Şanssızlığın bu kadarı..

halilbatuhangms

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim öncelikle hepinize merhaba.Forumu 3-4 aydır takip ediyordum.2 akşam önce kaza yapınca size bi konu Hakkı'nda danışmak aklıma geldi.Aracım 2013 model Astra J Sport+Stil paket.Şimdi başımıza gelen talihsiz olayın fotoğraflarını koyayım
dc5acd151db8451278118329d3e34f36.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

f1b5c4a91e269e8760d903070a95303f.jpg

9bc82da0d416f6ef61763962fb4fd096.jpg

dfaf7cba7d05af0c407380dba10905dc.jpg

29de411d81cb8e82f51aaf174ef01a64.jpg

3eaaf5fd753c42b35553701a91cc4ce1.jpg

Ertesi gün yetkili servise gittik ve servis ön tampon,sağ far ve ön panjurun değişmesi gerektiğini söyleyip 3342 lira fiyat çıkarttı. Ama tabi ekspertize bağlıymış.Çevremdekiler öyle söylüyor.Sizce ne olur değişim mi ? Yoksa tamir mi ? Cevap verirseniz sevinirim

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Şanssızlığın bu kadarı..

Gecmis olsun
Tamponun degisecegini sanmam tamir yoluna giderler
Far ayaklari kiriksa degisir
Panjurun tamiri yok zaten.

halilbatuhangms

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim.Fakat ben tamponun değişmesi gerektiği yönündeyim.Çünkü tırnakları kırılmış durumda ve farın orada yırtık var bunun tamiri Nasıl olabilir ki ?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Büyük geçmiş olsun Allah beterinden korusun

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Farlar saglamsa eger tampon degisimi yeterli olur ama tampondada cok fazla is yok iyi bir usta icin kolay is ama servis icin degisim şart

Geçmis olsun allah beterinden korusun

halilbatuhangms

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim abilerim

Servise gidecek abi ben değişmesini istiyorum zaten tamir yapmalarını istemiyorum.Sol far sağlamda sağdan vurduğu için sağ farın tampona bağlandığı kısımda kırık var ve servis bunu yapıştırmayız yarın öbür gün içine su alır dedi.Bakalım yarın sabah saat 10:00-11:00 gibi bırakacağız arabayı Neskar'a.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Farın ordaki yırtık plastik kaynağıyla halolur çok rahat. Aynısı kendi aracımda olmuştu sıkıntısız oluyor. tampon tırnaklar gitmiş yapılır ama servis uğraşmaz kaskodan değiştirirler 1000tl tampon boyası işçilik filan daha fazlaya çıkar komple bizde değişiyor. far ayağı kırıksa değişir. Çıkarılan fiyat normal en akıllıcası değiştirmek alayını uğraşmayın tamirle.

halilbatuhangms

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşler karıştı abiler sormayın olayı tamamı ile anlatıyorum.Şimdi bizim araç orada park halindeydi.Geldi bu vurdu.Sonra polis çağırmadık iki tarafa da ceza keseceği için.Adam dedi ben parası neyse karşılarım.Daha sonra 3342 lira fiyat çıktığını duyunca gel tutanak tutalım.Gittik tutanakları tuttuk.Bursadaki yetkili Opel servisi Mapfre(karşı tarafın sigortası) ile anlaşmalarının olmadığını söyledi.Dediler Az ileride Mapfrenin kendine ait servisi var eğer siz ödemeyecekseniz bu çıkan fiyatı mecburen oraya gitmeniz gerekiyor.Bizde kalktık oraya gittik ve tutanakları felan evrakları teslim ettik.Şu sıralar haber gelicek ve Mapfre'nin ne yapacağına karar verilecek.Olur da 200-300 lira fark olur orjinal parçalarını taktırabiliriz.Ancak olmazsa mecburen araç orada yapılacak.Şuan 3342 lira gibi bi masrafı karşılayacak durumumuz yok
Not:Araçta kasko yoktur.