p2188 arıza kodu

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım opel insignia 1,6t 130 binde p2188 rolantide zengin karışım hatası alıyorum hatayı sildiriyorum 3 sonra geri motor ışıgı yakıyo aynı hatayı veriyor bosorunla karşılaşıp bir cözüme ulaşan yardım edecek varmıdır arac lpgden diye lpgyi iptal ettirdik benzinde de aynı hatayı verip arıza ışıgını yaktı rolatıde ilk başta bi dengesizlik oluyo sonra düzeliyor ondan sonra arıza ışıgını yakıyo

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Arazin hava,yakit karisimini tam aylayamiyo ya map sensorunde sikinti var yada,oksijen sensorunde. Az,hava fazla yakit karisimi zengin karisim, cok hava az,yakit fakir karisim denen olaydir. Aracin zenginde calisiyorsa 1-lpg li ise lpg haritasi zenginlestirilmistir. harita tekrar afr ayari yapilarak duzeltilir. 2. lpgli degilse benzin haritan skiltidir. ama ecu bunu otomatik sensorler vasitasiyla kendi ayarlar ki , senin aracin 2 sistemdede ayni hatayi verdigi icin sensorlerin arizalidir.burdan su anlasiliyo senin hava akismetre, oksijen sensorleri veya map sensorunden biri arizali yada kirlenmistir. oncelikle bir serviste aracini bilgisayara baglatip bu dedigim sensorlerden deger geliyormu bi baktir. deger gelmiyosa,arizali,olan,parcayi degistirsin. ki deger geliyodur oyle olmasa sensorlerde ariza kaydi verir, deger geliyosa temizlettir. bi dene yine verecekmi hata

• Beğen
Tepkiler: emreinsignia

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bunlari yapmadan once sunu dene lpg nin sigortasini sok. Aracin aku basini sok 10 dk bekle geri tak. ecu sifirlasin bi kendini. Araci bi sure benzinde sur yine ayni hatayi alirsan yukarida dediklerimi kontrol ettir

• Beğen

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok tesekkür ederim benim aklımda da hava akışmetresi var o arızalı olabilir gibi geliyo lpg var aracta ama lpgden dolayı yapıyodur diye denemek için tesisattan iptal ettik yine 3 4 gün sonra benzinde de yaptı aynı olayı cıkma densem hava akışmetresini aceba nekadar saglıklı sonuc alırım bide parcayı degiştirince hemen arızanın gidip gitmedigini nasıl anlarım

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
once bilgisayara baglatip maf sensorunden veri alabiliyomusun kontrol ettir. eger veri aliyosan balata spreyiyle bi temizlettir. akis metreyide bi temizlesin bi dene cozulmezse alternatife bakarsin. rolantide duzensizlik, rampa cikarken yorgunluk, motor sicakken gec calisma, yakit tuketiminde artis bunlar oluyo mu aracinizda

• Beğen

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında benim sorunum şöyle başladı ben kirlenmiştir diye maf ile map sensörünü akünün eksi kutup başını cıkartık elektronik devre temizleyici ile temizledim kurukduktan sonra taktım ondan sonra arabada giderken kesik kesik hızlanma oldu motor arıza ışıgını yaktı ustaya gittim böyle böyle oldu diye oda kaliprasyon yapılması gerek dedi bilgisayarı bağlayarak arızayı silip kaliprasyon yaptı ama gene 3 4 gün bile olmadan gene arıza lambasını yaptı tekrar gittim internette maf sensörü arızalı olabilir diye yazıyo dedim yok ondan degildir ondan yapmaz filan deyip lpg tesisatını iptal ettir bide öyle dene dedi şimdi tekrar yandı arıza ışıgı aceba hangi parca maf mı map mı

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
maf mafta kil gibi akisi olcen tel var temizleyim derken etmistir icine

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk maf sensörünü değiştiriyim sorun çözülmez ise başka parcalara bakarız gibi gözüküyor cevaplarınız için cok teşekkür ederim zafer bey

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
buraya zarar vermistir cok hassas parca

Ekli dosyalar

• 20190417_123113.jpg
    20190417_123113.jpg
    14.2 KB · Görüntüleme: 128

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı