Opel-Honda modelleri karşılaştırması

Hangi model

• Kullanılan toplam oy
    120
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şeyleri soyluyoruz zaten. herkes kendince bişeyler yazıyor. neden beklediğinizin dışında bir cevap aldığında uzerıne bu kadar tıtrıyorsunuz. eminim buraya opel super hepsini o alır bence yazsaydım, evet haklısın çok doğrusun gibi bir şey yazmayacaktınız. ama buraya aksini yazınca muhattap alınıyorum hemen. madem anket açıldı bırakında dusunduklerımızı ozgurce belirtelim.

Kelimene değil virgülüne bile katılıyorum :good:

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şeyleri soyluyoruz zaten. herkes kendince bişeyler yazıyor. neden beklediğinizin dışında bir cevap aldığında uzerıne bu kadar tıtrıyorsunuz. eminim buraya opel super hepsini o alır bence yazsaydım, evet haklısın çok doğrusun gibi bir şey yazmayacaktınız. ama buraya aksini yazınca muhattap alınıyorum hemen. madem anket açıldı bırakında dusunduklerımızı ozgurce belirtelim.

Ankete daha dikkatli bakarsan bazı modeller hariç oylama sonuçlarında 30-40-50 sayı fark var ve bu modeller içinde Hondanın Opele rakip çıkaramadığı sınıflarıda görüceksiniz ve bu sınıflarda ankete konulmamışken neye dayanarak sizin tabirinizle "1 gomlek ustun" diyebiliyorsunuz_? Her insanın görüşü farklıdır her Opel kullanıcısı Opelin her modelini begenicek diye bi kural yok ama opelim.net üyeleri sizin suçlamanız gibi burda her sınıfa Opel diyebilirdi bu seferse "normaldir Opel forumu" denilicekti.

Düşüncelerinizi şuanda özgürce belirtemiyormusunuz_? Hala banlanmadız hala mesajlarınız silinmedi dimi_? yani özgürsün.Sizde eğer çıkıp Opel deseydiniz herkez burda sizin yazınızı alıp "evet doğru, haklısın, katılıyorum" dese buda şakşakçılıktan başka bişey olmucaktı.Siz Honda dediğiniz halde sizi burada kimse muhattap almasa daha kaliteli bi yerdemi olduğunuzu düşünücektiniz_?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu kadar kişinin özgür iradesi ile verdiği oyları fanatizm olarak adlandırmanız nedeniyle olmasın? Kendi fikirlerinizi özgürce belirtmekte elbette ki serbestsiniz, zaten buna müdahelede bulunsaydık şimdiye kadar çoktan bulunurduk, ancak özgürlüğünüz başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde biter. Başkalarının seçimlerini fanatizm olarak adlandırırsanız, başkalarının yaptığı seçimleri yargılamaya ve eleştirmeye kalkarsanız gelecek tepkilere de hazırlıklı olmanız gerekir. Ayrıca ben kimseden bir cevap da beklemiyorum, bu bir anket, verilecek cevap oy şeklinde olmalıdır, lüzumsuz yere fazla bile yazıldı.

ALPER01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu anketin benzerini opel astramı alırken zihnimde defalarca yaptım.En son gizli bir gücün beni opel bayisine sürüklediğini hatırlıyorum...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar kişinin özgür iradesi ile verdiği oyları fanatizm olarak adlandırmanız nedeniyle olmasın? Kendi fikirlerinizi özgürce belirtmekte elbette ki serbestsiniz, zaten buna müdahelede bulunsaydık şimdiye kadar çoktan bulunurduk, ancak özgürlüğünüz başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde biter. Başkalarının seçimlerini fanatizm olarak adlandırırsanız, başkalarının yaptığı seçimleri yargılamaya ve eleştirmeye kalkarsanız gelecek tepkilere de hazırlıklı olmanız gerekir. Ayrıca ben kimseden bir cevap da beklemiyorum, bu bir anket, verilecek cevap oy şeklinde olmalıdır, lüzumsuz yere fazla bile yazıldı.

ben kimsenin oyuna karşı da çıkmadım , yargılamadım da. eğer bir Opel forumunda honda bu kadar oy alıyorsa, gerçekten Honda kaliteli bir firmaymış demek istedim. ki bunları bana yazarken ne kadar hondayla içli dışlı oldunuz bilmiyorum ama 2005 den beri hem honda hemde opele yeniyim. ikisine de eşit mesafedeyim. anket olması gerektiği gibi sonuçlanıyor sadece. bunu da vurgulamak isterim. Ki eğer bu karşılaştırmada gerçekten dediğiniz gibi yorum yapılmasını istemeseydiniz başlık sadece anketten ibaret olabilirdi diye dusunuyorum.

Honda 234, Opel 371... buda Opel in daha başarılı olduğunu gösterir zaten

Son düzenleme:

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede biraz objektif olabilmemiz lazım.. malesef forumda hasta düzeyde opelciler var :) hani anlarım bizde seviyoruz arabamızı coğu markadan üstün oldugununda farkındayız fakat bilip bilmeden veya kullanıp görmeden atıp tutuyoruz bazen.. objektif bakabilmek gerek..

gs - fener muhabbetlerine dönmüş bu konuda.. biri "honda" yazmış herkes üstü açık kapalı forumun kapısını göstermiş.. bukadar basit bişeyde nasıl tahrik olunuabiliyor anlamıyorum..

Herkese keyifli forumlar :)

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede biraz objektif olabilmemiz lazım.. malesef forumda hasta düzeyde opelciler var :) hani anlarım bizde seviyoruz arabamızı coğu markadan üstün oldugununda farkındayız fakat bilip bilmeden veya kullanıp görmeden atıp tutuyoruz bazen.. objektif bakabilmek gerek..

gs - fener muhabbetlerine dönmüş bu konuda.. biri "honda" yazmış herkes üstü açık kapalı forumun kapısını göstermiş.. bukadar basit bişeyde nasıl tahrik olunuabiliyor anlamıyorum..

Herkese keyifli forumlar :)

:good: :D

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kimsenin oyuna karşı da çıkmadım , yargılamadım da. eğer bir Opel forumunda honda bu kadar oy alıyorsa, gerçekten Honda kaliteli bir firmaymış demek istedim. ki bunları bana yazarken ne kadar hondayla içli dışlı oldunuz bilmiyorum ama 2005 den beri hem honda hemde opele yeniyim. ikisine de eşit mesafedeyim. anket olması gerektiği gibi sonuçlanıyor sadece. bunu da vurgulamak isterim. Ki eğer bu karşılaştırmada gerçekten dediğiniz gibi yorum yapılmasını istemeseydiniz başlık sadece anketten ibaret olabilirdi diye dusunuyorum.

:good: :good: :good:

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Demek istediklerinizle dedikleriniz arasında fark var, yazdıklarınız maksadını aşıyor. Honda gerçekten kaliteli firmaymış demek isterken Opel'den 1 gömlek üstündür yazıyorsunuz. Honda ile ne kadar içli dışlı olduğumu söyleyeyim, Honda ile tanışmam 1999 yılında Civic ile oldu, Opel ile tanışmam 2004 yılında Corsa ile oldu, yani Opel'dan çok daha önce Honda ile tanışmışlığım var. Honda'ya hiç bir zaman kötü arabadır ya da Opel'den kötüdür, ya da Opel muhteşem arabadır, Honda'dan 1 gömlek üstündür de demedim, sadece sizin gibi tersini iddia edenlere, kişilerin görüşlerine saygı duymalarını, anket sonuçlarının gerekli cevabı verdiğini yazdım. Bu anketi açma sebebim, Civic sedan-Astra sedan karşılaştırması sonucunda (ki ben de oyumu Civic'e vermiştim) Honda'nın Opel'den daha iyi olduğunun iddia edilmesiydi. Ben de eğer öyle olsaydı Honda'nın tüm modellerde Opel'den üstün olması gerektiğini yazmıştım, netekim anket sonuçları da benim yazdıklarımla paralel oldu. Opel fanatikliğine gelirsek, bunun ankete etkisi minimal düzeydedir. Eğer büyük ölçüde etkisi olsaydı S2K ve Civic sedan da bundan nasibini alırdı. Tekrar yazıyorum, firmalar dönem dönem bazı segmentlerde rakibine oranla daha iyi araç çıkartabilir, ancak bu üstünlük sadece o araç için geçerlidir, bunu firma olarak o bundan üstündür diye yorumlamak doğru olmaz. Ne Opel'in, ne Honda'nın, Hyundai'nin Genesis modeline rakip bir modeli yok, Hyundai Opel ve Honda'dan daha iyi bir marka mı şimdi? Eğer insanlara biraz saygınız var ise artık bir şey yazmayın ve bırakın anket sonuçları anlatacağını anlatsın. Sadece başlıktan ibaret bir anket açmak teknik olarak mümkün değil maalesef, olsaydı açardım.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düşündümde ankete bir Vectra B konması lazım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...