Opel Markası'nden Ne kadar Memnunuz ?

OPEL MARKASINDAN MEMNUNMUSUNUZ ?

• Evet. Kesinlikle

• İadre Eder.

• Kararsızım.

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Arkadaşlar, bir kaç tane Opel'le ilgili konu araştırırken, Şikayet sitelerinden birine denk geldim.Sayfalarca şikayet var, Bazılarının 0 araçlarında arıza çıkmış yolda, bırakmış. Bazıları aksesuar donanım ve servisten yana dertliler. Ben ve benim gibi düşünenler mutlaka vardır, Opel sınıfına yeni geçiş yaptığımız için akıllara soru işaretleri gelmiyor değil. Opel araçları uzun soluklu kullanılabilecek araçlarmıdır ? Yıllarca aramızda bu markadan memnun olanlar var mıdır ?
Öncelikle itiraf edelim, özellikle ASTRA J kullanıcıları genel olarak takıntılı. Nere gitsek aynı şeyi söylüyorlar :D , Xenon far yaptırdığım usta bile ,diyor abi Astra J kullanıcıları niye bu kadar kıl diyor. :D Burda asıl konu genel olarak oluşan bu şikayetlerden OPEL'in bunda etkisi nedir ?ÖZellikle merak ettiğim konu herkes bir nevi yaşadığı olumsuzluğu ve ya memnuniyetini yazarsa birilerini bilgilendirmiş olacağız,

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
toplam 4 farklı opel araca bindim en son 2011 astra h 1.3 cdti easytronic essentia konfor kullandım. orta sınıfta üstüne araba tanımam. nasip kısmet bir gün yine opele dönmek umuduyla.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İlk aracımı 2008 yılında 1997 model Vectra B model almıştım, muhtemelen ya kilometresinden (225 bin) yada benim şansıma araç resmen canıma okudu sanayiden çıkamıyordum. Sonrasında 2013 yılında 2010 model insignia aldım. 1 yıl kullandığım da sadece bakım için bir kere servise gittim. 2014 yılında Astra J 1.4 T Cosmo aracımı aldım, o günden bu yana rutin bakımlar dışında bir kere ekstradan amortisör değiştirmek için sanayiye gittim. Kısacası ben opele güveniyorum, marka fanatiği değilim ancak elimdeki paraya maksimum donanım araç alabiliyorum. Bu benim için çok önemli.... (Aklım hala insigniada)

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Konuyu canlandıralım, bende fikrimi sunayım.Bana görede Astra Sedan 1.4 T satın aldığım için ilk zamanlarda süpheliydim, severek siteyerek almadım açıkcası, Ama aracı kullandıkça memnun kaldığı söyleyebilirim. Bana göre konfor ve performans ararım, Onuda fazlasıyla hissediyorum.Bundan sonraki araç alımını düşünürsem sanırım bende insignia yı düşünürüm. Diğer sınıflara göre fiyat açısından iyi. Ayrıca Opelin eksikliklerinden bazıları, bazı paketlerinde aracın tamamiyle full olduğunu hissedemiyorsunuz, mutlaka bişeyi eksik oluyor. Bunuda umarım kullanıcı memnuniyeti açısıdan düzeltir.

• Beğen
Tepkiler: Ergun U. ve Hasip

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2006 yılından beri (dededen toruna 😁) ailecek Opel kullanıyoruz.. 2006'da sıfır aldığımız G kasa Astra Classic II ile başlayan serüvenimiz 2010'da bir süre Toyota markasına geçerek yine sıfır aldığımız Corolla ile ara verdik ama aradığımızı bulamayarak tekrar Opel'e 2014 yılında iki adet Astra Classic III ile geri dönüş yaptık.. Sonrasında ise halen Opel kullanmaya devam ediyoruz.. Bugüne kadar beni en çok üzen (maddi yönden) Opel aracım Mokka oldu maalesef.. Bu sene Şubat ayında kalorifer peteğim fabrikasyon antifriz kullanmama rağmen tıkandığı için GM ile değiştirdik araç 1 hafta serviste yattı ve garantisi biteli 1 ay olmasına rağmen iyi niyet garantisinden karşılamadılar 1900 lira civarı bir masrafım çıktı.. Ardından Mart-Nisan aylarında atmosferik 1.6 araçların (2016-2017 serilerinde) oluşan eksantrik dişlisi problemi başımıza geldi.. Aracım Lpg'li olduğundan arızayı yine iyi niyet garantisine sokmadılar ve 2900 lira civarı masraf yaparak aracı geçen ay servisinde yaptırdım.. Umarım daha da arıza çıkarmaz diyerek yolumuza devam ediyoruz :) Ha hep de kötü örnekler vermeyeyim 2014'ten beri Lpg'li aynı motorlu (1.6-115'lik) Astra aracımı yaklaşık 120 bin km'dir subap dahi değiştirmeden kullanıyorum, kendileri hala yetkili servis bakımlı...

Edit: Kullandığım Opellerimizi model ve çıkardığı ekstra masraf olarak değerlendirecek olursam;
2006 Astra Classic II 1.4 Twinport - 2006/2010 : Aracımızı aldığımız ay triger zinciri kopardı ve garantiden sandık motor değişimi yapıldı
2014 Astra Classic III A16XER Essentia Konfor - 2014/Halen : (100000 km'de) yağ soğutucu değişimi
2014 Corsa D 1.3 CDTi (A13DTC) Essentia - 2014/2018 : Sıfırdan beri tam 104 bin km kullandık ve 1 kuruş ekstra masraf çıkarmadı :)
2017 Mokka X B16XER Enjoy - 2017/Halen : Kalorifer petek değişimi (47000 km)- Eksantrik dişli değişimi (52000 km)
2019 Astra Sedan B16XER Edition Plus - 2019/Halen : 29 bindeyiz ve halen bir ekstra masrafımız olmadı 🧿🧿

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
4 yılı ve 50bin km'yi aşkın Astra j kasa kullanıcısıyım. Periyodik bakım (ben bujileri de 2 bakımda bir değiştiriyorum)dışında aracın 2-3 kez tamir-arıza durumu oldu. Birinde yedek su kabında yağ vardı (yağ soğutucu arızası), birinde bobin arızalandı (68bin km bence iyi bile gitti), son olarak da ilk aldığım zaman opel servisinde termostat değişti.

speedforce

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bir StationWagon hastası olarak Opel'de ilk deneyimim Haziran ayında aldığım Astra J 1.6T STW 180HP oldu çok sancılı bir dönemdeyiz(çok fazla sorun var araçta şanzıman-turbo-radyatör-vs.) hatta şu anda forumda konusunu açmıştım yaklaşık 15bin ₺ civarı bir para harcaması olacak 2-3 hafta sonra ve umuyorum ki tertemiz bir başlangıç yapacaz hatta 5-10bin daha harcayıp birçok motor tarafında ki parçayı sıfırlamayı planlıyorum. Ardından aracı birazda güç anlamında yükleyip güzel de bir OPC jant ile takviye yaptım mı ortaya şahane birşey çıkacaktır. Normalde başka bir araç olsa (Audi hariç) bu kadar heves etmem ve uğraşmam satardım ama bir Audi'de birde şimdi Opel'de bu hazı alıyorum enterasan bir şekilde aracın kendine has Opel kokusu bile rahatlatıyor insanı ve altında güçlü bir motor olduğunu bilmek de insanı mutlu ediyor aksesuar ve donanım konusunda da sınıfında her zaman tatminkar bir araç olduğunu varsayarsak ben Opel ile ilgili şunu diyebilirim şoförü ile araç arasında bağ kurdurabilen ender markalardan. Sonraki aşama Astra'nın yanına Insignia Innovation Sports Tourer 2.0 Turbo Diesel istiyorum kısmet olursa eğer tabi, birçok kişi HB veya Sedan sever ama bence StationWagon en karizmatik hali özellikle Opel'e çok yakışıyor.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben hem 97 model vectra b hemde 2011 model corsa d kullanmış biri olarak son zamanlarda corsa dnin parçaları 2014 yılına üretmi olan corsayla aynı parçalar olmasına rağmen PSA grubuna geçince parça sıkıntısı olmaya başladı. Servis konusunda (Neskar) hem işçilikten hemde fiyat politikasınan hiç memnun olmadım zaten. Ustalar bilgisiz vida somun arttıran cinsten hep. Servisin fiyat politikasıda tek seferlik düşünüyor ve sizi yolunacak tavuk gibi görüyorlar. Diğer şehirlerde 5 yaşından büyük araçlara yapılan indirimler neskarda hep geçersizdir. Şimdi skodayıda almışlar onun müşterisinide yolma peşinde. Vectrada ise hiç sorun yaşamadık ikisininde ilk sahibiyim. Bakımları kendim yaparım ustaya gitmem iki araçlada(vectra satıldı) uzun yola düşünmeden çıktık.

Not vectrada gid ekranda karakterlerin silinmesi ve corsa d içinde ön amortisör kulelerinin(ezilmeyen plastik olmasından dolayı kırılıyor) bozulması sorunu hariç şikayet ettiğim bir yeri olmadı.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
2016 nisan'da 0 km B16XER 1.6 115 hp manuel benzin/lpg edition plus astra j aldım.

2017 ağustos'ta 17bin km'de iken 2016 mart çıkışlı 43binde B16DTH 1.6 cdti 136 hp astra j edition plus dizel otomatik ile takas ettim. B16DTH'nin yılın belli dönemlerinde yaptığı kısa süreli zincir şakırtısının verdiği rahatsızlık haricinde çok alıştım kendisine...

Çok şükür 1.6 115 ve 1.6 136 ile de bir sorun yaşamadım.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2006 yılından beri (dededen toruna 😁) ailecek Opel kullanıyoruz.. 2006'da sıfır aldığımız G kasa Astra Classic II ile başlayan serüvenimiz 2010'da bir süre Toyota markasına geçerek yine sıfır aldığımız Corolla ile ara verdik ama aradığımızı bulamayarak tekrar Opel'e 2014 yılında iki adet Astra Classic III ile geri dönüş yaptık.. Sonrasında ise halen Opel kullanmaya devam ediyoruz.. Bugüne kadar beni en çok üzen (maddi yönden) Opel aracım Mokka oldu maalesef.. Bu sene Şubat ayında kalorifer peteğim fabrikasyon antifriz kullanmama rağmen tıkandığı için GM ile değiştirdik araç 1 hafta serviste yattı ve garantisi biteli 1 ay olmasına rağmen iyi niyet garantisinden karşılamadılar 1900 lira civarı bir masrafım çıktı.. Ardından Mart-Nisan aylarında atmosferik 1.6 araçların (2016-2017 serilerinde) oluşan eksantrik dişlisi problemi başımıza geldi.. Aracım Lpg'li olduğundan arızayı yine iyi niyet garantisine sokmadılar ve 2900 lira civarı masraf yaparak aracı geçen ay servisinde yaptırdım.. Umarım daha da arıza çıkarmaz diyerek yolumuza devam ediyoruz :) Ha hep de kötü örnekler vermeyeyim 2014'ten beri Lpg'li aynı motorlu (1.6-115'lik) Astra aracımı yaklaşık 120 bin km'dir subap dahi değiştirmeden kullanıyorum, kendileri hala yetkili servis bakımlı...

Edit: Kullandığım Opellerimizi model ve çıkardığı ekstra masraf olarak değerlendirecek olursam;
2006 Astra Classic II 1.4 Twinport - 2006/2010 : Aracımızı aldığımız ay triger zinciri kopardı ve garantiden sandık motor değişimi yapıldı
2014 Astra Classic III A16XER Essentia Konfor - 2014/Halen : (100000 km'de) yağ soğutucu değişimi
2014 Corsa D 1.3 CDTi (A13DTC) Essentia - 2014/2018 : Sıfırdan beri tam 104 bin km kullandık ve 1 kuruş ekstra masraf çıkarmadı :)
2017 Mokka X B16XER Enjoy - 2017/Halen : Kalorifer petek değişimi (47000 km)- Eksantrik dişli değişimi (52000 km)
2019 Astra Sedan B16XER Edition Plus - 2019/Halen : 29 bindeyiz ve halen bir ekstra masrafımız olmadı 🧿🧿

Maşallah :D

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay