Otomatik Vites Yumuşaklığında Manuel Vites Değiştirmek

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Easytronic için tam tersi bir başlık açmam lazım :)
Manuel vites yumuşaklığında otomatik vites kullanmak :))

Gazı ver sonra araç vites atma devrine geldiğin de ayağını gazdan çek sonra hafif bir şekilde geri ver ahan da sarsıntı olmadan vites geçişi sana ;)

baymavi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gazı ver sonra araç vites atma devrine geldiğin de ayağını gazdan çek sonra hafif bir şekilde geri ver ahan da sarsıntı olmadan vites geçişi sana ;)

Hocam o kisimda sorun yok.
Hatta gecen kendimi izledim biraz, aliskanlik haline getirmisim. Ayagimi sabit tutamiyorum :)
Bu sekilde daha saglikli vites gecisleri de oluyor, yakit tuketimine katkisi var diye dusunuyorum.
Ama su 1den 2'ye gecis berbat. Tak diye vurmasi beni benden aliyor.
Bir ara gidip yazilim guncellemesi yaptirayim diyorum. Muhtemelen hic yapilmadi simdiye kadar.
Ama servisler bilgisiz. Eskisinden kotu olur diye korktugumdan gidemiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Astrask55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neler duyuyorum :) debriyaj basmadan vites mi değişirmis :) bende 1den 2ye geçerken debriyaj sert ve hızlı bastığım için bir anda irkilme oluyor özellikle kırmızı ışıkta kalktiktan sonra kendime debriyaj a yavaş agir basma terapisi uyguluyorum hep farkediyorum 2.vitese geçtiğinde burun yolcular bi öne bi geri yigiliyolar :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Vitesi sadece kalmak için kullanın. Devir yükselmeden 2'ye geçin. 2'de hızlanın, 1'de değil.

Debriyajsız vites değiştirme biraz tecrübe işidir ve araca zarar verir. Uygun devirde vites büyültürseniz dwbriyaja gerek duymayabilirsiniz. Ancak bu olayı vites küçültürken denemeyin :)

magician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Vitesi sadece kalmak için kullanın. Devir yükselmeden 2'ye geçin. 2'de hızlanın, 1'de değil.

Debriyajsız vites değiştirme biraz tecrübe işidir ve araca zarar verir. Uygun devirde vites büyültürseniz dwbriyaja gerek duymayabilirsiniz. Ancak bu olayı vites küçültürken denemeyin :)

debriyajsız vites değiştirme usta sürüş tekniklerine giriyor genelde yolda debriyaj baltası ömrü bittiğinde sanayiye kadar idare etmek için kullanılan yöntem.devir 3500 iken gaza anırtmadan yavaşça basıp bir üst yada alt vitese geçilir ama önce bir boş yerde falan eski bir arabada denemek lazım çünkü şanzımanı dağıtabilir :)