Sahte yağ sorunu

• Konuyu başlatan Halil2407
  • Başlangıç tarihi
H

Halil2407

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar motor yağı değişimi yaparken internetten aldığım yağ sahte çıktı. Yağı motora döküp çalıştırdıktan sonra bunu fatkettik sonra hemen o yağı boşaltıp orjinaliyle degistirdik. Yağ filtresini de. Acaba motora zararı olmusmudur.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar motor yağı değişimi yaparken internetten aldığım yağ sahte çıktı. Yağı motora döküp çalıştırdıktan sonra bunu fatkettik sonra hemen o yağı boşaltıp orjinaliyle degistirdik. Yağ filtresini de. Acaba motora zararı olmusmudur.
üzerine gitmediysen sorun yok demektir üzerine gidersen subap ses yapar tak tak diye duyarsın gaza bastıkça ses artar örnek bu tarz sesler yok ise motorda sorun yok demektir

H

Halil2407

Bilgi Girilmemiş
Arabaya hiç binmedim.sadece çalıştırıp sahte yağı bosaltip yenisi koyduk. Yağ filtresini de degistirdik.Fakat yine de tedirgin oldum. Usta farketmese öylece binecektim. Cevabın için teşekkürler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arabaya hiç binmedim.sadece çalıştırıp sahte yağı bosaltip yenisi koyduk. Yağ filtresini de degistirdik.Fakat yine de tedirgin oldum. Usta farketmese öylece binecektim. Cevabın için teşekkürler.
hiç sorun çıkmaz yağı bilindik site dışında alma üstad

H

Halil2407

Bilgi Girilmemiş
Aaslinda gitgidiyordan aldım Castrol edge sanayide uğraşmayın diye. Fakat yağ işinde sahtecilik internet pazarinda dönüyormuş. Artık servise goturcem zaten aynı paraya geliyor. Parçaları dışardan alınca. Bana iyi bir ders oldu. Acaba motorun içine farklı bir şey koyup temizletsem mi diye düşündüm sonra da vaz geçtim. Castrol yağını da çoğu beğenmiyor biraz inceledim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aaslinda gitgidiyordan aldım Castrol edge sanayide uğraşmayın diye. Fakat yağ işinde sahtecilik internet pazarinda dönüyormuş. Artık servise goturcem zaten aynı paraya geliyor. Parçaları dışardan alınca. Bana iyi bir ders oldu. Acaba motorun içine farklı bir şey koyup temizletsem mi diye düşündüm sonra da vaz geçtim. Castrol yağını da çoğu beğenmiyor biraz inceledim.
luıqı moıl koy aracına yada motul bunuda onlineyedekparçadan alabilirsin ben hep oradan alırım orj. yollar gittigidiyorda üçkağıt dönüyor onun yerine n11 derim internetten sürekli bir leyler alan tanıdık benide uyarmıştı n11 dışındaki sitelere karşı

H

Halil2407

Bilgi Girilmemiş
Eyvallah teşekkür ederim verdiğin bilgiler için iyi geceler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hayırlı geceler

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Selam,
Yağın sahte olduğunu nasıl anladınız? Bizlerin de başına gelmemesi için bizde dikkat edelim.

H

Halil2407

Bilgi Girilmemiş
Önce usta yağı motora koyarken kokusundan ve alışkanlığından şüphelendi. Sonra sanayide bı parcacidaki yağla karşılaştırdım. Sahte ve orjinal aradinda dikkat isteyen farklılıklar var. Kapaktaki Castrol amblemi birinde sahtede siliniyor. Üretim tarihiyle ilgili yazilardan da belli oluyor. Sahte olan siliniyor ve baskı olduğu belli. Orjinali lazerle yazılmış