Opel Corsa D Lastik Tavsiyesi

burak_d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar.

2008 Opel Corsa D 1.2 benzinli aracım var. Aracımın şu anki lastikleri PIRELLI P6000 185/65 R14 H. Geçen günlerde lastiklerin pekte iyi durumda olmadığını farkettim. (Zira lastikler 4508 çıkışlı. 7 yıl olmuş :eek: )

Şu an içi 4 lastik birden değiştirme durumum ne yazık ki yok. Ön lastikler için aracıma uygun tavsiye edebileceğiniz lastik ve modeli var mı acaba? Ya da tecrübeli abilerim lastik seçerken nelere dikkat etmem gerektiğini söylebilir mi?

Şimdiden teşekkürler

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Modelden pek anlamam fakat benim bir sonraki lastik markam continental olacak :) dikkat edilecek husus olarak uretim yilina bakildigini biliyorum.

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konfor istersen yumuşak hamurlu lastik al derim. Kısa zaman da aşınır ama konfor on numara olur ona da değer.

burak_d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Modelden pek anlamam fakat benim bir sonraki lastik markam continental olacak :) dikkat edilecek husus olarak uretim yilina bakildigini biliyorum.

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Continental'i gittiğim iki lastikçi de önerdi. Sebebi kampanyalı olması. Modelini hatırlamıyorum ama GoodYear 135TL iken Continental normalde 185TL ama kampanyalı fiyatı 150TL dedi. İnternette de Continental hakkında çokta iyi yorumlar duymadım açıkçası.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lastik fiyatlarını netten bakmayı es geçme direk esnaf dan alma malum bizim esnafın halleri ben netten aldım aynı marka lastiğe bayi fiyatından otuz tl daha ucuza aldım.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütçen fazla olsaydii tek diycegim Michelin CrossClimate .Piyasanin en iyisi hatta dunyanin bu lastiktir.
nadir bey in dedigi gibi yumuşak lastik ariyorsan uygun fiyatlı Goodyear effective performance alabilirsn oda yumuşak kaliteli bi lastiktir. Yok çok dayanikli saglam olsun kütük olsun diyorsan ömürlerini sec :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yaza girmeden yeni değiştirdim. GoogYear Duragrip(185X65X15) aldım.

Kaliteli, orta sertlikte yol tutuşu güzel bir lastik. Ama orjinal üzerinde gelen Continental sert olmasına karşın GoodYear' dan daha iyi yol tutuyordu bana göre.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Misal ben geçen zaman içinde petlas aldım önleme taktırdım ama bu kadar sert lastik olmaz araba resmen altında lastik yok gibi gidiyor idi bildiğin kazık sonra hemen internetten goodyeır aldım on numara lastik resmen araba yere yapışıyor viraj filan vın geliyor. Eğer bir daha lastik alırsam miclen alacağım konfor bana her zaman uyar.

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam iki tane alıp continental almak mi yoksa 4 tane petlas almak mi derseniz 4 tane petlas derim.(petlas fiyatı uygun olduğu için daha uygunu varsa otercih olabilir )zira üzerindeki lastikleri n 7 yıl olmus

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi