Sarmal Direksiyon Kılıfı Uygulaması. Orijinale Yakın... (Fotoğraflı)

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın gerçek deri direksyon simidinde kısmi yıpranlmalar olduğu için hem görünüm hemde daha fazla eskimemesi için sarmal direksiyon kılıfı ile kapladım...

http://www.hepsiburada.com/Liste/mo....aspx?productId=otm180004&categoryId=20024867

Fiyatı yaklaşık 12 lira, dikmesi 3 saatimi aldı, benim içime sindi, tek hoşuma gitmeyen yeri ise derinin altında kaymaması içinmidir, daha dolgun görünmesi içinmidir bilmiyorum ancak kaymaz beyaz bir kat daha vardı, çok az kalınlaştı direksiyon simidim. Ancak zaten kalın olan direksiyonlar için kaplamacılardan istenilen desen ve renkte deri alınıp kenarları diktirilip , direksiyonun simidinin kalınlaşmasının önüne geçilebilir...

Deri ile kaplatmayi düşündüm fiyatı 150 lira civarı, fiyatından değil ama hava yastıklı direksiyonun sökülmesine içim elvermedi... Fotoğrafları ekledim takdir sizin :D Üründe gerçek deri yazıyor ama değil, okadar da kötü bir deri değil... İçerisinden ipi ve iğneside çıkıyor...

Farklı dikiş yöntemleri var, kılıfın kenarları dikilmiş şekilde geliyor, oradaki mevcut delikleri kullanıp düz dikiş gibi dikebilir, veya ipin iki ucuna iki iğne geçirip çapraz dikebilirsiniz, yada benim yaptığım gibi iplerin altından geçirip daha sonra ipleri gerdirip tek iğne ile yapabilirsiniz...

Araştırmalarım sonucu sonradan yapılma kılıflarda döşemeciler bile benim kullandığım yöntemi kullanıyor... Bu şekilde yapılırsa ipin yarısı fazla bile geliyor... Tavsiyem benim kullandığım yöntemi kullanmanız, hem dikilen iplik sağlam hemde kutu içinden çıkan ip...

İğne ile kılıf delindiğinde zamanla yırtılmalar oluşabiliyor... En zararsız ve en hoş görünen dikim yöntemi kullandığım yöntem...

dsc00131o.jpg

dsc00132hg.jpg

dsc00138cy.jpg

dsc00145omz.jpg

dsc00147m.jpg

dsc00157nt.jpg

dsc00156ut.jpg

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık güzel olmuş ama ürün ile ilgili çekincelerim var...

Emek veriyorsun sonuçta , 12 tl'ye alınan bir ürün kalite bakımından(yırtılma,deforme olma,sünme vs...)ne kadar iyidir...?Direksiyon gibi aşınma ve yıpranma payı yüksek bir yerde en azından daha kaliteli bir ürün denenebilirmi...? Tbii ben ürünün kalitesini fiyatı ile orantılıyorum...Her anlamda içinize sindiyse sorun yok...

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarım seneyi aşkındır kullanıyorum ufak da olsa yüzüğüm de takıldı maşallah hiçbir sıkıntı yok. üstelik genelde ş.içi yai direksiyon hareketinin bol olduğu şekilde kullanıyorum...

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonucta sız orda sadece deriye para verıyorsunuzkı 12 tlye normal o akdar derının fıyatı işcilik ise siz yaptıgınız ıcın bedava gzll bi bulgu denemek lazım bence

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende alıp deneyeyim diyorum ama ,kalınlık ve çap olarak astra h direksiyonuna olurmu , dikişleri birleştirmekte sıkıntı çekermiyim acaba?

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel yapmışsın eline sağlık. ben yapamam diye almıyorum yanıma yardımcı olsana :)

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş ellerine sağlık güzel olmuş

Son düzenleme: