Renault FLUENCE????

muh28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Renault FLUENCE????

cancanada link' Alıntı:
ya fluence 130 luksa :)
fluence 105 lıkse bıle hızlanmaları cok ıyı.. hafıf olmasının avantajıda var tabi...
virajlarda da çok kötü bir araç değil.. ama yer rüzgarlı ve satıh bozulursa sıkıntı yaşanıyor..
ama astra devrini alınca hallder fluenceyi..

130 luk ise bişey diyemem :))

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

talha batu link' Alıntı:
Şahsi fikrim 130 bg lik dizel motor olduğu tork değeri çok yüksek bu yüzden arkanızdan kopmamış olabilir. Astra j çok ağır bir araba ton başına düşen bg değerine bakarsanız bu anlaşılabilir. 140 lık tsi lar 8 küsür saniyede 0-100 hızlanmasını tamamlıyor.

TSI motorlar max. torklarına Opel in 1.4T motorlarından daha düşük devirde ulaşıyorlar ve tork da daha yüksek, kasa çok daha hafif, aktarma da çift kavrama, sonuç 2 saniye üstünlük.

Aslında güncel Astra üstte yazığım avantajlara sahip olsa belki Golf den de hızlı olabilir gibi geldi biran :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Benzinli atmosferik Astra'nın maalesef 1.5 dCi'ye fark atacağını düşünmüyorum. Torku ciddi anlamda yüksek ve motor çok başarılı.  Tolga abinin saydığı dezavantajlarda eklenince dibinizden ayrılmamasına sizde hak vermişsinizdir.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Benzinli atmosferik Astra'nın maalesef 1.5 dCi'ye fark atacağını düşünmüyorum. Torku ciddi anlamda yüksek ve motor çok başarılı.  Tolga abinin saydığı dezavantajlarda eklenince dibinizden ayrılmamasına sizde hak vermişsinizdir.

Bendeki Stepway de yeni 1.5 dCi motor var, emin ol kısa mesafelerde - anlık ara hızlanmalarda Golf ve Insignia nın dibinden ayrılmıyor, adamların dizel motoru çok yumuşak ve hızlı biçimde devir yükseltebiliyor, tabi Stepway in özellikle Insignia nın neredeyse yarısı ağırlığında olduğunu da belirtmek lazım.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bendeki Stepway de yeni 1.5 dCi motor var, emin ol kısa mesafelerde - anlık ara hızlanmalarda Golf ve Insignia nın dibinden ayrılmıyor, adamların dizel motoru çok yumuşak ve hızlı biçimde devir yükseltebiliyor, tabi Stepway in özellikle Insignia nın neredeyse yarısı ağırlığında olduğunu da belirtmek lazım.

Geçen insignia bagajında stepway görmüştüm, yoksa artık insignia az yaksın diye aşılama mı yapıyorsun abi :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Geçen insignia bagajında stepway görmüştüm, yoksa artık insignia az yaksın diye aşılama mı yapıyorsun abi :D

Yaw böyle şeyleri pattadanak yazma foruma, Bülent i var Doğan ı var  005hihih

Deposuna enjektör temzileyici attım 3-4 gündür sadece ilk 3 viteste sürüp bağırtıyorum ortalama ekranı 12 litrede  cooll

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fluence sevdiğim bir araçtır sedanlar içerisinde gerek motoru gerek iç hacmi ve hızlanmasıda gayet iyidir 1.4 T kullanmadım hiç ikisi hakkında kıyaslama yapamam bu yüzden Ama  Fluence motoru bence performans olarak gayet yeterli ve iyi

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fluence büyük ihtimal benzinli bu geçen sene audi a4 vardı altımızda. Arabayla 220 ye geldiğimizde arkamızdan hiç ayrılmadı dibimizde aynı hızda gidiyordu. Kasası hafif olduğu için inanılmaz atik bir araç görünümü çiziyor. Geçilmeniz  doğal. Astra ağır olduğu için 140 değil 130 beygir gibi hareket edebiliyor maalesef.