opel astra H twinport 2005 stop etme sorunu

ali alan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar dilerim. Benim aracım Astra H twinport 1.6 benzinli (lpg yok) . Şöle bir sorunum var : Araç yolda giderken motor kendini kapatıyor. Önce bir kere yapıyor daha sonra bu stop etmeler artmaya ve arabayı neredeyse hiç çalıştırmamaya sebep oluyor. Bujileri değiştirdim , kelebek boğaz temizeldi , komple manifold sökülüp temizlendi , egr valfi değişti-kanallar temizlendi , bobinler değişti tam her şey düzeldi derken 600 km sonra (1 hafta sonra) yine bugün ışıklarda dururken kendini kapadı . Ne yapacağımı şaşırdım . Bu sorun neden olur ? Daha önce başına gelen var mı ? Dünya masraf oldu hala sorun devam ediyor . Ne yapacağımı şaşırdım .

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Orj. Krank devir sensörü al tak düzelir sebebi budur

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aklıma gelen bir kaç şey var, bu olayı farklı bir araçta yaşamıştık ama o dizeldi, Partikülle alakalı bir durumdu. Benzinli araçta nasıl olur diye düşündüğümüzde

Benzin filtresi takınması aracın en küçük parçacıkları aracın elektronik enjeksiyon sistemine ve motoruna ciddi derece de bir aşınmaya sebep olabilir. Benzin filtresi tıkanma sonucunda olanlar:

1.Araç motorunun gücünü kaybetmesi yaşanabilir
2.Yakıt pompasının sorunlu olarak çalışır yada kısa devre bile yapabilir
  1. Daha kesintili ve düşük yakıt beslenmesi olur​
  2. Motorda daha fazla aşınmaya sebep olur​
  3. Araç rölanti devri dalgalı olarak çalışır​
  4. Araç motoru zor çalışır​
  5. Aracın performansında düşüklük yaşanabilir​
Yaşadığınız sorunla ne kadar ilgilidir, bilemiyorum ama benzin filtresinde de sorun olabilir. Tamamen benim fikrim yani çünkü partikülde de aynı tarz problemler yaşanır genelde durduk yere yolun ortasında stop etmesin diye dua ediyordum :D :D