Opel Astra J Sedanı Değiştirmek İçin Sebep Arayıp Bulamamak

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
octaviaya niyetlensem mesela 1.5 tsi alırım 20 bin tl falandı farkı bence değer
Bence değmez.
1.0 a göre 1.5 in Yakıtı şehir içi %20 kadar fazla daha sarsıntılı ve gürültülü çalışıyor.

1.5 Performans olarak daha iyi ama çok gazlamalı kullanmayacaksan 1.0 çok ideal.
Az yaksın sessiz sürüş olsun astra kadar gitsin dersen alabilirsin.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bence bu işin matematiği bütçedir. Arabaya iyi bir para ayıracak bütçem varsa o zaman opele binmeye devam etmezdim. Ama malüm pandemi döneminin verdiği belirsizlikler bizi bazı şeylerle yetinmeyi daha çok öğretti ki ÖTV olayın çok ap ayrı bir noktası.
Bu yüzden ben geçen sene Şubat ayında Bmw 2,18 Grand coupe için beklemekteydim ve gerçekten A3 Sedan ile ikisi arasında kalmıştım. Bütçe olarakda sorun yoktu, fakat durum ortada Temmuzda aldım sanırım ,şuan Opel Astra 1.4 T 2020 model araca biniyorum. Tabiki pişman mıyım değilim opelin bu kadar güvenilir araç yaptığını daha önce bilmiyordum çünkü hiç almadımda binmedimde.
Bana göre şuanki kriterlerde parasını hak eden iyi araçlardan biri ve memnuniyetiniz varsa bence aracını şuan değiştirmeyin. Üretim anlamında araçların yoğun bir üretimi olmadıkça piyasa fiyatları hep yüksekte kalacaktır ki en büyük etken ÖTV oyüzden biraz izleyip görmek lazım.
İlla araç alacağım derseniz yeni 2021 modem Seat Leon tavsiye ederim, kullanış ve iç dizayn dış dizayn güzel ben beğendim

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Astra j den , seat arona veya ford puma ya geçiş yapmaya değermi sizce ? 1.0 motormuş bunlar elden çıkarırken sıkıntı olabilir diye düşünüyorum 1.0 a sıcak bakılmıyor pek fazla.
Puma yükseklik olarak Egea ile çok yakınlar 2-3 cm ancak oynar ve tam bir B-SUV değil gözümde, hem satarken sıkıntı hem de kullanırken... Örnek verecek olursam, iki ay önce aracımı aldığım galerideki Puma'lar halen satılmadı fiyat düşmesine rağmen ve daha da ilanda duracağını düşünüyorum; yolda da pek denk geldiğim bir araç değil, ne Puma ne de Arona... B-SUV düşünülüyorsa kesinlikle Yeni 2008 derim, Yeni Mokka gelene kadar önerimdir :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Astra j den , seat arona veya ford puma ya geçiş yapmaya değermi sizce ? 1.0 motormuş bunlar elden çıkarırken sıkıntı olabilir diye düşünüyorum 1.0 a sıcak bakılmıyor pek fazla.
Ben olsam Ford pumayı düşünmezdim Fiestanın alt yapısına yüksek araç uydurulmuş hali. Uydurulmuş yazıyorum çünkü aracı showroomda yakından incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. İlla ford alacaksanız puma yerine fiesta tercih ederdim ben.