarıda yazdığımdan farklı bir şey yok aslında. Motor ömrü kısalır demişsizniz ne kadar kısalır? Yeni nesil bu motorların ömrü 300Bin km yi devirecek şekilde. Siz bakımları aksatmazsanız, aracı güzel kullanırsanız çok çok uzun ömürlü olurlar. Tam tersi durumda yazılım olmadan da motor ömrünü kısaltmak elinizde. Hatta araç daha Bin km yi doldurmadan turbo yu yemeniz de mümkün.

Yazılım 300bin km lik motor ömrünü alıp da 200bine 150bine indirmez. Olsun olsun 280 bine indirir ki bu hiçbirşey dir. Tabii burada doğru yazılım çok önemlidir. Siz tutup araca kaldıramayacağı basınçları yüklerseniz 2 günde motoru indirirsiniz zaten.

Çevre işine gelince, maalesef ülkemizde çevreyi kirleten o kadar şey var ki. En basitinden bindiğiniz dolmuşların, belediye otobüslerinin, yük taşımacılığında kullanılan kamyonların oluşturduğu kirlilik yanında ECU yazılımlı bir dizel inanın hiç kalır.

Ben yazılım yaptırdığımda aracım emiyon ölçüm sınırları içinde kalmıştı. Zaten normal kullanımda sorun olmuyor. Sadece dip gazlarda biraz daha fazla salınım yapıyor ki bunu düşünen biri o zaman hiç benzinli ya da dizel araç kullanmasın.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beni en çok sinir eden kamyonlar egzozdan resmen fabrika bacası gibi ve o kamyon hergün yolda ve bunu sevgili trafik polislerimiz görmüyorlar mı yada görslerde bunun cezası yok mu o zaman neden egzoz muayenesine giriyoruz anlamış değilim

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O muaynelerin asıl amacı vatandaşı yolmak da ondan. YOksa trafik güvenliği ve çevre en son düşünülen şey. Söyleyin bana 160TL lik ne muaynesi yapılıyor orada Allah aşkına?

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Slm ,

merhaba, uygulamayı yapacak yerleri iyice araştırdıktan sonra karar verirseniz çok iyi olur. Bu durumda aracınızda bir problem olacağını düşünmüyorum. Verilen fiyatlar uygun.

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok basit düşünürsek hem performans artacak hemde yakıt azalacak ve hiçbir zararı olmayacak, bir de motor ömrü de uzayacak deseler tam olacakmış
sizce söyledikleri doğru olsa opel mühendisleri arabayı hem daha performanslı hemde daha az yakacak şekilde tasarlardı

merhaba, çoğu araç üreticisi bunu zaten uygulamakta. Ornek olarak X bir firma 90 hplik araç çıkarıyor arkasindan 105HP diye tekrar çıkarıyor. Fark ise sadece yazılım..