P0170 yakıt temizleme arızası bank 1

Adem Bey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese kolay gelsin, foruma yeni katıldım, benim aracım yaklaşık 3 ay önce (P0170 yakıt temizleme arızası bank 1 ) bu arızayı verdi. Ustaya götürdüm gösterdim. Başlıca;
- oksijen sensörü arızası
- ateşleme sistemi arızası (ateşleme bobini ve bujiden olabilirmiş, kaldi ki bujileri değiştirdim)
-katalitik konvektörden
-boğaz kelebeğinden
-yakıt pompası, yakıt filtresi ve yakıt kapağının da arızali olmasindan yapabilcegini söylediler
Vs. Saymış olduğu bir çok nedenden dolayı olabilirmiş.
Sanayideki usta bunların hepsine tek tek bakılması gerektiğini söylüyor.
Arabamda son zamanlarda 1. Vitesde kalkışta tekleme motor ilk çalıştığında oluyor ve aracinin arkasindan benzin kokusu geliyor sorun için ipucu olabilir mi?

Bu konu ile ilgili olarak bilgisi olan var mı, yardımcı olursanız sevinirim.
Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Adem bey araciniz ne? Bu hata genelde oksijen sensoru ile ilgili bir hata. Oksijen sensorunuzu temizletmeyi deneyin bi. Ama maf sensorundende yapabilir. Oncellikle maf map sensor temizleyici sprey ile nazil bir sekilde maf sensorunuzu temizleyin. Sorununuz devam eder ise oksijen sensorunu degistirmeyi yada temizletmeyi deneyin. Olcumu yanlis yapiyor olabilir

Son düzenleme:

Adem Bey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adem bey araciniz ne? Bu hata genelde oksijen sensoru ile ilgili bir hata. Oksijen sensorunuzu temizletmeyi deneyin bi. Ama maf sensorundende yapabilir. Oncellikle maf map sensor temizleyici sprey ile nazil bir sekilde maf sensorunuzu temizleyin. Sorununuz devam eder ise oksijen sensorunu degistirmeyi yada temizletmeyi deneyin. Olcumu yanlis yapiyor olabilir

Corsa C zafer bey, oksijen sensörünü temizletmiştim, maf sensörüne baktirmamiştim onada baktirayim yinede duzelmezse oksijen sensörünü değiştireyim, iki tane oksijen sensörü var araçta manifoldun oradaki mi değişecek, birde eksozun üzerinde katalitik konvertörden önce olan var o mu değişecek...

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ben de aynı dertten muzdaribim.Uzun bir süredir P 170 - BANK 1 yakıt fonk.kesintisi hatası veriyor.Cihaza taktırıp Oksijen sensörü değerini ölçtürdüm.Usta sensör ölçüm yapıyor demekki sağlam dedi..Ama maf sensörünü anlayamadık sağlam mı ,arızalı mı diye...Birileri maf sensörünün soketini çıkar öyle çalıştır, kullan bi fark oluyomu dene dediler..Ama başımıza iş açılır diye cesaret edemedim..Siz ne dersiniz hocam bi denesem mi??

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Olcumu ltft stft degerlerinden yapacaksin. Mini obdyi tak torque programindan ltft stft degerlerini gozetleyerek aracini kullan ornek 10 +10 araliginda geziyo. sonra maf in kablosunu sok degisme olmuyosa arizalidir. Ama zengislesme oluyosa skinti yok yani -25 40 lara 60 lara cikar degerler

• Beğen
Tepkiler: YILDIRIM

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Olcum yapiyir demekki calisiyir diye bisey soz konusu olamaz. Hatayi fabrika tarafindan belirlenen degerlerin disinda olcum yapiyorsa ariza lambasi yakar. olcum yapar ama yanlis yapar yada kirlidir 5 yerine 3 olcer gibi dusun

YILDIRIM

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Olcumu ltft stft degerlerinden yapacaksin. Mini obdyi tak torque programindan ltft stft degerlerini gozetleyerek aracini kullan ornek 10 +10 araliginda geziyo. sonra maf in kablosunu sok degisme olmuyosa arizalidir. Ama zengislesme oluyosa skinti yok yani -25 40 lara 60 lara cikar degerler
açıklama için teşekkürler hocam..Takibini kendim yapmak istesem bana aracıma uygun EKONOMİK mini obd cihazı önerebilirmisin..Piyasada çok çeşit var.VE hepsi her araca uymuyormuş...Birde ekte fotodaki sensörü çok uğraştım ama sökemedim..muhafaza engel oluyor malesef.Ustalara göre hata veren bu oks. sensörüymüş..Muhafaza sacı kalın ve sert yerinden çıkmıyor. Sensörü görülen delikten çıkarmak için bir alet vs yok mu acaba..

oks.-sensor.jpg

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Buji lokmasina benzer lokmalar var onla kolay bi sekilde sokulur

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
  • Beğen

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
fiyat olarak daha,uygununuda bulabilirsiniz belki ama marka model ayni olsun. astra j de sorunsuz alt kasalarda skinti cikarmaz. Bmw 320, accent era, toyota corolla, seat leondada denedim problemsiz

• Beğen