Opelimin çözüleyemeyen sorunu video'lu

selamikonya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merahabalar Opel ailesi. Yeni üye oldum. opel astra 2013 model benzin tüp 130.000 km de aracım var.
Aracın Sorunu.
uzun yola gitmiştim. Gitmeden yağ kontrol etmemiştim. gittiğimde kontrol ettim cubuğun en alt tarafına değiyordu. 5/30 yağın üzerine 10/40 yağ koydum.yaklaşık 0,30 ml. dönüş yolunda çekişten düştü araba ve servis ışığı yandı araba anahtar (sarı olan) eve geldim stop ettim tekrar çalıştırdım traktör gibi çalşıyor. ne arabadan ne sanayiden anlarım. kuzenime verdim sanayici. baktırdı vanos dişlileri değişmesi gerekiyormuş dedi yaptır dedim yaptırdık. akşam aracı aldım. sabah ses geldi ilk çalıştırdığımda 3-5 saniye sonra normale bindi ( ilk video linki aşağıda) neyse dedim. çekişten düştü ve rolanti de ses gelmeye başladı. sadece motor sıcakken geliyor. 10 defa rolanti de duruyorsam 9 unda geliyor. ( 2. video linki aşağıda) usta ile konustuk gittik tekrar sıfır aldık gm marka. taktı 5.30 yağ koyduk ama nafile. aynı sorun devam etti. usta ile tekrar görüştüm. seleoid valfler değişmesi gerekiyor dedi tamam dedi gm marka 2 tane aldık taktık. arabanın çekişi seleoid valfler takmadan önceki haline göre yarı yarıya daha iyi. ama hatalar olmadan önceki performansı asla yok su anda. araç sadece motor soğukken yani motor ısınınana kadar mükemmel bir performance veriyor. sizlerden ricam. videoları dinleyip hata sizce nedendir. yada aynı sorumdan başına gelen oldumu hiç ? çözümü nedir.

Görüntüleme: https://youtu.be/ZF9T9Bd5TV4
(sabah ilk çalıştığında gelen 3-5 saniyelik ses)(stop etip bi daha çalıştırınca yine geliyor ses)
Görüntüleme: https://youtu.be/GFG5MEqxVvI
(rolantide gelen ses)

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et

selamikonya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikra bey yorum için teşekkürler ama sente olsa 7/24 yapar. Soğukken ilk marş hariç motor ısınana kadar sorun yok. Motor ısınınca rölantide yapıyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam videolar izlenmiyor sesleri duyamadığım için yorum yapamıyorum, ancak @ikra71 hocamın söylediği gibi traktör gibi ses geliyorsa yağlama veya subap ayarlarından bahsedilebilir. Videolarınızı kontrol ederseniz sevinirim hocam.

• Beğen
Tepkiler: FİRARİ020