Opel vectra c led gündüz farı projesi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok şık olmuş
gündüz farıyla sis farı aynı işleve mi sahip ki?
ayrıca sislerde xenonun ne işi var?
bu uygulama astralarda genelde sis farı olmayan modellerde sis farı eksikliğini kapatmak için yapıldığından öyle söyledim. görevleri faklı tabiki ona şüphe yok.
sis larları varken yani alt tarafta normal far haricinde bir ışık sistemi varken yapılan eklemeler orjinaliteyi buzuyor.bir arabada en fazla eklenti cam filmleridir bence ondan fazlası aracı basitleştirir. hatta şuanda kullandığım astramın (önceki sahibinin eseri tabiki )jantları siyah kaliper de yeşil:) ek bütçe ayırabilsem direk orjinal yapacam.
veyselin araç çok güzel bir araç. yaza doğru bende C2 alacam. temizinden aramaktayım.klası olan bir araç.hani bir ferrari olsa bunun motoru iyi değil değiştireyim dermisin? bence bir aracın karoserinde değişiklikler yapmak bunun gibi birşey işte.sadelik en güzel modifiye kısacası.
ne bilim derdimi anlatabildim mi. amaç yapılanı kötülemek değil,yanlış anlaşılmasın. fikir beyan etmek acizane:):)

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu uygulama astralarda genelde sis farı olmayan modellerde sis farı eksikliğini kapatmak için yapıldığından öyle söyledim. görevleri faklı tabiki ona şüphe yok.
sis larları varken yani alt tarafta normal far haricinde bir ışık sistemi varken yapılan eklemeler orjinaliteyi buzuyor.bir arabada en fazla eklenti cam filmleridir bence ondan fazlası aracı basitleştirir. hatta şuanda kullandığım astramın (önceki sahibinin eseri tabiki )jantları siyah kaliper de yeşil:) ek bütçe ayırabilsem direk orjinal yapacam.
veyselin araç çok güzel bir araç. yaza doğru bende C2 alacam. temizinden aramaktayım.klası olan bir araç.hani bir ferrari olsa bunun motoru iyi değil değiştireyim dermisin? bence bir aracın karoserinde değişiklikler yapmak bunun gibi birşey işte.sadelik en güzel modifiye kısacası.
ne bilim derdimi anlatabildim mi. amaç yapılanı kötülemek değil,yanlış anlaşılmasın. fikir beyan etmek acizane:):)
yanlış anlamak değil de, sis farı yere yakın olduğu ve sarı tonlu olduğu için sisli havalarda ekstra görüş sağlamak için kullanılır.
zaten bu nedenle sislere xenon takılmasını anlamak mümkün değil.estetik amaçlı yapılıyor tabi.ama umarım birgün gerçekten sisli havaya o xenonlarla denk gelmez arkadaşlar.
gündüz farı ise adı üstünde.gündüz görünürlüğünü artırmak amaçlı.ben estetik olarak da çok beğeniyorum.
fikir beyan etme konusunda sorun yok zaten ;)

Rotweiler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.azmiallusoglu.com
Süper açıklamışsınız işte.
Bu bile yeterli.
Duyarlılığınız için teşekkürler.

scorpion49hgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben İzmir Karagöl'e çıktığımda sise denkgeldim.Deneme amaçlı uzun ve kısa yaptım.Önünü görmek mümkün değil.Sisleri yakmamla aracın çok ilerisi görünür oldu.Sonuçta test edilmiş bir sistem.Bence değiştirmemek daha iyi.Ne zaman lazım olacağı belli olmaz.

Vectra c2 Aykut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalışma güzel olmuş gerçekten makyajlı kasaya uygun bir proje olmuş. Fakat yorumlardaki iki şey kafama takıldı:
1. Farları açtıktan sonra gündüz farının gereği kalır mı? Farlar kapalıyken yanan ve farları açınca otomatik sönen bir uygulama yapılabilir mi?
2. Bazı arkadaşlar "Sis farı varken gündüz farına ne gerek var?" demiş. Bildiğim kadarıyla sis yokken sis farı yakmanın cezası var ve karşıdan gelen araçları ciddi anlamda rahatsız ediyor. O açıdan gündüz farı olması mantıklı. Bir de güzel görünüyor yahu :)

mitralyos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş ama cok da gerekli yere olmamış ben farların üstüne yapmıştım cok güzel görünüyodu ama sonradan bozdum şimdi yapabilirsem boru led taktırmayı düşünüyorum.