pedal setini takamadım, yardım??

makromic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhabalar. geçenlerde(34 gün önce) forumda konuşulan konu üzerine gaza gelip tavsiye edilen pedal setini ali dayıdan sipariş ettim. bugün elime ulaştı lakin bir türlü takamadım. resimdeki şekilde elime ulaştı acaba önce birbirinden ayırmam mı gerekiyo? gerçi onu da denedim de ayıramadım sanki yapıştırmışlar da  ben  kırcakmışım gibi hissettim. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler  023hm  [img=450x600]http://g02.a.alicdn.com/kf/UT88_YwXrVbXXagOFbXS.jpg[/img]

[img=800x600]http://g01.a.alicdn.com/kf/UT8B7hzXsxXXXagOFbXh.jpg[/img]

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: pedal setini takamadım, yardım??

Ayırmanıza gerek yok siz araç üzerindeki lastiği çıkaracaksınız önce ardından krom pedalları oraya lastikleri esneterek takacaksınız. Araç pedalı üzerindeki lastiği sökün kenarlardan kastırarak sonrasında da krom olan siparişlerinizi lastiğinden ayırmadan çıplak kalan pedala takın

Yanlış hatırlamıyorsam debriyaj pedalının lastiği çıkmıyordu

Krom pedallar takılınca kenarlarda ki tırnaklarında boşluk olabilir tırnaklarıda pense yardımı ile sıkın

makromic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

işte fotoğrafta da görüldüğü üzere tırnaklar yok krom kısımda. araçtaki lastikleri söktüm gaz pedalında yok zaten. ama elimdekileri takamadım bi türlü :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O zaman siz lastikleri kromdan ayirip once lastikleri takin egilmeden cikarmak gerek lastiklerin uzerine de kromu yapistirabilirsiniz japon yada silikon ile kromlar egilmesin yeter :)

aesoydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birşey söküp ayırmanıza gerek yok, benim aldıklarımda öyleydi biraz zor oldu ama sonuçta taktım.

makromic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aesoydan link' Alıntı:
Birşey söküp ayırmanıza gerek yok, benim aldıklarımda öyleydi biraz zor oldu ama sonuçta taktım.

yani geldiği şekilde direk takabilmeliyim birbirinden ayırmaya falan gerek yok? hocam bi püf noktası vs var mı peki yoksa bende mi bi anormallik var?  :D

aesoydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

makromic link' Alıntı:
yani geldiği şekilde direk takabilmeliyim birbirinden ayırmaya falan gerek yok? hocam bi püf noktası vs var mı peki yoksa bende mi bi anormallik var?  :D
Püf noktası varmıdır bilmiyorum ama ben geldiği gibi taktım. ֖nce pedalın üst kısmını geçirin sonra elinizle plastiği aşağı doğru çekerek pedala alt kısmını geçirmeye çalışın. Dediğim gibi biraz zor oluyor ama sonuç resimdeki gibi.

o3R6mb.jpg

makromic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi taktım sonunda ama ellerim mahvoldu ne kadar zormuş ya boşuna birbirinden ayırmaya çalışmışım zaten ayrılan parçalar değilmiş. çok ama çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için sağolun 047shakee.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun

aesoydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

makromic link' Alıntı:
abi taktım sonunda ama ellerim mahvoldu ne kadar zormuş ya boşuna birbirinden ayırmaya çalışmışım zaten ayrılan parçalar değilmiş. çok ama çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için sağolun 047shakee.
Güle güle kullan en sonunda oldu yani.  Ellerin biraz acır diye yazacaktım ama fazla gözünü korkutmak istemedim. [emoji1]

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi