Otomatik şanzıman vites 4.vites geçişi

Yasinseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2016 model Opel Astra sedan sport stil otomatik vites sahibiyim. Araç 4. Viteste geçişte ayağım gazdayken motorun sesinin bağırması ile birlikte devir saati de anlık yukarı aşağı inerek araçta irkilme meydana geliyor. Bunu manuel de de denedim. 1-2-3 vites geçişleri normal ama 4 vitesde yukarıda bahsettiğim şeyler oluyor. Vites 5 ve 6 ya geçince sıkıntı yok. Sadece 4 de oluyor. Gazı çok verince motorun bagirtisi ve irkilme bayağı hissediliyor.Ama ayağımı gazdan çekince vites geçişlerinde ve motorun sesinde hiç bir şey hissedilmiyor, normal çalışıyor. Özel servis güncelleme dedi yaptırdık. Sorun giderildi Ancak Sonradan aynı şikayet yine ortaya çıktı.Yetkili servise götürdüm güya test etti bişey yok dedi. Acaba araç yine güncellenmesi mi lazım. Yoksa valf lerde bişey mi var bilemedim. Bana lütfen yardımcı olunuz.

• Beğen
Tepkiler: omer7461

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Araç kaç bin km de?

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Ben aracı yazın 18.000 km'de aldığımda aynı sorun vardı. Şu an 28.000km de yine aynı sorun var
60 bini geçtiyse şanzıman yağı değiştirin derim. Bunun için bu kmler daha erken. Ayrıca aldığınızda sorun varmış. Şanzıman büyük sıkıntılar çıkarabilir. Böyle durumlarda arabayi test edip almak daha mantıklı.

Yasinseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet öyle ola bilir. Eski sahibi de, bende iken böyle bişey yoktu dedi ama günahı boynuna. Servis, bir şey yok diyor ama kafama takıldı birkere

MrPerFormance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Ayağınız gazda iken tam vites geçişi sırasında devir anlık yükseliyor ve vites geçtikten sonra tekrar olması gerektiği şekilde düşüyor mu? Yani geçiş esnasında araç bağırıyor gibi mi oluyor?

• Beğen
Tepkiler: omer7461

recepbilen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Myperformance benim aracım 2015 astra j 1.4 t otomatik aynen dediginiz gibi oluyor 3 ten 4 e geçerken devir anlık yükseliyor bu da sarsıntıya sebep veriyor manüel de de yapıyor yetkili servise bıraktım aracı dün cevap bekliyorum müşteri hizmetlerine de bahsettim

melih12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam soruna ilşkin çözüm üretebildiniz mi nedir durum?

melih12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Myperformance benim aracım 2015 astra j 1.4 t otomatik aynen dediginiz gibi oluyor 3 ten 4 e geçerken devir anlık yükseliyor bu da sarsıntıya sebep veriyor manüel de de yapıyor yetkili servise bıraktım aracı dün cevap bekliyorum müşteri hizmetlerine de bahsettim

recepbilen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet çözüm üretildi opel iyi niyet garantisi kapsamında şanzımanımı ücretsiz komple değiştirdi. şu an bir sorunum yok.