Opelinizi aldığınız gün...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet o ilk heyecan, ilk marşı çevirme, gaza ilk basma ve efsane arabaya alışma süreci.. Müthiş duygular...

20 Mayıs 2013... Doğum günümün bir ertesi günü aracı almaya gittik memur abimizden.. Sanayide ustaya göstermeye kendisi götürdü aracını, baktı etti, memur abimiz çok sakin kullanıyordu...
"Ben memur adamım, benim için önemli olan yakıt" diyordu.. Üstelik tok satıcıydı.. Araba zaten 2buçuk yıldır bende, almassan yine bende olur, yine haftasonları çoluğu çocuğu toplar pikniğe giderim diyordu...
Alırsan bana dua edeceksin adım kadar eminim diyordu...

Sonra arabada 3 parça boya var, değişen yok dediler, motorunu falan baya bir incelediler, tanıdık ustaydı... KM'si 60.000'deydi orjinalliğini sorgulamak için birkaç ustaya daha gittik sanayide... Hepside orjinalliğini onayladı, daha sonra noter işlemlerini yaptık parayı verdik ve sıra geldi sürücü koltuğuna geçmeye...

Arabayı ilk ışıklarda istop ettirdim. Daha önce 4 sene boyunca RENAULT TOROS gibi kazık bir arabayı kullanan birisine oyuncak gibi gelmesi gerekirdi, öyleydi zaten oyuncak gibiydi ama TOROS'ta motor sesini dinleyerek kaldırmaya alışkın biri olarak Combo'da motor sesini duyamadığımdan istop ettirdim... Zaten toplamda 3 kere istop ettirmişimdir arabayı, sonra alışıyor insan... Sonra getirdik arabayı evimize o gün bugündür Allah'ıma şükürler olsun beni hiç üzmedi... 2 defa yağ değişimi yaptık, yakıt yönünden de çok iyi, kısmetse uzun yıllar binmeyi düşünüyorum...

Herkes yazsın bakalım ilk opel'inin heyecanını :D

20 Mayıs 2013 -> 60.500 km

d6f8.jpg

6 Şubat 2014 -> 77.777 km

4wh9.jpg

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sizde masallah konu patlaması yaşatıyorsunuz foruma :) bu arada aldıgınız araca bakmıştım sahibindende.yanlıs hatırlamıyorsam kaputta folyo vardı.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Aldığım gün şunun depoyu bir full edeyim dedim Shell'de 30 litre üstünü paso aşağı akıttı bi de araba yanmasın diye benzinliği ve arabanın altını tazyikli suyla yıkayıp son damlaların da akmasını bekledik :D halbuki deponun üstünde çatlak varmış yıllardır araç tam depo yapılmadığı için çürümüş :D

Tabii ki bu ilk günden sonra soluğu sanayide aldım :D

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sizde masallah konu patlaması yaşatıyorsunuz foruma :) bu arada aldıgınız araca bakmıştım sahibindende.yanlıs hatırlamıyorsam kaputta folyo vardı.

Aynen öyle, kaputta folyo, vinil, karbon her neyse ondan var. Ama henüz altından ne çıkar bilmiyorum korkudan açıp bakamadım öyle gidiyorum. :D Yazın söktürmeyi düşünüyorum bakalım ne çıkacak, ama memur abi yalan sölemez diye tahmin ediyorum. Oğlum şekil olsun diye yaptırdı demişti, bi de taş sıçramasında kaputun yaralanmasını önlüyormuş falan filan..

Forumu seviyorum ya, konu açmayı cevapları okumayı seviyorum.. Her ne kadar burada sevmediğim bazı insan(!)lar olsada
:D

ahmet sonunu iyi görmüyorum :D:D:D dilime düşecen biraz motorun soğusun :D

Caner hocam, unutmaki Opel sıcak sever! Burayı soğutmayalım lütfen...
:rakir:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak la benzer ezikleyene. Begenenide çıktı :D

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

35cemy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ailemle gaziemirdeki bayiye gittik.Masada plakalarımı gördüm :) ikinci arabamdı ama çok garip bi heyecandı.Aşşağıya indik arabayı anlattılar.Asansorden servis calısanı cıkardı verdi."hayırlı olsun " dedi :). Babam önde arabayla bastı gidiyo ben kıyamıyorum :) beşinci vitese gecme hissi çok garipti :)))) çektik shell e depo fulledik 208 lira 220 liram vardı :) ahahaha ama o gösterge bir çıktı abi :)))) süperdi. O gündenberi hep shell hep fulleme hep o an geliyo aklıma. Arabamı cok seviyorum elimde değil.